Máte skúsenosti s antihistamínovou diétou pri ekzéme?

janqua86
15. nov 2012

Malému ročnému synovi zistili keď mal dva mesiace atop.ekzém, pred dvoma mesiacmi sa opäť objavil a bojujem s nim všetkými možnými spôsobmi. Boli sme u p. Čontofalskej /keď ju náhodou poznáte/, tvrdila, že treba prečistiť črevá a odporúčila nám túto diétu, vraj to pomôže. Ináč ju odporučila aj mne, ale ja nemám ekzém. Hľadala som na internete, no našla som iba jeden článok, aj to niektoré potraviny, ktoré nám ona označila ako "neškodné" sú uvedené ako nevhodné a naopak. Tak teraz som na pochybách, tak pomôže každá rada. Vopred dakujem

zvedavamt
15. nov 2012

Iank je to pravda, problem s črevami sa vždy ukaže na koži, hlavne ak je nizky prijem tekutin a problem s imunitou.
Nam ekzem prešiel po vysadení kravského mlieka / aj HA mlieko vadilo/, potom malá pila kozie domáce, ale to jej vobec nevadilo,prave naopak.
Ked sme presli na rastlinne mlieko aj jogurty, bola uplne v poho s pokozkou a nepoznali sme sopliky ani kasel.
Snazim sa ju tak držat aj teras, len v škole je to už tažšie. Ak sa k nejakemu mliecaku dostane, tak len vecer dam par BIO chlorel a "je to zas v suchu.
Hlavne, ze sme prestali behat po lekaroch, žiadne kožne, imunologia,gastro,ani ku deckej-len na preventivky.

maji9
15. nov 2012

Ahoj.pisem ti tu lebo moc po slovensky neviem.Mema vlastny skusenost s ekzemom ale okolo mna uz velmi vela ludi a deti to mal a da sa z toho dosta.Ja uz 15 rok pouzivam forever aloe vyrobky.Velmi casto chodim na lekarske prednasky a spolu pracujem s lekarmi.Moja kamaratka mala ekzem od jej narodeniny 27 rokov.jej rodicia vyskusali vsetko uplne vsetko.aj kremy zo zahranicia atd.Na lekarskych prednaskach vela krat chvalili rodicia na ekzem aloe gely a kremy od firmy.V rodine sme mali vela zdravotnych problemoch na ktorch aloe uzasten pomohol.Najvatcsi zazitok sme mali s otcom ktoy mal rakovinu pred styrmi rokmy a doktori ho dali par mesiacov.Uz treti rok je uplne zdravy clovek.A iba pil a bral od firmy produkty.Ja som pracovala v zahranici 4 roky u zidovsej rodiny.Oni boli obi dvaja dokori a za styri roky iba pouzivali na deti aloe produkty a vitaminy.ziadny liek mi nedavali.Aj tam ich dcerka uplne vyliecila z ekzemu.mozem ti poslat na velmi dobreho doktora tel cislo.on pomohol aj otcovi ked mal ten problem.On je vedec,immunolog,operuje srdce aj v zahranici je znamy lekarom pracuje aj v rakusku.on pouziva uz 15 rokov aloe vyrobky u jeho pacientov.Kazdy pondelok ma dve hodiny ked ho ludia mozu zavolat a on presne povie z coho kolko treba brat a aky krem pouzivat.
ked chces poslem ti link na aloe broskykovy gel co pila moja kamaratka a kremy co pouzivala na ekzem.uz treti rok je bez ekzemu.Ale pravidelne pije aloe.Ten aloe ja davam mojmu synovi od jeho prveho mesiaca.teraz mal dva roky a zacial sme neboli chori.aj nasa decka lekarka pracuje pre firmu aloe.ja som 100% spokojna hlavne ze naozaj to pomoze a nemusiem brat ziadne chemie a synteticke lieky.Vsetke ich produkt aj dostal KOSEH pecat to zanemna ze je uplne cisty a pirodne produkty.na celom svete iba 6 firiem dostal Koser pecat.nevydavaj zbytocne peniaze.Moja teta pracuje v samorine v lekarni mi sme uz snou provonali vsetke vyrobky od firmy a vyrobky co predavaju u nas v lekarni.Take kvalitne kremy a vitaminy u nas nemozu predavat v lekarni.u nas nechcu aby si sa vyliecila rychlo iba aby si nechala cim viac peniaze v lekarni.Napriklad v Madarsku uz kazda nemocica pouziva od firmy Aloe First.u nas nie.dufam ze som ti pomohla.

petrake
15. nov 2012

ahojky, moj strasi ma atopicky ekzem tiez, prejavilo sa to ked mal rok po lete. myslela som si najprv ze to je od cajika ked sa ochladilo zacal pit cajik a dovtedy len vodicku. aleomyl. pochodili sme asi 10koziarov v KE a nikto mu nepomohol, ked mal 3roky uz som bola bezradna lebo ho vsetko stale svrbelo a nakoniec sme sa dostali do PO za koziarkou primarka MArtinaskova a klobuk dole, mame po ekzeme 🙂 mladsi ma tiez suchsiu pokozku a teraz ked pojdeme na kontrolu pozrie preventivne aj jeho. obaja mali reflux, starsi mi z neho aj dost kaslal a aj to moze sposobovat komplikacie s kozou

luk25
15. nov 2012

pozri sa tu a stiahni si tu brožuru mas tam komplet vsetko vysvetlene su tam pekne rozdelene potraviny, http://www.daosin.sk/unikatny-vyzivovy-doplnok#...
tie tabletky su strasne drahe tak som ich nebrala ale zas kolegyni pomahaju ale neviem ci su vhodne aj pre dieta

martina8995
7. mar 2024

@maji9 prosiiiim o pomoc. My mame forever produkty ale nevieme co na kvasinkovy a mokvajuci ekzem.

martina8995
7. mar 2024

@zvedavamt a kolko probim tych kusov bio chlorell davate od GW mate? A aj inu zelen alebo len chlorella staci?