Máte bábätko s hypertonusom?

adus126
8. nov 2016

Mate/ mali ste niekto babatko s hypertonusom? Ako dlho ste cvicili? Ako sa babatko vyvijalo? A kedy hypertonus definitivne ustupil? My mame este aj torticolis - uklon hlavicky k tomu., babatko ma 3 mesiace. Vdaka

tralasik
8. nov 2016

Áno, dcérka mala 4 mesiace keď sme zacali cvičiť vojtu kvoli zvýšenému tonusu.. Cvičili sme asi 4 mesiace, veľmi rýchlo sa to upravilo🙂.

adus126
autor
8. nov 2016

A ako ste zvladli cvicenie? maleho to tak nastve, ze nevidim velmi efekt poklesu svaloveho tonusu

marka09
8. nov 2016

a ako ste na to prisli, ze mate hypertonus?

ematko29
8. nov 2016

My sme mali hypertonus na rykach aj bizkach.Uz sme to viac menej vycvicili,ale mame este slaby chrbatik a brusko.Moja je predcasniatko 34tt a ztoho vyplivali aj tieto problemy.Ccicime stale a asi tak skoro neskoncime :(

adus126
autor
8. nov 2016

Bol od narodenia tuhy, hlava v zaklone, nemoznost dat do klbka, ma trhave pohyby koncatin, uz je to potvrdene aj neurologom aj rhb

janahu7
20. sep 2017

@adus126 ahoj, ako sa máte? Zaujíma ma to. My máme dcérku, ktorá takmer od narodenia "pásla koníky", no bolo to zvýšené svalové napätie. Chcem sa preto opýtať, čo ste cvičili, ako ste postupovali a ako sa synčekovi darí. Vďaka za reakciu

janahu7
20. sep 2017

@tralasik ahoj, môžem sa opýtať ako sa prejavovalo zvýšené svalové napätie u vás?

skrivulka
20. sep 2017

Moje dvojicky sa narodili predcasne v 35tt a obe mali hypertonus. S oboma som cvicila od 3 tyzdnov s jednou 7 mesiacov a s druhou 8 mesiacov. Vsetko islo velmi rychlo, v 5.mes zacali stvornozkovat a v 7 mes sa same postavili na nohy...dodnes maju v rukach a nohach velku silu 😀

adus126
autor
21. sep 2017

Ahoj, maly ma uz 13 mes, bezi to 🙂. Vojtovki sme cvicili len tyzden, tak ho stvalo to cvicenie, ze hypertonus stupal. Cvicili sme bobath, asi do 7 mes, motoricky isiel trosku pomalsie, plazil v 8 mes, stvornozkoval v 9 mes, sedel v 10 mes, teraz zacina chodit. Takze pomalsie ale vramci normy. Rucicky v past pri paseni boli ale dlho, mozno do 7 mes. Odporucali nam aj plavanie ale dost vtedy plakaval a ziadny rezim spanku, tak som nesla plavat. Inak je to culy, vesely, nebojacny chlapec. Len zle spinka stale, tak 30 min denne a v noci velmi casto hore..ale zvykla som si

janahu7
21. sep 2017

ďakujem dievčatá, @adus126 aj @skrivulka
tak to ste podľa mňa veľmi šikovní..
Ja s malou cvičím Vojtu od 3,5 mesiaca, pri cvičení je pokojná, je to taký pohoďák. Aj na plávanie sme začali chodiť, celom si to tam užíva. Aj dobre spáva - 1-2x za noc sa zobudí, naje a spí ďalej.
Teraz má 5 mesiacov, iba nedávno sa začala pretáčať na bruško..aj pri pretáčaní sa mi zdá taká napätá (ručičky dá v päsť, pliecka pritiahne k hlavičke (mám pocit, že nemá krk) 🙂 a tak sa otočí) ..a potom sa už iba naťahuje za hračkami, všetko chytá do obidvoch rúk a neopiera sa o žiadnu. Neviem, či sa niekedy o tie ruky vzoprie a pôjde na štyri. Samozrejme, verím, že áno. 🙂 ako ju podporiť, aby sa opierala o vystreté ruky? Mám ju položenú hlavne na zemi, aby bola na tvrdom a pozerala sa na nás. Občas neviem, či je hyper-, či hypotonická.

adus126
autor
21. sep 2017

Na vystrete ruky by mala ist zhruba v 6 mes, tzv.druhe vzpriamenie. Nam ukazali na cviceni len tolko ze ked je na laktoch, tak som mu suchla daku hracku tvrdiu akoby zboku medzi lakte a hrudnik a on ich vYstrel, prekvapivo to fungovalo. Je super ze je pri cviceni pokojna 🙂. Vsetko bude dobre, chce to svoj cas, maly sa pretacal tiez az v 5 mes, do druhej strany az o 2 mes neskor..nikdy napriklad si nepritahoval nohy k ustam, ako bol tuhy...a teraz v roku to v pohode urobi

janahu7
21. sep 2017

..pravdu máš, všetko má svoj čas a vďaka za tip, niekedy vyskúšam.
Písala si, že ste ho do klbka nevedeli dostať ..a nosili ste ho v tom klbku, keď ste ho teda do klbka dostali? Či ste mali inú polohu na nosenie? Ale aj tak super, že štvornožkoval a už pochoduje po dvoch 🙂

adus126
autor
21. sep 2017

Take poloklbko, oprety o nas, nase ruky pod nozickami.. nosili sme ho tak, lebo on uz asi v 2,5 mes musel vsetko vidiet..na zemi ho to nikdy nebavilo, neznasal ozaj polohu na bruchu do tych 7 mes, vzdy vYdrzal tak 5 min maximalne

skrivulka
21. sep 2017

janahu7 a ako casto pocas dna cvicite? Ja som s kazdou cvicila 4x denne, podla rehabilitacnej sestry menejkrat nema vyznam, aby sa tie vsetky pohyby zapisali dietatu do mozgu... asi treba iba poctivo cvicit a byt trpezlivy a vysledok sa urcite dostavi...drzim palce 😉

malenocka
21. sep 2017

Nie je cvičenie ako cvičenie.My sme chodili do Martina a celé to bolo zle a nanič.V priebehu pol roka žiadny posun len trápenie mňa aj malej.Nakontaktovala som sa potom priamo do Centra výuky vojtovej metódy v Olomouci( ak budete mať záujem,ľahko nájdete kontakt na webe) tam sú odborníci.Toto centrum riadila pani riaditeľka,ktorá sama študovala u V.Vojtu.urobili vstupnú prehliadku, konzultáciu cvikov čo sme cvičili dovtedy, potom nasledovali rehabilitačné cvičenia,ktoré boli o niečom inom ako na SR,cvičili sme poctivo a výsledky nenechali na seba dlho čakať,pokroky boli očividnez mesiaca na mesiac...

janahu7
22. sep 2017

@malenocka corpus? už som to pozerala. Kedy ste tam chodili? Nečakali ste dlho na termín?
@skrivulka snažím sa 4x denne, no priznám sa, nie vždy to vyjde

malenocka
22. sep 2017

@janahu7 áno je to corpus,chodili sme tam pred 6timi rokmi a čakali sme tuším 2 týždne na termin