Máte problém s častým nočným močením u detí?

kikina84
25. dec 2012

maminy mám menši problém s malou..ma 2 roky,ešťe plienkujeme..a každú noc sa mi pravidelne preciká,aj 2-3 krát,pokažde ju musím prezliekať a meniť celé povliečky..Je to podľa Vás normalne? Vyskúšala som všetky možné plienky od najlacnejšich po najdrahšie,no prepišáva sa mi stále,takže predpokladám že v tom problém nebude..Dokonca jej už ani pred spaním nedávam skoro vôbec piť,,Fakt nechápem,ako môže cez noc napišať plné plienky a ešťe je aj naokolo všetko mokré..Máte s tým niektorá problém?co moze byt príčinou takéhoto nočného BIG močenia, niekoľko krát za noc?
dakujem za typ,prípadne radu..Kika

darkabarka23
25. dec 2012

Milá Kika,ja som mala s oboma deťmi problémy s nočným močením,a dcérka s tým stále trpí,a to už má 10 rokov.To ale neznamená,že aj Vaša malá bude mať ten problém.Tiež som deti trápila nepitím od 18 hod,a nemalo to žiadny účinok.Ak malé dieťa trpí pomočovaním,u takéhoto dieťaťa,je aj zvýšená tvorba moču v noci.Ale maličká má len 2 roky,a môže z toho hocikedy vyrásť.Príčinou môže byť aj skrytá infekcia v mechúri.Pre pokoj v duši by som zašla na základné vyšetrenie moču,či tam nie je infekt.Ak bude moč v poriadku,tak len počkať,kým malá z toho vyrastie.Želám,aby sa Váš problém vyriešil,čo najskôr 🙂 🙂 🙂

inffinity
25. dec 2012

ahoj moje malá má 3,5roka a na noc máme plínku. Nijak to neřeším až bude připravená a plínka suchá zrušíme ji ale netrápíme se tím. Když byla menší cca do takové doby jako je ta tvoje v noci jsem ji 1x nekdy i 2x přebalovala a když jsem to nestihla převlíkala jsem celou postel .. Normálně ji dávej napít, zkus ji prebalovat a vydržte to, moje dupka hodně pila i přes den jindy zase ne a čurala stejně..Může to být normální, no pro klid duše se zeptej dr co ti na to poví 😉

lenkab1984
26. dec 2012

Ahoj sme na tom podobne, ja som to s mojou skoro 2r.bambulkou vyriesila o cislo vacsimi pamperskami. Normalne jej stacia c.4 ale na noc davam c.5. Tie zatial neprecikala. U nas je problem v tom ze na vecer pije 3 dcl mlieka bez toho ani nezaspi a strasne sa v noci ☹ mrvi. Meni polohy a ked cikala v polohe na brusku s ritkou vypucenou do hora tak jej to postekalo poza plienku rovno na na pyzamko. Ale ak sa ti fakt zda ze cika az privela, chod sa poradit s dr. Drzim palce.

zuzka1008
26. dec 2012

my sme na tom boli podobne, kupila som nepremokavu plachtu, je to super vec, jednoducho som prestala davat plienku v 2r 2mes. 2tyz sme to niak prezili, stale sme sa prezliekali, a potom jak keby utlo, nic, to dieta si to musi uvedomit... už sa mi vobec nepocika 😉