Máte negatívne skúsenosti s Vigantolom?

marion09
6. nov 2017

uzivat Vigantol alebo nie?je to "iba" vitamin ale mal s nim niekto aj zle skusenosti???

siska53
6. nov 2017

@marion09 co ja viem? Davala.som.deckam a aj teraz davam,kedze doktori kazali,.nam.i sebe,teraz amme aj do jamiesonu,ja rozdiel nevidim..
Detom v zimnom.obdobi,nam.zistili z krvi,ze si mame doplnat,tak doplname.
Rozhodne by som.to nedavkovala.len tak,len ak lekar odporuci..

evittam
6. nov 2017

@marion09 Nedavali sme. A moje skusenosti-9-tim z 10tich mojich známych robil problémy-uplakane dieta, krce, bolesti bruska,ked vysadili uplne ine a spokojne dieťa.

marion09
autor
6. nov 2017

@evittam viem ze sa v mnohom nezhodujeme tu na MK ale tentokrat pises asi pravdu,my uzivame a odkedy uzivame tak sa mi zda ze je moja mala urevana a aj horsie spi

maminuska
6. nov 2017

@marion09 ja som dávala pri všetkých svojich 4 deťoch a budem dávať aj teraz pri tom piatom . Okrem druhého dieťaťa, ktoré bolo uvrešťané tak či tak ( rozumej s Vigantolom alebo bez ) a kde som nespala celé noci , som mala pokojné a dobré bábätka.

ilaryja
6. nov 2017

ja som davala obom svojim detom ...Dcerka bola urevane dieta ale žeby s tých kvapiek??? 🙂) pochybujem ved to je len vitamin paaanecky,,,a malý bol kludný....i ked som to nedavala dennodenne

mala_claire
6. nov 2017

Samozrejme, že treba užívať. Je to najdôležitejší vitamín na tvorbu kosti a zubov a tiež správneho fungovania hormónov zodpovedných za depresiu!!! A čo je najdôležitejšie, že sa musí užívať, lebo telo si ho nevie samo syntetizovať, keď nie je na slnku . V zime ani neni odkiaľ

bielavila
6. nov 2017

ja som dvala malemu lebo nam to lekarka nakazala, ale maly mal horzne boesti bruska, tak som vysadila, bolesti prestali, potom na mna nakricala, ze musim pouzivat tak som zasa nasadila a zasa rev, krik, bolesti tak som zasa vysadila a zrazu kludne usmiate dieta, potom som to uz iba tak pre seba vyskusla zasa nasadit a zasa plac, bolesti---vysadila som a davam od ineho vyrobcu od jamiensona a odvtedy neni problem

kitta
6. nov 2017

My sme vymenili za oleovit d3 z rakuska, pediatricka nam navrhla. Maly po dvoch dnoch uzivania mal bolave brusko a krce a uspavali sme hodinu. Po vysadeni a prejdeni na oleovit ziadne krce, uspavanie do 10 min a spokojne dieta 🙂

marlenka222
6. nov 2017

@mala_claire lenze nie vsetky deti znesu spracovanie vitaminu D ako ponuka Vigantol. Moja bola pomaly az hyperaktivna pri vigantole
Nespala cez den ani v noci. Davat je potrebne moze inak dojst az ku tzv.krivici. riednutiu kosti a nedostatocnemu vitaminu D v kostiach tym padom dieta bude slabe,padat,zle sa pohybovat. Ale je potrebne najst vhodnu formu spracovania.

evittam
6. nov 2017

@marion09 Tak jej to nedávaj.

evittam
6. nov 2017

@mala_claire Ano len vitamín ale da sa aj iny ako s.acka v podobe Vigantol.😉

misinka0611
6. nov 2017

Ja som ho nahradila za Baby- D od Janiesonu. Viac sa mi toto “ D-éčko pozdáva” 🙂

kitta
6. nov 2017

Sama pediatricka mi povedala, ze niektore deti ho nevedia spracovat bez bolesti bruska, krcov atd. Je tu alternativa od Jamiesonu alebo Oleovitu z rakuska. V starsich temach jw prispevkov a skusenosti s vit d habadej. Vit d nie je lahke dostat do tela aj pocas leta. Aj nam dospelym chyba. Urcite je na mieste ho uzivat.

meggyinka
6. nov 2017

No moja mala s tym.zle skusenosti. Ked bola babãtko malo co.plakala. potom.sme zacali davat vigantol a vzdy vtedy tak na zive raty plakala. Tak mi dr.kazala sledovat to a davat vigantol kazdy druhy den . No aj tak krik neskutocny tak sama povedala aby sme presli na Jamienson.teraz ma rok a pol a stale pouzivame.

pininka
7. nov 2017

Moji chlapci v pohode, mala bola z neho nervozna, uplakana, davame DVit,odvtedy nieje problem.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marion09
autor
7. nov 2017

dakujem baby😘

mischelin89
10. nov 2017

@marion09 nam vigantol nic nerobi.

lenca9219
1. feb 2018

@mala_claire ešte dodám, keď sa neužíva vitamín D,deti v dospelosti majú krivicu a rôzne problémy dosť ťažké... manžel je Dr.tak viem čo píšem.Paci sa mi vaša reakcia a múdry názor ;) veľa matiek nepochopí, ake je dvolezite to užívať

lenca9219
1. feb 2018

Je potrebné dávať dieťaťu vitamín D..... keď bude dieťa dospelé, môžete si vyčítať jeho problémy s krivicou atd.