Mierne zvýšená teplota u 15 mesačného dieťaťa

deda444
15. feb 2016

Ahojte mamule,chcela by som sa poradiť,mozno trosku ukľudnit...mam 15 mesacneho synčeka a riešim uz druhy tyzden problem zo zvyšenými teplotami do 37,3...žiadne príznaky choroby nemá,ani spolik ani kasel,pekne papa,dobre spinka,len tie zvýšené teploty počas celého dňa..idú mu zuby,vlastne to zacalo tym ze mu vychádzal zubok a vtedy boli teploty zvýšené,len zubomk uz je von a teploty stale su,idú mu aj stoličky su uz prerezané ale este nie celkom..Dufam ze tie teploty su zo zubov aj ked niekde sa píše ze zo zubov teploty neisú,ze je to viróza ale to uz by trvala 2 tyzden..píše sa aj ze niektoré detičky maju normalne takéto teploty...mate s tym niektorá skúsenosť ? Myslíte ze to mozu byt zuby?dakujem za rady...

katka2678
15. feb 2016

Ahoj.Mám 19.-mesacneho syna a jeho teplota sa pernamentne pohybuje okolo 37-37,3....tiez som bola z toho nekludna,aj ked lekarka vravela,ze niektore deti to mavaju,ale pre moju spokojnost mu urobila kompletne vysetrenie krvi a vysledky na vybornu.Tak odvtedy to neriesim,malý je zdravý,napreduje...ale ak si z toho nervozna,tak sa poraď s lekarkou-🙂

deda444
autor
15. feb 2016

Dakujem za radu,planujeme vysetrenia ak sa mozem.opytat,co vsetko vam robili?

misel0806
16. feb 2016

@deda444 teplota moze byt ked sa zubky prerezavaju taktiez hnackovat moze. Aj moj mali mal zvysenu teplotu aj hnackoval menej papal nechutilo licka maval cervene. To vsetko k tomu patri tak sa nemas coho bat. Ja som malemu ked mu isli zubky davala taku masticku na dasienka aby ho to tak nebolelo a pomahalo len neviem ako sa to volalo. Takze je to urcite zo zubov. Ale pre tvoj klud a pokoj kontaktuj doktorku a informuj sa ale podla mna to nic vazne nieje...

deda444
autor
16. feb 2016

Dakujem,viem ze teploty k tomu patria len si niesom ista ci mozu pretrvavat aj taku dlhsiu dobu,a masticku pouzivam kamistad...zabera ale Len na chvilku...☹...este viburcol cipky davam...

andyndy21
16. feb 2016

Nas mal zvysenu teplotu cca pol roka. Tiez nemal ziadne priznaky lekarka mu spravila krvne testy nic nenasla tak sme to zhodnotili ze je nastaveny na vyssiu teplotu ako bezny clovek. Ked mal rok, tak mu to zrazu zmizlo.

franka211
16. feb 2016

@deda444 moj syncek mal tiez mierne zvysenu teplotu pri zubkoch, lekarka povedala ,ze je to ok...vysli zubky,presla aj teplota...pri poslednych stolickach mal dokonca 11 dni hnacky...bola som z toho na prasky, 5 az 6 riedkych stolic denne, ster mal negativny...ked sa prerezali zubky, presla aj hnacka...