Mesačné bábo často kaká a má podráždený zadoček

juliet86
17. aug 2023

ahojte. ako riesit. dcerka ma.mesiac. cca 4krat za 24hodin sa vykaka poriadne. je kojena. zlta stolica. ale ma koliky. a tak da mini kako aj raz za hodinu. umyvam jej to v umyvadle pod tecucou vodoum v noci vlhcenou. ale aj tak ma totalne cerveny zadok. skusame rybaciu mast sudokrem imazol ale velmi ma ten zadok cervemy co je logicke kedze stale sa ho nieco dotyka aj ked len voda a jemne tupkanie uterakom. prosim poradte mi. dakujem

kitycat
17. aug 2023

Ahoj, kamoska nechavala malu castokrat len na prebalovacej podlozke bez plienky vetrat, tak ak mas nejaky roh v izbe skus ju tak co bajviac nechavat. Ono je sj dost teplo tak mozno kombinacia tepla.
Ja mazem Bephantenom a problem sme nastastie nemali

viestta
17. aug 2023

Po umyti nechat vysusit na vzduchu, podlozit nepremokavu podlozku a nechat na volno, hoc aj pol hodinu. Imazol treba pouzivat aspon tyzden v kuse, aby zabral a aj doliecil.

nikol_ke
17. aug 2023

@juliet86 nam pomohla voda bez drogerie nicim neumyvat len cistou vodou po kazdom kakani, cim menej triet vlhcenymi a dali sme gafrovu masticku s ichtamolom, ma ju galvex za 2 eura

anavixy
17. aug 2023

Treba vzdy hrubsiu vrstvu ochranneho kremu okolo konecnika (nie na pysky, do slabin..) aby bola vrstva medzi pokozkou a stolicou. A vsetko co baby pisu, urcite vetrat, cista voda, nie utierky-pokozku nesuchat.

simca06022011
17. aug 2023

treba nechat riadne vysusit a potom riadne ntariet, nam teda najviac pomahal bepanthen, ale teda my sme mali zadok vystipani riadne iba raz a je to uz teda riadne davno... treba nech sa trochu prevetra, cize normalne nechaj len tak s holým zadkom napr. na prebalovacej podlozke sem tam...
A to kakanie, koliky sa poradit v poradni, neviem co je ok a co nie 🙂 my sme mali UM.

tosomja
17. aug 2023

@juliet86 vlažnou vodou umývať, nechať voľne vyschnúť, natrieť nahrubo imazolom po každom prebalení, prebalovať často aj keď len ciká. Aj to dráždi. A až do úplného vyliečenia. Moja dcérka mala až krvavé rany od hnačiek. Takže to veľmi dobre poznám.

juliet86
autor
17. aug 2023

dakujem za rady... no ona naozaj da take minikako aj trikrat v. priebehu par minut..... cize unyjem polozu prdne si kakne si a tak dokolecka a na rovnej podlozke ruci place. neda sa zabavit....lebo ju to brucho z kolik boli.... mam dojem ze uz aj dotyk vody jej vadi. pediatricka ma mesiac dovolenku zastupujuca riesi len akutne stavy. skusim zakomponovat tie tipy od vas ktore sa u nas zakomponovat daju. hej je to presne akoby hnacku mala.a z tohi vystipana

simca06022011
17. aug 2023

tak bolave brucho a hnacky novorodenca v podstate su akutny stav podla mna... ja by som to riesila, mozno jej nieco vadi v UM alebo co... takato hnacka a bolesti to musi byt velmi prijemne

anavixy
17. aug 2023

@juliet86 4x za den nie je hnacka a pri dojcenom dietati je takato frekvencia aj to co popisujes normalny stav. Pokial nie je v stolici primes krvi, resp. krvaveho hlienu (nie priesvitneho, ten je ok), podla mna ziaden lekar to nebude povazovat za nieco co treba riesit. Este by si mohla skusit davat kvapky ColiPrev, tie pomahaju pri laktozovej intolerancii, ktorou babatka casto prechodne trpia. Pri dojceni nech ma stale pokrcenu jednu (tu co je smerom od tvojho tela) pokrcenu, vtedy sa lahsie vyprdka a vykaka. A este k tomu kakaniu s kazdym prdnutim, my v porodnici hovorime mamickam aby neprebalovali pri prvom prdnuti, pretoze casto dieta este potrebuje dokakat. V konecnom dosledku potom drazdis zadocek este viac ked prebalis trikrat po sebe lebo sa vykaka na trikrat.. chapes 🙂 a na rovnej podlozke ju davas aj na brusko? Ci v lahu na rovnom nechce byt?

lilizzachy
17. aug 2023

@juliet86 ja od narodenia používam pri dcérke bepanthen, aj keď mala červenú riťku pri hnackach vždy pomohol.

nikpa
17. aug 2023

@juliet86 toto som mala so synom asi pol roka v kuse, zapareniny kvôli častej stolici. Tak hlavne žiadne zľahčovanie vlhcenymi, ani v noci. Najhoršie čo môžeš urobiť, ju nechať neumytu cez noc a len jej to rozmazat obuskami. Ja viem veľmi dobre aká je to otrava v noci už xy krát dieťa trepať umývať ale tie zapareniny potom su bolestivé. Umývat len pod tečúcou vodou nestačí, samotná voda nezmyje nános krému a stolice, všetky tie fekálne baktérie ktoré rozožieraju kožu jej tam zostávajú na zadku. Preto umyvaj aj detským mydlom, nie len vodou!! Každý večer kúpať v hypermangane, to bol zázrak, ukľudnil mu to, vydezinfikoval a vysušil. Z tých masti voľnopredajnych synovi už nepomáhalo nič, niekoľkokrát musel mať na predpis ATB masť lebo to mal hrozne boľavé. Keď už nepomáha ani Imazol tak smer kožné, nečakaj kým to bude mať ešte horšie. Poprípade ATB masť ako červený framykoin, bactroban, baneocin vie predpísať aj pediater. Ak je váš na dovolenke, zavolaj si na pohotovosť.

zorkahorka
17. aug 2023

Sudokrem je dobry, ale natri nahrubo, aby sa stolica nedotykala pokozky. Tak to robili sestricky v nemocnici pri mojom synovi. Umyvali pod tecucou vodou a aj mydlom!

juliet86
autor
17. aug 2023

@nikpa prosim ta si si ista tym mydlom? mne zas vravia ze to vysusuje a narusa pokozku. ako si ukyvala konkretne? pod tecucou vodou alebo napustene umyvadlo? ktore mydlo? ako si susila? a umyvala si po kazdom aj mini kaknuti alebo nie? lebo niekto brabi se orave to caste umyvanie je kontraproduktivne

milovnikbehu
17. aug 2023

@juliet86 skus phytiol, mozno ten zaberie

juliet86
autor
17. aug 2023

@nikpa a to mydli ci gel ci tuhe mydlo ci ake. mrzi ma ze ste si tym presli

risalka
17. aug 2023

@juliet86
Dobrý deň, umyť zadoček čistou tečúcou vodou a použiť detské mydlo bupi, poutierať. Potom krém. To mydlo nám pomohlo.

nikpa
17. aug 2023

@juliet86 že je to umývanie každú chvíľu pre pokožku namáhavé, to mi povedala aj kožná ale zároveň dodala, že je to lepšie ako nechať dieťa v tom 💩 lebo to uškodí pokožke viac než tá voda. Používala som detský syndet, je to vlastne bez mydla, nedráždi a je vhodný presne na takúto jemnú, poškodenú pokožku. Sú aj klasické tuhé kocky ako ,,mydlo,, voľakedy alebo aj ako sprchový gél napr. od Bioderma, LA roche posay, A-derma, seba med, sú to drahšie produkty ale vydrží to a stoja za to. Žiadne bupi a nič parfumovane, už poškodenu pokozku to len podrazdi.
Syn mal doslova únik stolice, z neho to išlo ako moč, len hnedá tekutina, bol non stop okadeny, mávala som ho rozbaleneho na podložke a len mu vlhkým vatovym tampónom utierala čo mu vytekalo nech to nemá hneď na pokožke zadku. Akože horor, mal 2 mesiace keď mi pediatrička kázala dávať mu ryžový odvar, až ten mu trochu zahustil stolicu a zlepšili sa teda aj tie zapareniny. Čiže ja som ho veľmi často umývala a bud som ho len nechala voľne vysušiť alebo bavlnenú plienku som mu jemne prikladala a tak ho osušila. A ten hypermangan tiež vyskúšaj, naozaj pomáha.

nikol_ke
17. aug 2023

@juliet86 este mi napadlo mojmu na bolave brusko pomahal krem pupik s tym som mu masirovala v smere peristaltiky ciev a doteraz ho pouzivam ked ho boli a to ma skoro 2 roky. Je to zazrak kremik

tatinka
17. aug 2023

@juliet86 ahoj,ked babatku ocistis ritulu , utries vlhcenou utieku ,vzdy priloz aj napriklad latkovu plienocku alebo jemne toaletny papier a na hrubo natri ritulku bepanthenom pre deticky,kupis to v kazdej lekarni, naozaj po kazdom ocisteni ritulky hrubo natri,uvidis,ze za den bude po vystipanej ritulke

anavixy
17. aug 2023

@nikpa suhlasim 100%

simca06022011
17. aug 2023

@nikpa presne, by som sa pozrela ako niekto bude v okakanych nohavickach sediet. VEd to vystipe zadok strasne... kto mal kedy hemeroid vie o tom svoje... :(