Mliečna chrastička u mesačného. Ako sa jej zbaviť?

liluu
16. dec 2010

Ahojte dievčatá, neviete mi poradiť nejakú fintu na mliečnu chrastičku?? Synček má 5. mesiacov a nič nezaberá. Skúšali sme olivový olej a vyčesávať, salicilový olej a teraz máme na to šampónik od Bebe . Ale je to čoraz horšie, dokonca si to začal škrabať. Ďakujem za rady...

strapco13
16. dec 2010

@liluu myslis asi tu detsku seboreu?...my sme sli ku koznej, dala nam nejaku zarabanu masticku a Excipial /ten kupis aj na volnopredaj/..a velmi rychlo nam to zabralo..maly to mal strasne..vyzerala mu hlavka a ko pata stareho cloveka, take hrube suvisle supiny mal ☹ , tiez nam olejceky a vycesavanie nezabralo

liluu
autor
16. dec 2010

@strapco13 ďakujem, ale synček to má len vo vláskoch, tak poskúšam 😉

akdarka
16. dec 2010

@liluu nam zabral sampon na seboreu Babe - poradila nam to dr a po par dnoch (ako to dlho pouzivate) to uplne zmizlo a uz sa neobjavilo

liluu
autor
16. dec 2010

@akdarka no už 3 týždne,každý deň a žiadna zmena

strapco13
16. dec 2010

@liluu ved o tom pisem..ta detska seborea je vo vlaskoch 😉 ...vyskusaj koznu...ako trvalo nieco vyse tyzdna kym to vymizlo..ale uz na druhy den mal hlavku ovela lepsiu..natioerali sme tu masticku na noc, cize som mu musela dat staru plienku pod hlavu, aby nebola cela postielka mastna

akdarka
16. dec 2010

@liluu uff, tak to potom nebude ta spravna "liecba". snad vam to coskoro prejde!

miska333
17. dec 2010

@liluu mi sme mali salicilovu mast a tu mal 15min pre kupanim na hlavicke a potom som mu to scesala- ale aj z vlasmi inak to neslo-ale uz ich ma vsetky naspät a chvalabohu bez hompory

lelakiller
10. sep 2013

Asi píšem už dosť neskoro,ale pre ďalšie mamičky s týmto problémom vrelo odporúčam mandlový 100% ný olej,stojí 7,50 Eur v lekárni a ja ho používam úplne na všetko.
Malého s ním natieram,seba,na akné je perfektný,na vrásky,na ekzémy a dokonca ho aj pijem na stimulaciu a zdravý rast vlasov!
Keď vidíte,že bábätku začína homporka,začnite mu to vtierať do vláskov ale nevyčesávať! Ona ako keby sa ani nevyrazila,skôr sa stiahne naspäť.
Aspoň ja som to tak vnímala.
Tak veľa šťastia!