Máte skúsenosti s ubytovaním rodiča v NÚDCH ?

szuszu1984
10. jan 2020

Ubytovanie rodiča v NÚDCH - Centrum dedičných metabolických porúch

Dobrý večer, máte skúsenosti s touto klinikou a ubytovaním rodiča pri hospitalizácii dieťaťa? Čo si mám zobrať so sebou? Naša doktorka mi povedala, že ani strava nie je zabezpečená 🙄 Ďakujem

veronikaszabova
10. jan 2020
szuszu1984
autor
10. jan 2020

@veronikaszabova ďakujem pekne 🙂

evitka83
10. jan 2020

@szuszu1984 co ja viem, tak na nudch platia na kazdej klinike rovnake pravidla, asi len s vynimkou onkologie a psychiatrie. Pokial su kapacity, tak Vas ubytuju. Dieta ma narok na stravu pocas pobytu, v den prijmu zavisi od casu prijmu, podla toho ma narok na celodennu stravu, alebo ciastocnu. Vy ste doprovod, zaujem o stravu musite nahlasit a uhradit.

szuszu1984
autor
10. jan 2020

@evitka83 ďakujem pekne. Mňa by mali ubytovať s malou, lebo má len 15mesiacov, dočítala som sa, že do 6 rokov ubytujú aj rodiča na izbe s dieťaťom. Ešte zavolám na príjem, ako to je so stravou.

gwendolyn
10. jan 2020

Ked sme my boli pred rokom na posledy na kramoroch (chirurgia), tak stravovanie matiek fungovalo tak, že ste si sice mohli zaplatiť stravu, ale na oddelenie vam ju neprivezu spolu so stravou pre dieťa (predtym to tak bolo), ale si pre ňu musíte ísť na -3. poschodie. Fakt genialne riešenie pre matky s malými deťmi 🙄 A spanie pre matky je na rozkladacom lôžku, ktoré dostanete večer po 18ej a musíte vrátiť späť pred 7ou, aby to tam nezavadzalo na vizite, lebo tie izby boli navrhované tak, že tie deti tam budú bez matiek (60.roky). Alebo si zaplatiť nadštandard, ak bude voľný za 35e na deň a máte izbu s normálnou posteľou, wc, sprchou a chladničkou iba pre seba.

szuszu1984
autor
10. jan 2020

@gwendolyn ďakujem pekne za odpoveď. No výborne vymyslené.. je tam aspoň mikrovlnka, rýchlovarná konvica či chladnička? Lebo od malej asi nebudem môcť odbiehať sa najesť, aspoň nejaké sáčkové polievky by som si zobrala..

gwendolyn
10. jan 2020

@szuszu1984 ano, je tam kuchynka na kazdom oddeleni, kde je chladnička, mikrovlnka aj kanvica, dole na prízemí je bufet a nejaké obchody, takze raz denne, keď vám malá zaspí, tak sa (z mojej skusenosti) dalo dohodnúť so sestričkou, že na chvíľu dá pozor na dieťa, aby ste si mohli skočiť kúpiť niečo jesť a vodu. Dieťa však nemôže ísť mimo oddelenia okrem prípadu, keď vás pošlú niekam na vyšetrenie. A neviem ako na iných oddeleniach, (síce raz sme boli aj na internom, ale už dávno, takže si nepamatam), ale na chirurgii to funguje tak, ze pri príjme sa musí dieťa osprchovať v pred-miestnosti a obliecť do čistého oblečenia (vášho doneseného). A ak dieťa pije UM, tak je lepšie priniesť si krabicu vlastnú, myslím, že mali iba BEBU tú základnú.

szuszu1984
autor
10. jan 2020

@gwendolyn ďakujem pekne za pomoc 😊

noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
noelosopius
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dievcasi1715
6. apr 2021

@gwendolyn prosim vas je tam aj tv na tej nadstandartnej izbe neviete?

gwendolyn
6. apr 2021

@dievcasi1715 ja som tam bola 2,5 roka dozadu, vtedy neboli, mozno niekto iny poradi, ci odvtedy pribudli

dievcasi1715
6. apr 2021

@gwendolyn dakujem idem sa popytat

lindaje
24. apr 2022

Dobrý! Na ktorom poschodi je chirurgia prosim.