Meranie zraku u detičiek

julka828
15. feb 2023

Ked chcem zistit ci deti dobre vidia mozem ist aj do ocnej optiky kde meraju zrak ? A vlastne ako zisti ci im treba okuliare ak nerozpravaju ? Jeden ma 2,5 druhy 4,5. Ako im ten zrak zmeria ?

zuzanka.zuzu
15. feb 2023

ako zisti ci dobre vidia ked nerozpravaju? 😀 vsak si troll? prosim, bud troll a nie sprosta 🙏

alex49
15. feb 2023

v tomto prípade asi nijako, mali by povedať aspoň či vidia obrázky

kacena4
15. feb 2023

zrak sa meria pristrojomak su potrebne dioptrie predpisu slabsie ak dieťa este nevie spolupracovať vsak aj babatka nosia brilky...

janka_266
15. feb 2023

@julka828 kontrolujú to aj prístrojom, a nám ukazovali take kartičky, kde boli asi 4-5 obrázkov apostupne boli menej s menej viditeľne a doktorka sledovala či dieťa sleduje kde sa nachádza obrázok, raz bol hore, raz dole.

janai1
15. feb 2023

@zuzanka.zuzu myslím, že si to nepochopila 😉

julka828
autor
15. feb 2023

@zuzanka.zuzu esteze ty si mudra z neba spadla

terezka1947
15. feb 2023

@julka828 deti do 15r.v optike optometristi nemeraju.
Môžu urobiť maximálne skríning.
Ale malé deti sa väčšinou rozkvapkavaju,preto je potrebný očný lekár. Okrem iného.

viestta
15. feb 2023

@julka828 nas bol na prvom ocnom vysetreni ked mal 18 mesiacov, a necital z tabula. Doktorka ho vysetrila pristrojom, prvy krat spolupracoval na ocnom vo veku 3 rokov, uz vedel "precitat" obrazky z tabule.

euka210
15. feb 2023

@julka828 pristrojom. Nakvapkaju im do oci, aby boli sirsie zrenicky a zmeraju. U nas musi vydrzat trochu pozerat na jedno miesto, maju tam balonik im hovori, aby to zmeralo.
Malym ukazuje akoby tlacene E a ma povedat alebo len rukou ukazat na ktory smer idu hrablicky...hore, vpravo...toto som cvicila s nimi doma.
A k detskemu ocnemu treba ist, resp.objednat sa.