Megamox a hnačka

10. dec 2022

Ahojte

2mesacna dcerka ma antibiotika Megamox duo(v nose bacil Moraxella) a na kasel sirup Prospan.avsak vcera z toho zacala hnackovat,velmi ju nafukovalo a pri kazdom prdnuti islo aj do plienky 😏 na pohotovosti mi povedali,ze pokial nezvracia tak je dobre a ze mame podavat len Tasectan na hnacku a ryzovy odvar.mna vsak zaujima,ci skor netreba zmenit lieky ak takto citlivo reaguje.
Mali ste niekto takuto skusenosti s tymto liekom?

beata_k
10. dec 2022

Moj je sice starsi (3,5 roka), ale prvy den Megamoxu to mal tiez take "vseliake"

tamvtme
10. dec 2022

davas probiotika?

majusikk
10. dec 2022

Moja znám to mala museli vysadiť a ešte aj 2tyzdne po tom mala rozhodnú mikroflóru

autor
10. dec 2022

@tamvtme ano davam Infant Dophilus,odkedy ma antibiotika (stvrtok),tak mame aj zvysenu davku probiotik.len lieky sme nasadili vo stvrtok vecer,to nekakala cely den,spala skoro celu noc.vcera dostala lieky rano a vecer,tiez prespala pomaly cely den.vecer som isla kupat,bola pokakana ani neviem kedy tlacila(s kakanim ma problem a vzdy kaka s placom),vypila mlieko a dostala lieky,zaspala.a po pol h sa zobudila s revom,a uz co prd to okakana plienka, uz len sa pucila.chvilku dobre na prsniku a znova prdy a pucenie a este zo 4x sa dokakala do polnoci.to uz som volala do nemocnice ci mame prist alebo ci vedia poradit.jest nechcela,po troche som so striekackou davala ryzovy odvar,aj zaspala a zase po chvilke bolesti a prdy.vypytala mlieko,tak som zarobila do odvaru aj s Tasectanom,a zaspala.
Teraz rano by po 12h mala dostat davku antibiotik a ja vaham ako ich dat,ci znizit davku alebo ci zas volat na pohotovost.v noci uz nehnackovala,rano som dala mlieko s ryzovym opat,trochu poprdela,a spi.
V noci nas odbili z nemocnice ze nemame chodit,do pondelka daleko aby som sa poradila s pediatrickou 😏

kacena4
10. dec 2022

je normalne ze pri atb mavaju ludia rozhodnenu crevnu floru a hnackuju, atb su "svinstvo" ktore ti na jednej strane pomoze na inej uskodi, zlepsi sa to po vysadeni

autor
10. dec 2022

@kacena4 ano to mi je jasne,len je malicka a ak hnackuje a odmieta pit mlieko (lebo ju boli brusko),ktore je jej jedinym zdrojom potravy,tak to nie je dobre,a zas na infuziach nechcem s nou skoncit.
Dovolala som sa na pihotovost do ineho mesta,tam mi upravili davkovanie kedze ho ma na svoju vahu dost vysoke.uvidime co to urobi..