MMR a špičkovanie

12. jan 2023

Ahojte. Včera sme boli s malou na mmr očkovanie a od včera začala špičkovať..nie veľa iba tak sem tam aj to si myslim že vedome lebo sa tak zasústredí...inak vie všetko,ukazovať,pomenovať veci pekne povie mami tati,očný kontakt všetko...čo znamená to špičkovanie? Je to ok na chrbticu? Riešiť to s pediatrom?

lasoli
12. jan 2023

no spickovanie ak je docasne je ok,ak trvale tam to je problem.Aj moja spockovala ale to skor tak ze vedomky,skusala bolo to len obcasne ,nie stale.

autor
12. jan 2023

@lasoli trvalé je aký problém?? Neviem priateľov brat špičkoval veľmi dlho

lasoli
12. jan 2023

ja uz presne neviem,tusim to ma su is s nejakoi diagnozou,skratka nieje to spravne.Ale zasa nic to nemusi znamenat,hl byva to toez len prechodne.

amonet
12. jan 2023

spickovanie suvisi s vyvojom motoriky u deti, urcite nie s ockovanim. kazde dieta chvilku spickuje, pri zdravom vyvoji dojde nato ze to dokaze. pri zlom vyvoji to treba riesit s fyzio. zly vyboj je posadzanie vankusmi, behaky, vodenie za ruky, motorky so sirokym sedom…

autor
12. jan 2023

@amonet takže moja špičkuje tak je dobrý vývoj?😁akože neviem robil to dlho priatelov brat naozaj roky to robil a je s nim všetko OK..len je to také divné z ničoho nič to prišlo🙈

anjelicek26
12. jan 2023

Kazde dieta urcitu dobu spickuje, nic nezvycajneho, casom ho gravitacia pritlaci k zemi 😂

autor
12. jan 2023

@anjelicek26 čiže žiadne DMO ani Autizmus ani nič hej?😁😁

anjelicek26
12. jan 2023

Boze ludia kde vy na taketo prepojenia chodite 😂 Objavila novy sposob pohybu, je to zabavne, hotovka, nic ine za tym nehladaj... moji takto behali, ked boli rozjaseny...

autor
12. jan 2023

@anjelicek26 ďakujem🤗

kisskiss
12. jan 2023

@anjelicek26 to sa ťahá už od 1998, hovorí sa tomu v zahraničí "MMR vaccine scare". Andrew Wakefield a jeho kontroverzná štúdia "až" 12 autistických detí, ktorú zverejnil dokonca časopis Lancet. On tam tvrdil, že kvôli MMR vakcíne boli autisti. Samozrejme úplnou náhodičkou on sám vyvíjal údajne bezpečnejšiu vakcínu. O niekoľko rokov to celé bolo odhalené a vyvrátené, ale dodnes trvá "MMR scare".

anjelicek26
12. jan 2023

@kisskiss mna toto vzdy fascinovalo, ked riesili synov autizmus a s polutovanim, ze ci je ockovany? Ano je - ale MMR az ako 5 rocny, prve ockovanie ako 3 rocny a to uz silne podozrenie na tuto diagnozu, ale tak nevysvetlis, alebo len tazko vysvetlis, ze prve take tie skutocne priznaky autizmu jednoducho prichadzaju medzi 1-2 rokmi zivota, aj ked to clovek este nevie poriadne zaradit... tejto urban story sa len tak lahko este par rokov nezbavime :(

basska_b
12. jan 2023

Inak moje dieta v 15 mesiacoch uprostred ulice sa zrazu dalo na styri a islo po chodniku po styroch... pritom uz 2 mesiace vedela chodit. Tak som hovorila muzovi, ze este dobre, ze sme minuly tyzden na prehliadke nedali MMR, lebo by som si myslela, ze to z toho 😃

anavixy
13. jan 2023

Akoze hned na druhy den po ockovani by sa jej “spustil” z toho autizmus, hej? A este by sa prejavil chodzou- spickovanim 😳😳😳😳😳