Modrina na zadočku od narodenia

babajaga1998
3. apr 2023

Ahojte maminky môj synček bude mať 5 mesiacov a už do narodenia má obrovskú modrí u na zadočku je to normálne?? Bol SC sekciou dakujem

pribinak
3. apr 2023

@babajaga1998 Mongolska škvrna?

dixitka
3. apr 2023

To bude asi mongolská škvrna, modrina by už dávno zmizla 🙂

https://www.modrykonik.sk/zdravie/mongolska-skvrna/

haley7897
4. apr 2023

@babajaga1998 prikláňam sa k tomu co píšu dievčatá vyššie. Dcérka to mala tiež + ďalšiu cez pol chrbatika. Postupne to v prvých rokoch života zvykne vymiznut.

negymama
4. apr 2023

mongolska skvrna, dieta ma primiesane azijske geny. Neamte nahodou predkov madarov?

negymama
4. apr 2023

nasich susedov dievcatko to malo, dr. ich podozrievala, ci malu nebiju. 😨
samozrejme ze nie, obaja boli mad. narodnosti, take tmavsie typy.

babajaga1998
autor
4. apr 2023

@negymama obec môjho syna je róm a Maďar

babajaga1998
autor
4. apr 2023

@negymama malého otec je róma a Maďarska národnosti

haley7897
4. apr 2023

@babajaga1998 úplne v pohode to môže byť, veľmi časté hlavne ak má jeden z rodičov viac pigmentu - tmavšiu pokožku. Pripadne ak nie on ale majú to v rodine. Zvyčajne to postupne vymizne. Nieje to v žiadnom smere vôbec problém a netreba s tým nič robiť. Ú nás to zaznamenávajú do zdravotnej karty pri narodení aby si to niekto nezamenil s modrinami a nestalo sa napríklad, že rodičov alebo jasle niekto obviní že spôsobujú dieťaťu modriny.

negymama
4. apr 2023

@babajaga1998 no vidis, a sme doma. Romovia pochadzaju z Indie, Madari maju takisto azijske geny, aj ked uz premiesane s europskymi a slovanskymi. Skvrna moze vekom vymiznut, najcastejsie sa vyskutuje v olasti krizov a panvy. Moj muz ma tiez mamu Madarku a najmladsi syn mal tmavu skvrnu pri genitaliach. Uz mu to zbledlo, ma uz skoro 12 rokov.

babajaga1998
autor
4. apr 2023

@negymama no pekne