Mliečna chrasta

lucka2506
24. feb 2022

Dobry den, mam dvojmesacne babatko ma mliecnu chrastu doktorka nam dala nato salicylovu mast a pouzivame babe sampon. Vycesavame 2x denne a nevieme sa toho zbavit preslo jej to na uška aj na krk. Kupili sme excipial kid tak hadam to zaberie

lusyc
24. feb 2022

Môjmu zabral excipial lipolotio, ale vrátilo sa do mesiaca, tak mažem znovu.

emily_88
24. feb 2022

my sme babe sampon použivali a este krem z biodermy je tak ten tiež len neviem už názov

euka210
24. feb 2022

@lucka2506 aj moj to mal pred 10r, ale az cervene ze dala kozna mast taku silnejsiu.

nucky
24. feb 2022

@lucka2506 Ja som davala extra panensky bio olivovy olej, nechala posobit cca pol hodiny a vycesala. Tiež pomohlo ked som začala vlasy umyvat uz aj jemnym detskym mydlom tak raz dva krát do tyzdna.

babovka2321
24. feb 2022

@lucka2506 tiez sme pouzivali babe sampon a skoro ziadna zmena, pomohlo naolejovat poriadne s modrym avirilom a tak som vycesala skoro vsetko naraz a bolo dobre.

tata1401
24. feb 2022

@lucka2506 moja dcérka mala veľmi veľa, kožná vravela odstránite jej to-urobí sa jej to opäť, kamoška mi povedala,že jej syn z toho musel proste vyrásť...tak neviem, tiež sme skúšali všeličo, moja má teraz 5rokov a cca rok dozadu som sa odhodlala jej dať head and shoulders šampón, vravím si už nie je až taká malá, hádam kus chémie znesie a čuduj sa svete toto nám zabralo...ale kým bola maličká, tak sme sa veru riadne trápili

sono2
24. feb 2022

Moja dcéra mala toho plnu hlavu na vrchu asi najviac hádam aj v 3 rokoch. Aj som dávala preč aj som kúpila šampón, som to neriešila.
Ma 5 a nemá to už. Ale zaujímavé, že jej to putuje.
Neviem

sono2
24. feb 2022

Mladšia to nemala nikdy.

veronikavasakova
24. feb 2022

Nám nezabralo nič len som olejovala a vycesavala a vyrástla z toho. Teraz bude mať 6 mesiacov a už to má skoro čisté. Vycesem max.raz do týždňa. Ale keď mala 2 mesiace tak to bolo hrozné. Bála som sa ze sa toho nezbavíme. Väčšina detí z toho jednoducho vyrastie.

luci_ba
24. feb 2022

@lucka2506 prosim vas, ako to vyčesavate? Lebo naš to sice nemá veľké ani tak škaredé ale ked mu počas kúpeľa napenim šampónom vlasky, opláchneme vodou a chceme vyčesat tak tie chrastičky sa vôbec neodlepia z hlavy.

lucka2506
autor
24. feb 2022

@luci_ba dam hrubu vrstvu salicylovej masti necham pol hodinu posobit a potom umyjeme samponom babe na chrastu osusim a vycesavam tak nam kazala doktorka ale stale sa nam to vracia

sandyan
24. feb 2022

Mne pomohol olivovy olej z lekarne a vycesavat a vycesavat, pred 2 tyzdnami sme sa toho zbavili uplne, sampon pouzivam SebaMed

anile12
25. feb 2022

Natrieť na hrubo modrou indulonou.

anetus
2. mar 2022

@lucka2506 detský sprchový gél od LR a sprej s Aloe vera. Kľudne mi napíšte 🙂

tatianacaplova
28. apr 2022

@lucka2506 moja dcerka mala tiez dost silnu mliecnu chrastu a skusali sme kade co. Sampon od babe pomohol len ciastocne, ale v kombinacii s takym vycesavatkom z profimed sme sa toho zbavili uplne cca do 2mesiacov. Po prvom pouziti zmizla polovica, potom postupne zvysok. Vola sa to Fridababy DermaFrida FlakeFixer, pouzivali sme z toho kefku a hrebienok

beacka
28. apr 2022

Aj mi to máme nám na možnom dala Siliciovy olej párkrát použiť a ešte od bebelo olivový olej použiť masírovať do hlavičky a umývať len čistou vodou nám dr.povedala že pri malých babatkach len čistá voda stačí.tak nám bolo povedané

slavka88
29. apr 2022

@lucka2506 obaja synovia mali mliečnu chrastu...starší asi až do 4rokov, skúšali sme všetko možné..mal a má strašne husté vlasy, aj keď sme ju vycesali tak sa opäť objavila...asi pomohli až normálne šampóny... A mladsi ju mal veľmi zlú, až do ušiek mu zašlo a mali sme z toho zápal ušiek keď mal mesiac... Používala som šampón Babe, tu masť tak isto...výsledok žiadny... Potom sme skúsili kokosový olej...tak trošku pomohlo...ale najviac sa osvedčila modrá indulona...s tou to išlo hneď na 1x preč... A aj keď sa ešte objavila chrasta asi 2x už len také malé fľaky tak sme dali indulonu a máme pokoj...takže za mňa modrá indulona 👍

mirkaknm
16. apr 2023

Ziadna Bioderma, ta velmi stipe dietatko na hlavicke. Uplne jednoducho, cisty kokos olej natriet na hlavicku, nechat posobit aj 2 himod, kolko babatko vydrzi a potom si ju posadte medzi nohy pred telku a pomalicky vycesavajte. Nakoniec umyt vlasky aj 3x samponom aby ste sa zbavili tej mastnoty.