Manžel je pozitívny na Covid-19 a deti majú kašeľ. Čo im pomôže?

lenuska333
28. nov 2020

Ahoj potrebujem radu manžel je pozitívny na covid 19 tak sme všetci v karanténe deti mi strašne kašlu 8 ročný len kašle ale pred karanténe mal zapálenú priedušnicu no kašeľ od vtedy nezmizol malyb9 mesačný strašne zahlieneny a kašeľ to je u neho častý problém no nemôžme.ist k doktorke dávam im tried zelený no nepomáha môžem dať malému ten sirup s cibule a cukru keď ma 9 mesiacov teploty nemajú tak neviem poraďte nieco

lubicagasparik
28. nov 2020

kalciový sirup ?

kristina2015
28. nov 2020

Na zahlieneny kašeľ dávam Mucosolvan junior a na suchý kašeľ Robitussin junior podľa mňa cibuľa nepomôže . S týmito dvoma sirupmi mám dobré skúsenosti,vždy pomohli. Kalciovy sirup je na bolesť hrdla ale tiež dávam ,lebo hrdlo sa podráždi kaslom

lenuska333
autor
29. nov 2020

@kristina2015 a môžem mu dať ten sirup z cibule?keď ma 9 mesiacov

kristina2015
29. nov 2020

@lenuska333 Prečo cibuľa? Keby bola účinná cibuľa na covid 19 ,tak nie je vo svete také haló? Ja by som išla do sirupov,neriskovala ? Veď kašeľ sa môže ešte len zhoršiť ,taktiež hrdlo ak sa podráždi ?

kristina2015
29. nov 2020

@lenuska333 Zažila si niekedy zápal dýchacej trubice ? U dieťaťa? Akútnu larinkitidu ? Larinkitidu klasicku? Hrdlo sa môže ešte viac podráždiť ja by som išla do sirupov.

nevenka
29. nov 2020

Ak ma suchy kasel, zapal priedusnice, laryngitidu, urcite davatnieco, co kasel aj tlmi, aby sa to.viac nedrazdilo. Neviem, ci 9 mesacny moze - sirup Stoptussin, ma dve zlozky, tlmi drazdivy kasel a zaroven riedi hlieny, to na den, davat najneskor o 16, 17, podla toho, kedy zacina nocny spanok. Pred spanim na noc nieco, co kasel IBA tlmi. Zeleny Trifed bude len drazdit na vykasliavanie. Trubica sa moze este viac zapalit a opuchnut a este sa to zhorsi. To su nase skusenosti. I ked Trifed ma aj zlozku proti opuchom,...dala by som k Stoptussinu este kvapky od alergie, Fenistil podla veku napriklad, ak to mate doma. A este hypertonicku morsku vodu do nosa, nech sa stiahne opuch aj tam a nestoja hlieny v dutinach. Malemu odsavat soplik...

lenuska333
autor
29. nov 2020

Stoptussin brali ako prvé starší spolu s cefzilom plus fenistil ale kaslali stale od štvrtka večera berú trifed kašlu veľmi len ráno a večer cez deň je to celkom ok mám ešte isoprinosine môžem kombinovať s trifedom? A ešte ventolin mám ja už neviem