Mávajú vaše deti zväčšené uzliny aj bez teplôt?

lily14
5. feb 2020

Ahojte dcérkaa zväčšené uzliny na krku,2 vzadu na krku,2 pod sánkou a 2pod uskami,nie sú veľmi veľké Max 1-1,5 CM ale dosť hmatateľné a keď nahne krk aj viditeľné! Otázka je môžu byť zväčšené už pri kašli? Be teploty? Zvyknú mať aj vaše deti? Vďaka

nikpa
5. feb 2020

@lily14 môj malý má stále zväčšené, niektore aj viditeľné ako píšeš ty, či je chorý alebo nie. Má na krku, v hlave, za ušami aj pod plienkou v slabinach. Všimla som si ich postupne keď mal okolo 2 mesiacov, teraz ma 2 roky a sú rovnaké. Vždy keď ideme k Dr dám jej ich prehmatat, vraj sú malé, mäkke a dobre pohyblivé, vzala mu dvakrát kvôli tomu krv ale inak nič.

lily14
autor
5. feb 2020

@nikpa aké veľké asi? Pri chorobe sa nezväčšia?

nikpa
5. feb 2020

@lily14 nie, nemenia veľkosť, priebežne mu ich kontrolujem. Sú malé okolo 1cm

zuzka565
5. feb 2020

Môj malý ma tiež na krku zväčšení uzlinu. Ma ju kolo 1-1,5cm. On ju má od narodenia takú. Brali mu aj krv al chvála Bohu všetko má ok. Klop, klop.

altair
5. feb 2020

Moja mala na krku, dost velku, viditelnu a mala ju takto asi rok. Boli sme na krv, ultrazvuk, vsetko bolo ok, zmensilo sa jej to niekedy pocas leta.

kristina.k1
5. feb 2020

Môj syn má zväčšené uzliny. Keď je chorý sú dosť veľké. Boli sme na sono, ale je to v poriadku. Má jednu veľkú aj v zadu na krku. Ja by som to určite dala skontrolovať, sono neublíži. A ty budeš mať dušu na mieste a kľud. Pa

lily14
autor
5. feb 2020

@kristina.k1 už som to kontrolovala v septembri..vtedy ok sono...dúfam sa to odvtedy nezhorsilo

eriksonka1234
6. feb 2020

@lily14 samozrejme