Máte skúsenosť s aftami u 3 - 4 ročných deti?

dabet44
26. dec 2014

U našej malej sa často opakujú afty v ústach,nevieme čo jej na to dať,aby to nebolelo a ďalej sa netvorili ďalšie.prosim o radu.dakujem

sissy27
26. dec 2014

pokiaľ sa často opakujú, tak treba zvýšiť prísun vitamínov v strave a prípadne aj niečo z lekárne - žiadnych marťánkov a podobné kraviny, normálne Bkomplex, céčko, prípadne hlivu ustricovú alebo rakytník ...
keď už sa objavia, tak len dezinfikovať ústa napr. šalviou

maslenka47
26. dec 2014

Mam skusenosti len s aftami u seba. Nuz, na uz vytvorenu aftu najlepsie nic nedavat, To mas jak s chripkou.. lieci sa 7 dni a neliecena trva tyzden.

A prevencia.. pokial to nie je vyrazne znizena imunita, tak musis zistit, co jej tie afty sposobuje. Napriklad u mna je zaruceny sposob, ako prist k novym aftam pouzivanie ustnej vody a zubnej pasty :X

hradnapani
26. dec 2014

zvysit prisun B vitaminov, C vitaminu, zinku. Najlepsie v prirodnej forme ako prevencia. V akutnom pripade by som dala aj tabletky.

lennkka17
26. dec 2014

mne vzdy pomohol vitamin b komplex, na druhy den uz afta mizla

ellca123
26. dec 2014

dcerka to mala ked ukusavala nechty-tym sa do pusy dostane spina a zapali sa to tam

slimstar
26. dec 2014

Nakvapkať pár kvapiek Alpy do vody a vypláchnuť ústa. Malo by to pomôcť Alpa dezinfikuje. Len či to zvládne 4 ročné dieťa.

http://veu.sk/index.php/aktuality/1599-vynikaju...

siska53
26. dec 2014

My sme striekali florsalmin
a doplnali vitamin.B.

petrouchka
26. dec 2014

B komplex a florsalmin,
U b komplexu povedz v lekarni vek dietata, pre dospelych je vyssie davkovanie, predavaju aj tabletky s nizsim obsahom ucinnej latky

ena70
26. dec 2014

jednoznačne chýba vitamín B.... kúp si B-komplex

beatricer
26. dec 2014

moja sa s tým trápila 3/4 roka, kým som prišla na to od čoho to má. Vit. určite nechýbali nakoľko som jej stále dávala a teda papala vždy veľa ovocia a zeleniny. Spôsobovali nám to zubné pasty. Od kedy sme ich prestali používať aftu nemala. Vraj nejaká zložka z pasty môže spôsobovať afty.