Melasa na nízke železo

kandrea
9. mar 2017

Ahojte. Dcera ma tri roky a zistili jej nizke železo. Pocula som o melase viete mi prosim poradit ktora je naj? Myslim chuťovo (aby to mala chcela papať) , taktiez aby mala aj dobry účinok, vraj su práškové sirupove.. . Prípadne aj info kde ste ju kupovali. Dakujem

kulumulu123
10. mar 2017

Melasa chuti kazda rovnako trochu ako pripaleny karamel aspon ja nevidim rozdiel predavaju v predajniach so zdravou vyzivou alebo bio obchodoch

alexxandraa
10. mar 2017

Mne chutí táto napr.
http://www.bio-obchod.sk/produkt-1032/trstinova...

ale deťom teda vôbec nechutí, mysleli si, že to bude chutiť ako granko sirup, asi podľa toho, že to vyzerá ako niečo tmavohnedé tekuté, ale bohužiaľ sú navyknuté na tie príliš sladké sladkosti, tak si na niečo zdravšie budú musieť zvykať, až keď rozum preváži nad jazykom...😉

Ale treba skúsiť, možno zachutí, myslím, že všetky chutia podobne, len či to naozaj zafunguje na železo, to neviem.

lorela
10. mar 2017

@kandrea S melasou je problém, aj dospelý sa častokrát musí premáhať 🙂.
Veď skús, uvidíš, rozdiely sú minimálne, to by som ani neriešila "ktorú".

Zameraj sa na železo denne v strave dieťaťa aj z iných zdrojov, ako je melasa.

jaq
10. mar 2017

ja melasu davam do cookies, tak jedine sa da zjest inak brud strasny 😖 a kupujem bio

vrana80
10. mar 2017

ahoj, ja melasu davam do caju namiesto medu a baby to vypiju, ale je to urcite individualne. Asi budes musiet odskusat viacej veci a urcite najdes nieco v com si to deti ani nevsimnu, tie cookies su tiez super napad😉 kupujem na nete bio ale aj v zdravych obchodoch ju dostat a urcite aj v dmke a vsetky co som mala chutili rovnako🙂

amylienka
10. mar 2017

osobne som raz skúsila melasu a teda vôbec mi to nechutilo... ak chceš skús, možno ťa prekvapí a v nejakom jedle, pití s ňou nebude mať problém... ale neviem či bude stačiť len tá melasa... skôr by som skúsila iné aj iné zdroje železa... brokolica, špenát, mlieko, kakao, vlašské orechy, hrozienka, kokos,.. no a ak ste mäsový tak aj to mäso

maciatkolulu
10. mar 2017

@kandrea treba dat do caju, my tak robime a dat do neho citron a vit.C ked bude dobry ovocny cajik, si to nemusi vsimnut😉

kandrea
autor
12. mar 2017

Dakujem vam za rady

autumn11
22. apr 2017

ja dávam tiež do čaju. Má svoju špecifickú chuť, ale dá sa to vypiť. Ja som si na to postupne zvykla.

puskaruka
27. okt 2017

Pomôže pri nízkych hodnotách železa v krvi? Upraví sa to po jedení melasy?

meluela
27. okt 2017

@puskaruka ja som nakoniec tak ci tak musela brat zelezo aktiferrin, hodnoty sa neupravili ... davala som si melasu, cviklu, hovadzie steaky ... ale zasa az tak poctivo som ju neuzivala, este stale je v spajzi 🙂

lorela
27. okt 2017

@puskaruka Ak su velmi nizke, len melasa nie.

verooonikka
3. dec 2017

ja mozem odporučit čučoriedkovy narosan z justu topka velmi nam pomohol

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz