Mohla sa 5 ročná dcéra predávkovať Zodacom?

valide
9. jan 2022

Dobrý večer prajem 5 ročná dcérka zjedla jednu tabletku zodac , ide o predávkovanie ? Ďakujem za každu odpoveď som zúfalá

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valide
autor
9. jan 2022

@anonymgirl stalo sa to tak že dcérka sa vyšplhala hore na skrinku s liekmi a zjedla jednu tabletku zodac

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
9. jan 2022

https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/zod... nič sa jej nestane... ale teda ty si pekne nezodpovedná keď nechávaš lieky v dosahu detí...

sisa_s
9. jan 2022

Nic hrozne jej nebude po 1tbl, moze byt spavejsia trosku, kedze ide o antihistaminika, lieky odlozit z dosahu deti

valide
autor
9. jan 2022

@janai1 ďakujem pekne za radu ale urážať má nemusíte, to sa môže stať skoro každému že som išla na WC a dcérka pozerala TV cca po 10 minútach som ju našla na skrini .. chvalabohu užila len jednu tabletku som rada že neužila ich viac

valide
autor
9. jan 2022

@sisa_s ďakujem krásne , padol mi kameň zo srdca ❤️

janai1
9. jan 2022

@valide ja ťa urážam? No pomenovanie skutočnosti nie je urážanie

amalka147
9. jan 2022

@valide je to proti alergii, antihistamikum 🙂 nič jej nebude, len bude malatna 🙂 resp. ako bolo vyššie spomenuté spavejšia. Nemajte obavy. Ak by ju nedajbože niečo poštípalo (včela, osa, a pod.) a spuchlo by to, tiez je na to zodac. Takže kľud 🙂 nemalo by sa to bezdôvodne brať, ale čo už ;) pozor na lieky aby to nabudúce nebolo niečo horšie 🙂

bubuzu
9. jan 2022

@valide ahoj, pozri si toto http://www.ntic.sk/ a kľudne tam aj teraz zavolaj, ak by si si nebola istá. A do budúcnosti si ulož ich čísla, sú tam nonstop.

ladycat2021
9. jan 2022

Ja ked som bola mala, asi v približnom veku ako tvoja dcerka, tak som zjedla cele balenie nejakého lieku. Nazov si nepamätám. Skončila som na výplachu žalúdku. Nic vazne sa nestalo. Tiež lieky mala mama položené hore na skrini. Ako som tam vyliezla, to fakt netuším. 🤷‍♀️

777januska777
9. jan 2022

@janai1 tak liek na skrini mi nepríde, ze je v dosahu detí.

janai1
9. jan 2022

@777januska777 no tak asi je, keď ho dieťa zjedlo

ziarifka
9. jan 2022

@janai1 ja mam tiež lieky úplne hore na vrchných skrinkách linky. Kým som bola na wc, dcéra si prisunula stoličku, vyliezla na linku a ešte si stúpla na sušičku ovocia. Vytiahla si krásny ružový ibalgin a rozpustili vo vode. Voda bola hnusná, tak vypila iba trochu. Niekto má proste doma kreatívnych Tarzanov.

berika
9. jan 2022

Sice moja takmer 5 ročná dcérka natajnáša žiadne lieky nezjedla, ale miluje od uplne malička všetky lieky sirupy vitamíny, aj reklamy na lieky, nechápem prečo
Takže nikdy nehovor nikdy

nelca84
9. jan 2022

@anonymgirl ked nevies naco su tie tabletky, tak neviem naco ta panika a hned volat 112? Je to len obycajne volnopredajne antihistaminikum, navyse urcene uz od 6 rokov a dieta ma 5+ 🤦‍♀️

laska86
9. jan 2022

@valide nic sa jej nestane neboj sa..max sa pozvracia alebo ju prezenie..

jaskolka
9. jan 2022

Nebude jej nič, ale vo vlastnom záujme a pre bezpečnosť lieky drz v nejakej uzavretej zamknutej skrinke.

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ziarifka
9. jan 2022

@autorka tu mi kázala volať naša pediatrička

nelca84
9. jan 2022

@anonymgirl tak si jej zufalstvo este podporila, neviem naco to bolo dobre. A pritom si staci precitat pribalovy letak 🤷‍♀️

monillia
9. jan 2022

@nelca84 presne tak keď doma držím lieky zhruba viem načo sú,keď nie prečítam pribalovy leták,prípadne použijem google úplne posledný je MK a panika na ňom

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dollyzv
9. jan 2022

@anonymgirl vážne na toto je 112? Že si tam ľudia volajú pre rady?? Nepoviem keby zjedla celý škatuľku liekov,ale nie jednu tbl antihistaminik určené aj pre deti 😁🤔

iwesska
9. jan 2022

Z jednej tbl antihistaminika jej nic nebude. Keby zjedla cele plato,mohol by to byt problem.

sisa_s
9. jan 2022

@anonymgirl a ty ako vies, ci nejaka mamicka nie je Dr, sestricka, farmaceutka atd? Stacilo precitat letacik, ze liek sa podava aj detom, keby islo o lieky vyhradne urcene pre dospelych, nepoviem...

ivanaks
9. jan 2022

Môj syn od 6 rokov užíva Zodac - pol tablety ráno, pol večer. Nemyslím si, že sa dcére čokoľvek stane, ak už žiadnu ďalšiu tabletu dnes neužije. Nemala by byť ani spavá. Prečítajte si príbalový leták, ale nič strašné som v ňom nevidela...

slavomira236
9. jan 2022

@valide nič jej nebude neboj dcérka berie denne od dvoch rokov antihistimatikum večer a nieje ani spáva z toho