Mávajú vyvolané deti zdravotné problémy?

bianka234
19. jan 2010

Ahojte, kdesi som čítala, že pre babatko pri pôrode je obrovský stres vyvolanie pôrodu. Zaujímajú ma Vaše názory, pretože sa snažím zistiť, prečo má moje dieťa atopický ekzém. Totiž vraj za to môže veľký stres ktorý dieťatko prežíva a jediný stres, ktorý pripúšťam u takého drobca je naozaj len z pôrodu. Atopický ekzém sa obyčajne prejavuje u 2 - 3 mesačných babatiek, čo môže mať aký stres také dieťatko. Ak je to tak, určite by som si viac nedala vyvolať. Píšte prosím svoje skúsenosti, ako to bolo u Vás. Či máte podobné problémy, ja mám vyvolané obidve deti a obe majú problémy.

katty22
19. jan 2010

ja som mala tiež vyvolávaný pôrod pri Adamkovi a nemáme žiadne problémy podobného rázu. 😉 kamoška má syna, ktorý mal atopický ekzém a nemala vyvolávaný pôrod.

zelmirka1
19. jan 2010

vyvolavany porod alebo aj planovany cisarsku je urcitym sposobom stres pretoze babo sa v danom momente nepyta na svet prirodzene. Vtedy su velmi dolezite prve dni chvile aj prve dni zivota. Pre niekoho to moze zniet cudne ale je to dolezite ako pride babo na svet a moze to sposobit rozne pozitivne aj negativne veci.
Co sa tyka ekzemu tak som nenasla takey info /dost citam o tom/ zeby to mohlo byt z toho, to je trochu o inom.
Inak ekzem casto suvisi s ockovanim a objavuje sa po nom a vtedy sa velmi tazko lieci, skus pozriet aj take info.

diddi
19. jan 2010

atopicky ekzem vo vacsine pripadov je spokeny s akoukolvek alergiou u rodicov,napr.senna nadcha...taketo dietatko sa musi dokrmovat HA mliekom,pretoze sa nevie,co presne sposobi nastartovanie AE,ktory v tele dietatka "spi"....vyvolany porod je nutna vec z hladiska zdravia...aj cisarsky /i ked niektore to prilis riskuju a zaplatia si ho/

veronikapp
19. jan 2010

bianka234 narodenie dietata, porod, je vraj sam o sebe najvacsi stres aky clovek vo svojom zivote zazije. Priebeh porodu ovplyvnuje mozno aj dieta, ale hlavne mamku. AE moze mat viac pricin vzniku, ci su to alergie v rodine, vplyv ockovania, strava matky, pripadne dietata- ak je na UM, prostredie...

veronikapp
19. jan 2010

este som nenapisala, ze prvy porod som mala tiez vyvolany, dcera ma miernu alergiu na BKM, ale v tom je ina pricina.

ollski
19. jan 2010

1.por bol vyvolany...prenasala som vyse 3 dni+ malo plodovej vody....Simi mala AE, ale zmizol a viac sa neobjavil, skor si myslim, ze to bolo z potravy, ktoru prave papavala, pricinu som sa snazila najst, no marne...klop klop viac sa neobjavil, tvaralo to ale vyse 4m...cca. od pol roka
2.por prirodzeny bez AE, ale zato mnoztvo inych "stresov", koliky, nespavost...
myslim, ze je to nahoda, ze to u nas takto vyslo 😉 ale vyslo
porod je stres asi vzdy ci vyvolany ci prirodzeny, vela stresu si uzije babo v samotnom brusku 🤐 , cest kludnym maminkam 😎

zelmirka1
20. jan 2010

prirodzeny porod je sice stres samozrejme lebo babo ide z ineho prostredia ale je pripravene kedze sa vlastne vypyta sa svet co je pri vyvolavanom ine, ale s ekzemom to zrejme fakt suvis nema.
inak co sa tyka dokrmovania UM, prave naopak ked su alergie v rodine treba co najdlhsie kojit, nikto nevymyslel nic lepsie ako priroda, to znamena materske mlieko, urcite babetku nemoze robit zle, to je vynalez 60-70 rokov ze UM mlieko je fajn.

evikg__2
20. jan 2010

My sme obaja alergici, manzel na prach a pel (ked bol malicky bol aj hospitalizovany kvoli ekzemom) a ja kombinovana potravinovo-pelova. Dcerka dostavala aj MM aj UM HA a zatial (klop, klop) sa ziadne alergie ani ekzemy nedostavili. Narodila sa o dva tyzdne skor, vyvolany porod kvoli oligohydramnionu a nedostatocnej vyzivovacej funkcii placenty. Takze to vyvolanie porodu asi vplyv na to mat nebude.

nikollette
20. jan 2010

My sme mali tiež vyvolávaný pôrod, a malého to nijak nepoznačilo 😕
Je to kludné dieťa, neplače od malička, fakt len málokedy ked mu niečo je, vie sa sámzahrať, je dobručký, nemáme žiadne ekzémy ani nič spomínané 😕

spalka
21. jan 2010

odhliadnuc od porodu, 2-3 mesacne babatko moze mat podla mna stres, ved si iba zvyka na tento svet, vsetko je nove, casto ho trapi brusko...

zuzu1980
22. jan 2010

mala som vyvolany porod, Adamko nema ziadny ekzem, plet ma nadhernu od narodenia, zatial nemal na nic alergiu a to jem uplne vsetko (ovocie, mlieko, kavu, cokoladu...okrem veci z ktorych naduva) a plne kojim. A uz mesiac som ho nepocula plakat, je spokojny, vysmiaty a prespi takmer celu noc (6-8h vkuse). Co viac si mozme priat? 🙂
Takze u nas sa ziadny stres neprejavi, akurat ma mierny reflux a zo zaciatku mal mierne koliky, ale to je normalkal...

zeleny_cajik
22. jan 2010

ahoj bianka, ja som nemala vyvolany, len urychleny porod oxytocinom, AE nemame, sice mame hemangiom, ale to je dedicna zalezitost a na lickach vyrazky, tie vsak postupne miznu a dufam, ze zmiznu uplne. plet mame citlivejsiu, tak ju nemame drazdit nejakou kozmetikou, aby sme nevyvolali prave AE.

smily
22. jan 2010

ahojte, podla mna vacsi stres pre dieta je planovany cisarsky rez. lebo vtedy nic netusiace dieta, kotre sa ani nechysta von vytiahnu, a to je obrovsky stres. hovorim to z vlastnej skusenosti - obidve deti mam cisarskym. starsia isla planovanym a mala obrovske problemy po narodeni - mam aj v papieroch z jisky na kramaroch ze vlasten jej problemy s dychanim boli sposobene sokom z cisarskeho... mladsia isla tiez cisarskym ale to bolo akutne - mala som rozbehnuty porod ale ona zial bohu nesla dole - mala omotanu pupocnu snuru okolo krku -az 4krat...

ivamera
22. jan 2010

Pri staršej dcérke som mala pôrod vyvolávaný a pleť mala odjakživa nádhernú, pri mladšej sa pôrod rozbehol spontánne, no pleť ma oveľa citlivejšiu, i ked nie atopickú. ťažko povedať i dokázať či je medzi vyvolaním pôrodu a atopickým ekzémom súvislosť. Pôrod sám o sebe je pre dieťatko stres. A ešte taká myšlienka ma napadla, ono sa traduje, že pri prirodzenom pôrode sa dieťatko samo vypýtalo na svet, ale čo ked tomu tak nie je ? Zrejme telo matky je pripravené, avšak ten malý človiečik si bezpečne hovie v brušku a ani za svet sa mu nechce ísť von, do neznáma... Trochu filozofie na večer 😉

zelmirka1
22. jan 2010

ivamera ale to sa neda oddelit telo matky a babetko v brusku, ked je babo prirpavene tak zacne sa pytat na svet aj keby mamina napr. este nechcela alebo jej telo nebolo pripravene napr. bola chora a podobne.

ivamera
22. jan 2010

Ved áno, našťastie je príroda veľmi múdra a telo mamičky je spravidla pripravené vtedy keď aj bábätko. Ale čo naozaj cíti? Doteraz bolo v teplúčku, v prítmí a zrazu ho niečo tlačí von. Myslela som na to, že čo naozaj pri tom prežíva? Ale na to zrejme odpoved nepoznáme 😉

zuzu1980
22. jan 2010

ivamera, krasne si to napisala, asi viem co myslis. Ze babatko sa pyta vonku, to sa podla mna len tak hovori, ved babatko nevie ze nejake "vonku" existuje. To tak celkovo matkine telo zariadilo ten porod vtedy ked je na to ten spravny cas, ale ci je to stres pre babo alebo nie, to sa fakt asi nikdy nedozvieme 🙂 Podla mna ano, vsak aj pri tom prirodzenom sa tlaci cez uzky otvor, hlavicku ma celu potlacenu bolavu, kozu casto krat doskriabanu... ale zase kto z nas si pamata stres z porodu, ze? 😀

mia6
25. jan 2010

vyvolaný- pôrod rýchly a bez komplikácii. syn bez akýchkoľvek. zdravotných problémov.

martina46
25. jan 2010

Stres bábätka by pokojne mohlo vyvolať aj dočasne odlúčenie od matky po pôrode? Stačí pár hodín, dieťatko je napríklad v inkubátore alebo proste nie hneď pri mame.

janetty
26. jan 2010

Aj ja som mala vyvolaný pôrod /14 dní po termíne, malému sa nejak nechcelo 🙂 / Myslím, že AE zo stresu z pôrodu nesúvisí, že je to skôr dedičné, alebo na podklade alergie. Ale je zase pravda, že stresy ho zhoršujú, ale to babätko už musí mať nejaké tie dedičné /alergické/ spúšťače.

//Môj drobec mal akurat asi v 1.mes. tvaričku vyhádzanú vyrážkami, ale to mal bacila, ktorého si podľa kožnej priniesol z pôrodnice. Je "pozorovaný" ako atopik kôli mne, ja mám AE. Od 2.mes. je úplne čistý, bež žiadnych známok ekzému... klop-klop-klop//