Máte skúsenosti s častým čkaním u detí?

ladka2012
25. júl 2020

Mám 7 ročnú dcéru, ktorej sa často čká.Dnes 3 krát.Máte s tým niekto skúsenosť?Ďakujem

klarissa25
25. júl 2020

A ako casto? Kazdy den??

iveta143
25. júl 2020

moj synovec ma obcas taky den, nie casto ale ma...ze sa mu cikuta aj polku dna v kuse, alebo s malymi prestavkami,ani voda nepomaha ked sa napije....nijak to neriesime...ma 8 rokov

klarissa25
25. júl 2020

@iveta143 podla mňa to ma sem tam kazdy..

midori123
25. júl 2020

Aj moja dcera to obcas ma. Bude mat 7 rokov a niekedy sa jej nečká aj niekolko dni, alebo tyzdnov a zrazu ma taky den, ze sa jej čká aj kazdu 1,5 az 2 hodiny. A dlho-dlho čká kym to prejde. Nepomaha nic. Cukor, voda, zdvihnut do vysky ruky a zhlboka sa nadychnut... proste nic. Ked to konecne prejde tak si vydychnem, a za chvilu je to tu zas.
V ten den aj casto s tou štikutkou aj zaspava, a rano je uz klud. Potom ma niekolko tyzdnov pokoj a potom ma zas takyto ustikutany den.
Ale nie som z toho uplne v klude a som z toho nestastna.

kittykat22
25. júl 2020

Moj syn cka ked ma mokre nohy, je mu zima alebo je prechladnuty. Mam to tak isto - takze viem, ze to ma po mne. Staci mu vymenit suche ponozky, obliate tricko alebo dat dlhsie nohavice.

vilma7
25. júl 2020

@kittykat22 zaujímavé, lebo čkanie je spôsobené keď je dráždena branica a mimorebrove svaly

kittykat22
25. júl 2020

@vilma7 to som vobec nevedela 🙂 U mna je to sposobene zimou 😀 ked ckam tak idem pod perinu a do 30 sekund som v pohode. Ked cka maly, vymenim ponozky a je po ckani. Je to velmi prakticke - viem ked je prechladnuty 😎

vilma7
25. júl 2020

@kittykat22 vygoogli si čkanie 🤪

vilma7
25. júl 2020

@kittykat22 mne sa raz v práci hrozne čkalo, ale že na čele oddelenie. Potom ma kolegyňa nastrašila ale veru poriadne a okamžite sa.mi prestalo.

kittykat22
25. júl 2020

@vilma7 neznasam ked sa mi cka. Uplne frustrujuce 🙄 Neskusala si niekedy zdvihnut hore pravu (alebo ?lavu 😀) ruku? Ako keby si chcela chytit jablko niekde vysoko. To si spominam, ze mi pomahalo ked som bola dieta - nic ine 🙂

vilma7
25. júl 2020

@kittykat22 mne sa čka ozaj zriedkavo. Takže neskúšala.