Meranie teploty

25. máj 2024

Ahojte, kúpila som bezkontaktný teplomer lebo dcéra si nedá už odmerať rektalne (má rok a nikdy nevydrží, keď som sama ju neviem tak udržať) skúšala som aj pod pazuchu ale metá sa a kope. V návode píšu že merať buď v strede čela, na spánkoch alebo na predlaktí.
V strede čela má 37,6
Na spánkoch má 38,7
Na predlaktí má 36,5
Ako sa meria teda tá teplota? Ktorý údaj je správny?
Alebo mi viete odporučiť nejaký presní dobrý teplomer? Ďakujem

anavixy
25. máj 2024

Blbost jedno, druhe aj tretie. Teraz je chora ci si to len skusala? Pri bezkontaktnom teplomere je treba soravne dodrziavat vzialenost od tela, spravne mierit, celo nesmie byt spotene a rozne dalsie pravidla, a aj ked namerias vysoku, tak je potrebne to premerat digitalnym/sklenenym teplomerom v rekte ci podpazusi. Rocne dieta nevies udrzat na 15 sekund? 🫣
Najlepsie ohlasy, aj to nie od vsetkych, maju usne bezkontaktne teplomery Braun.

autor
25. máj 2024

Je chorá, toto všetko dodržiavam. Nie sama ju neviem udržať, som tehotná nenechám sa dokopať, keď je muž doma meriame rektalne. Ďakujem pozriem ho

diewcatqoo
25. máj 2024

My sme mali asi 3 bezkontaktne teplomery, aj nejaky celovy, aj usny a kazdy jeden nam ukazoval inu hodnotu. Za mna tieto teplomery su bud totalne nanic alebo s nimi ani s jednym neviem merat. Najlepsie je klasicky pod pazuchu alebo pre male deti rektalny. Ale chapem, ze v urcitom veku sa dieta uz nenecha zmerat rektalnym, ale nie je schopne ani vydrzat s tym pod pazuchou...