Meranie horúčky u 5-ročných detičiek

alenamihal
25. máj 2023

Kde meriate detom horucky a ake teplomery mate ? Mna uz ide porazit,kazda cast tela mi ukazuje uplne inu teplotu /rozdielne stupne brrrr Na cele 37,5 na spankoch 38,9 v usku 38,9 a pod pazuchami 37,9 ...

banalu
25. máj 2023

Najpresnejsie je merat klasickym v zadocku, ale ak je uz dieta vacsie tak samozrejme chapem, ze sa to uz nepraktizuje.
Ja mam braun usny teplomer a som spokojna, aj pri malej, aj pri nas.

alenamihal
autor
25. máj 2023

@banalu vsak prave ja som tiez naucena len pouzivat ten usny..ale ked ho nechcem budit v noci tak pouzivam bezdotykovy..

saxana000
25. máj 2023

@alenamihal nikdy sa mi na usny v noci nezobudila ved to su 3 sekundy..

tinkavvv
25. máj 2023

@alenamihal pod pazuchou merias aj po zvukovom signale?

hanaxxx
25. máj 2023

Ja meriam v noci bezdotykovym, nejake 4 merania spravim, v strede cela a na spankoch. Uz viem, ze nas bezdotykovy meria na spankoch viac ako je skutocna teplota (0,5-1stupen), ak ukaze 39, tak dietatu dam tabletku, ak ukaze 38.5, tak si nastavim budik a zmeriam znovu o pol hodinu. Ak stupa, dam tabletku.

adrianap83
25. máj 2023

@alenamihal aj pod pazuškou odmerať viac krát. Kamoška tak merala, 3/4x otrava viem...

patka06
25. máj 2023

Od narodenia pod pazuchou, klasickým teplomerom - našťastie mám ešte ortuťový ale existujú aj jeho náhrady bez ortute.

martinka13
25. máj 2023

Jedine ortutovym pod pazuchou. Nie je to také pohodlné, ale z mojej skúsenosti jediný spoľahlivý teplomer. A že som ich vyskúšala....

majamat
25. máj 2023

@alenamihal bezdotykove teplomeryy su uplne nanic.
v praci sme ich cez kovid pouzivali. aj teraz pouzivame a casto neukazu teplotu vobec, rpicom ma clovek aj na 38°C. to sa pravidlene kalibruju.

ortutove teplomery su anjlepsie, su aj leihove a este nejake. liehove sa tazko sklepavaju. meranie trva dlho, ak dieta nespolupracuje, tak uz bvy som radsej pouzila pod pazuchu klasicky digi teplomer.

sapetka
25. máj 2023

@alenamihal moj bude mat 6 a ked bol chory min rok merala som mu v zadku

zuzkaa1991
25. máj 2023

@alenamihal my pouzivame klasicky ako bol.ortutovy....bezdotykovy pouzivam noci alebo cez den preventívne ale. Kupila som teplomer bezdotykovy podla recenzie ze mera presne sme ukázal nie raz ze mala ma 39 a reálne.mala len do 38

ja_mama
25. máj 2023

Mam microlife rychlobezku a davam ho pod pazuchu. Ak chcem mat presnejsi vysledok tak po pipnuti necham este zo 20-30 sekund pod pazuchou - tak mi to kazali ked sme boli v nemocnici a naozaj ono este nieco aj po pipnuti nabehne. Vacsinou ked ta teplota nie je velmi vysoka (do 38.5) ma to ani netrapi ze to nie je uplne presne, hlavne ked vidim ze je mala ok, staci mi len vediet ci teplota stupa alebo klesa. Nad 38.5 to uz viem odhadnut aj dotykom a vidim, ze je dcerka KO takze vtedy uz meriam poriadne a necham tych par sekund pod pazuchou navyse.