Meranie teploty na čele

28. apr 2021

Dobry den
poprosim o radu ohladne dig. teplomera.
Kde sa meria teplota detom (2r2m) na cele. Viem ze ideal rektalne, ale hrozne kope, vrieska, som s nim sama, tehotna, prilahnut sa ho bojim.
Na jednom sa pise ze v strede cela nad korenom nosa, ten meria furt zle, kupili sme novy a pisu ze prejst od stredu cela ku spankom.
V strede cela mi to nameria cca 37,7st, ked prejdem az ku spankom 39,1st. Maly je vesely.
Teraz co je spravne? Citala som na nete ze na spankoch je vyssia teplota. Ze sa tam nema merat

katulienkax
28. apr 2021

podla mojho nazoru celove teplomery su uplne nafigu, korektne funguju len ked dieta dlhsie lezi a nie je spotene. aj mne raz doktorka povedala ze nemate teplotu a pri tom som tam dosla z domu s teplotou. v zadku je to najistejsie vzdy povedalo presne

autor
28. apr 2021

@katulienkax to viem, skusala som ale ozaj mi to nejde, aj som ho zalahla, vrieska kope reve, jak chobotnica, sa bojim ze mu ublizim

autor
28. apr 2021

@katulienkax pri merani v ritke

lenka2710
28. apr 2021

A keby si ho nejak zabavila a skúsila zmerať pod pazuskou?? Ja som v tom veku už malej pod pazuchou merala, privinula som si ju, spievala som jej a nejak sme to zvládli

autor
28. apr 2021

@lenka2710 a tam sa nieco odcitava?

lenka2710
28. apr 2021

Pokiaľ viem tak nie, veď aj ty si meravas asi pod pazuchou, odcitava sa len v zadočku, lebo tam je teplota vyššia

ivangeline
28. apr 2021

Daj mu sirup a hotovo. :D

andreatytler
29. apr 2021

Ja som tiez sklamana z celoveho teplomeru a ano na sluchach je to vzdy vyzsie (myslim ze su tam tepny alebo zili priamo pod kozou.). Podla mna je to len orientacna teplota... ale to viem kludne odhadnut aj ked prilozim usta na jeh celo, ze ho ma teplejsie ako inokedy. Ja meriam pod pazuchou, ale pre istotu niekolkokrat, lebo sa to tazko zasuva a niekedy som si nie ista, ci to ma dost hlboko. A to ten nas je velmi zivy, ale dokazem ho na tych par minut drzat na rukach a s niecim sa hra a ja mu pritlacim rucku dole k telu, aby mu teplomer nevypadol...

frantiseklotrinsky
2. mar 2023

Neviem, ci na toto dokaze odpovedat odbornik vobec. Všetci vravia ine, nikto nevie presne.

Dcera mala teplotu. Si predstavte, ze pod pazuchoy a celom mi teplonery namerali az 2° rozdiel. Skusala som to dvomi rozdielnymi teplomermi inych druhov.
A dokonca som to skusila na sebe orientacne ( nemala som horucku)
Vo všetkých pripadoch medzi celom a pazuchou bol obrovsky rozdiel a pritom tvrdia, ze je tam len maly rozdiel v desatinách.
Asi to ma kazdy individuálne. Problem bol v tom, ze sme naozaj nevedeli, ci mame horucku alebo nie. Na cele ukazovalo 37°C a pid pazuchou 39°C
A ja( co som nemala hocucku) na cele 35,5 a pid pazuchou 37°
Asi sme iny druh ludí. A milujem to, ked sa lekár zacne s vami este hadat!!!