Máte niekto dieťa po operácii nádoru na mozgu?

nyteshade
17. aug 2019

Ahojte. V skratke, môjmu malému skoro dvojročnému synovi zistili nádor na mozgu a hydrocefalus. Dali mu externú drenaz, potom išiel o dva dni na operáciu, nádor sa podarilo vybrať celý. Momentálne je 9 dní od operácie, nemáme už ani drenaz, ani žiadne iné hadičky, kábliky, nič, Jurko rozpráva, papá, mal problém s ľavou nozkou ale prejde zopár krokov už s pomocou. Ešte stále ma stichy a tam, kde mal drenaz, má vypukle mäkké miesto. Ide o to, že som strašne nesvoja z toho, že dnes cely deň je na ňom vidieť, že ho tá hlavička bolí. Občas len tak plače, bez príčiny viditeľnej, nemôžem sa ho ani chytiť veľakrát, nič mu povedať, lebo začne zúrit kopať nohami a podobne. Doktori mi vravia ze to bol zásah do hlavy a mam byt trpezlivá ale ja si nie som istá tými zmenami nálad a tým, že jeden deň vypije dva litre vody a zje všetko čo vidí, chce sa hrať, smeje sa, a druhý deň je úplne ospalý, bez života, podráždený, dostáva záchvaty hnevu, amok. Mate prosím niekto skúsenosti? Po akej dobe sa to dalo do poriadku, či je okej, aby mal také zmeny nálad zo sekundy na sekundu, občas teplú hlavičku, že či sa ozaj len snaží jeho hlava vysporiadať s takým zásahom. Tu mi nikto nič nepovie normálne, nerozumiem väčšinou co mi hovoria a uz som zúfalá, len plačem a plačem. Očividne ho to bolí a ja neviem ci je to následkom operácie alebo sa mu tam niečo pokazilo.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
somtuporady
17. aug 2019

@nyteshade ešte je veľmi skoro, naozaj, teraz ho to bolí v dôsledku zásahu do tak citlivého miesta v tele...Poznám jeden prípad nádoru na mozgu, verte mi, do mesiaca - dvoch ak bude všetko ok a nádor nadobro preč, sa mu poľaví

nyteshade
autor
17. aug 2019

@somtuporady ja za dva mesiace rodim a neviem ako to idem zvládnuť všetko :(

eurysis
17. aug 2019

@nyteshade chce to len čas. Ešte je moc skoro. Možno je sám zo seba nervózny lebo tomu nechápe čo sa s ním deje. Určite to boli. ( Príklad :Tiež keď sa porežete s nožom ako dlho to boli.) A čo taká operácia. Dajte mu čas.

erin3
17. aug 2019

@nyteshade myslím, že nejaký čas po operácii sa musia brať kortikoidy proti opuchom a tie spôsobujú zmeny správania aj veľkú chuť do jedla.

nyteshade
autor
17. aug 2019

Akurát ma horúčku 39,5 :(

jana_eyre_2
17. aug 2019

poradit neviem, ja len ze vam moc, moc drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 🙁

sovca11
17. aug 2019

@nyteshade obdivujem vas, nech vam pan boh pomaha

ukulela
17. aug 2019

@nyteshade veľmi vám držím palce. Detičky sú silné a pozviechaju sa z oveľa vážnejších stavov. keď nerozumieš čo ti doktorí hovoria pýtaj sa dokola aj stokrát. popros ich , ze nie si vyštudovaný lekár že ich veľmi pekne prosís aby ti to vysvetlili tak aby si to ty pochopila aby si bola pokojnejšia aj kvôli sebe aj kvôli malému aj kvôli tomu nenarodenému bábätku.

pribinak
17. aug 2019

Ak niečomu nerozumieš co hovoria, tak sa opytaj este raz, je dôležité, aby si všetkému co sa deje rozumela, aby si sa nebála a mala kľud
Jurkovič zelam vela zdravia ;)

lula313
17. aug 2019

@nyteshade ak sa pýtaš na skúsenosť, tak kamaratkinmu mužovi operovali tento druh nádoru asi pred 12-13 rokmi, on však stále berie nejaké lieky a dodnes je veľmi náladový, že jeden deň kamoske donesie kyticu ruží, vyzná sa jej z citov, ako ju miluje a na druhý deň sa preberie ako iný človek, je k nej zlý, vystekuje po nej aj za blbosti, že napr. nechala nakrivo utierku, pred operáciou taký na ňu nebol. Neviem, či je to tými liekmi(po ktorých mimochodom ani nemôže šoférovať a čo sú to za lieky), ale aspoň je pozitívum to, že iný nádor mu odvtedy nenarástol, takze je operáciou sanca na vyliečenie. Držím palce, neviem si ani len predstavit, čo musis prežívať.

lindusss2016
17. aug 2019

@lula313 prosim ta, ako mozes napisat, ze tento druh nadoru???? Vies kolko roznych druhov nadorov na mozgu existuje??? A uplne ine sa tvoria detom ako dospelym, tak ju tu neplas.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
17. aug 2019

@nyteshade viem, ze mas strasny strach, ale mozog je vzdy zlozita operacia, zmeny nalad a bolesti tak kratko po op su urcite normalne. Predpokladam, ze ste este v nemocnici, tak verim, ze tu horucku maju pod kontrolou. Poznam dcoch dospelych, ktorym operovali nezhubny nador na mozgu (vo vysokom stadiu ochorenia) a obom ostali trvale nasledky, co sa tyka psychiky. Ale kamosku operovali ako dieta a ta je uplne v pohode, akurat mavala migreny a mozno sa tomu da pripisat aj jej tupozrakost. Ale nador na mozgu a nasledky po op vzdy zavisia od lokalizacie nadoru. Daj vediet, co ta horucka, snad to nic nebude. Drzim vam velmi palce, mas krasneho chlapceka, spolu to zvladnete. Ja som bol s mojim na jar 2 tyzdne v nemocke po operacii mocovodu, viem, ze mozog je vaznejsi, ale aj moj mal dlho bolesti, prezili sme si strach, smutok, kadeco a teraz uz ani nevie, ze nieco bolo, verim, ze aj u vas to tak bude. Drzte sa

lula313
17. aug 2019

@lindusss2016 tým druhom som logicky myslela nádor na mozgu (nie nádor na pečeni, prostate a pod) a podelila som sa o skúsenosť rovnako ako ty, s pozitívnym posolstvom, že sa mu nádory ani po toľkých rokoch nevrátili, takze nechapem to Tvoje stekanie🤦🏽‍♀️ a tato téma nie je ani vhodná na nejaké dotahovanie sa a ťahanie sa za slovíčka, takze ak máš potrebu na mna reagovať, tak kľudne do spravy, nech nezaťažujem tuto maminu volovinami, ktoré sú pre ňu nepodstatne

lindusss2016
17. aug 2019

@lula313 to nie je stekanie, len som upozornila, ze nadorov na mozgu je xy druhov, aj tych nezhubnych a absolutne sa nedaju porovnavat medzi sebou. Ze tvoj znamy ma trvale zmenenu psychiku, vobec neznamena, ze ju bude mat aj Jurko. Naopak u deti je prognoza nezhubnych nadorov na mozgu velmi dobra, vacsinou sa ich podari vybrat bez komplikacii. A o nadoroch peceni, prostate a pod ja logicky ani omylom nepisem. Proste "nador na mozgu" nie je ziadna diagnoza, nakolko pri mozgu zavisi hlavne od lokalizacie nadoru a toho, na ake centra nador tlaci. A ze sa mu nadory nevratili, no ok, to je pri nezhubnych nadoroch ocakavatelne. Nemyl si to so zhubnymi nadormi, ktore mozu znova rast, ak nie su vsetky bunky odstranene. Nepotrebujem na teba reagovat do spravy, naopak som to chcela napisat sem, nech to vidia ludia, ktori budu mat podobny problem, ze naozaj sa nemusi obavat trvale zmenenej psychiky...

lindusss2016
17. aug 2019

@lula313 a prepac, co z toho, co som napisala ja, je pre nu nepodstatne? Mam v blizkom okoli az 3 ludi, co si podobnou operaciou presli, z toho dvaja v dospelosti - ostali trvale nasledky, znasali to zle atd a jedno dieta - uz takmer 30 rokov po op a vsetko ok. Tak ja nvm, cim podstatnejsim si prispela ty. Pytala sa, ci su bolesti aj 9 dni po op stale ok, pisala som, ze urcite ano...

naloxon
17. aug 2019

9 dní je veľmi krátka doba, určite ho hlávka ešte bolí, takéto správanie je po operácii mozgu úplne normálne...veľa toho prežil a môže sa báť, alebo to nevie spracovať čo sa stalo, potrebuje len čas na zotavenie, ktoré trvá niekolko mesiacov...Ak by sa mu tam niečo pokazilo mal by úplne iné príznaky. A berie antibiotika?

kristina2412
17. aug 2019

Ako dievčatá píšu chce to čas. Operácie mozgu patria medzi najťažšie a najdlhšie chirurgické výkony, aj preto že mozog nieje priamo prístupný a stačí jeden mylný pohyb a následky môžu byť fatálne. ( Poškodenie centier reči,pohybu atď) preto aj zotavenie po takejto operácii trva dhsie ako napr. pri slepom čreve. Pozitívne je že malý rozprava,papa, začína chodiť. Určite sa veľmi bojíš a máš čo robiť aj so sebou ,ale každý deň to bude lepšie. Veľmi vám obom držím palce ♥️

smile31
17. aug 2019

@nyteshade ahoj...poradiť neviem, no držím vám neskutočne palce😭... Verím, že Jurko je bojovník a bude bojovať do šťastného konca...si neskutočne silná žena, milujúca matka 🖤 a on statočný chlapec

lula313
17. aug 2019

@lindusss2016 🤦🏽‍♀️mamina sa pýtala, či mame vo všeobecnosti skusenosti so zmenou spravania po operácii nádoru mozgu, ja som sa podelila o skúsenosť, ty tiež, takze stačilo. Ďalšie mudrovanie a reci o nicom teraz asi nepotrebuje citat, takze ako som písala, z mojej strany končím tuto debatu a držím mamine palce.

lindusss2016
18. aug 2019

@lula313 ja sa ta este raz pytam, ake reci o nicom som jej pisala? Mam za to, ze som napisala uplne k veci, nakolko je velky rozdiel medzi nadormi na mozgu u deti a u dospelych. Prosim ta, vysvetli mi, co o nicom som jej ja napisala. Nerozumiem... len asi tolko, ze som si ta dovolila poopravit, ked si pisala, ze ten znamy mal "tento typ nadoru"... no tak pardon, ale nikto nie je neomylny a dovolim si tvrdit na 99%, ze sa u neho jednalo o iny typ, takze ak by si napisala, ze mal nador na mozgu a stalo sa toto a toto, tak ok.. ale nie tento typ, alebo teda napis, ako sa ten jeho nador odborne volal, nech si to vie porovnat

nyteshade
autor
18. aug 2019

V noci mu spravili odbery a CT, CT neukázalo nič extra zhoršené, iba nejaké kanáliky kúsok horšie ktorými prúdi ten mozgomiesny mok ak som dobre pochopila, odbery tiež boli v norme, zopár veci bolo zvýšených o kúsok, čiže nejakú tú menšiu infekciu má, ale ze to tiež nie je nič také pri čom by si povedali "tak toto môže za ten jeho zhoršený stav"
Takže ja už vôbec netuším, čo mu je, budú robiť určite ešte nejaké vyšetrenia si myslím
Dostal antibiotika, dnes ráno bol uplne nanič, oťapeny , nechcel poriadne papať, piť, nič, neodpovedal mi opäť na otázky, iba keď niečo nechc povedal e-e
Boli mu dat preč tu mozgovú kvapalinu co mal v hrci po ten externej drenazi a teraz spinká, zatiaľ už s nižšou teplotou, okolo 37,8, zas som nesvoja z toho ze je spavý, občas sa preberie, pomrnkava a zaspí opäť

lindusss2016
18. aug 2019

@nyteshade je velmi vycerpany a ten oddych je pre neho urcite lepsi. Moja sestra po takej op spala prve 3 dni vkuse bez prebudenia, ale aj ked ju pustili domov, asi dva mesiace bola strasne spava, aj niekolkokrat denne spala. Neostava ti terzz nic ine, len verit lekarom. Drzim vam velmi palce, nech to oaja zvladnete co najlepsie

nancy666
26. aug 2019

@nyteshade ahoj. Ako pokračujete? Dúfam že už máš len dobre správy a už sa môžete tešiť na súrodenca. Myslím na vás ;)

nyteshade
autor
27. aug 2019

@nancy666 jurkovi pomaly prechádza infekcia, už ma crp len 11
Tepoty stále ešte máme ale už len mierne dnes zatiaľ najviac 37,4 🙂

lindusss2016
27. aug 2019

@nyteshade super, tesim sa s vami, je to silny chlapcek, nech je uz len zdravy a mozte sa s laskou venovat novemu surodencovi

kristina2412
27. aug 2019

@nyteshade 👍👍👍dobrá správa. Myslíme na Vás♥️

nancy666
27. aug 2019

@nyteshade 🙏🏼👌🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼👍🏼 Veľmi sa tesiiiiiim 11 je super o chvíľu už to bude len skusenost. Veľa veľa veľa zdravicka Vám všetkým 3 ;)

fiffinkaa
23. okt 2019

@nyteshade ako sa dari po operacii Jurkovi?