Mandľové mlieko

psicekakocicka
17. feb 2018

Prosim vas, ked ma maly ekzem a ja kojim, vysadila som mlieko, do kavy alebo cara som si davala kokosove, ale dnes mi muz kupil mandlove, mozem si dat aj to? Lebo kozna mi povedala, ze nemam jest orechy, lebo je to alergen, len neviem, ci aj mandle...

lavieenrose
17. feb 2018

ak mandle su alergen a aky velky...

fidorka7
17. feb 2018

@psicekakocicka aj kokos je ale orech...

ukulela
17. feb 2018

skus ryzove / ovsene mlieko. alpro ich robi. mava dmka, myslim, ze aj kaufland.

maminka1986
17. feb 2018

Sojove ryzove pohankove ovsene mlieka he ich plno v bio obchode ci dm...

lavieenrose
17. feb 2018

sojove urcite nie

bibistec
18. feb 2018

Sojove nie inac mandle su sice alergen ale len pre toho kto je na ne alergicky ak ste tolerovali kokosove je velja sanca ze budete aj mandlove

prevenar
18. feb 2018

@psicekakocicka musis vynechat vsetko mlieko a mliecne vyrobky. ..smotana, maslo, jogurty, syry .. a idealne aj vsetok lepok. Lepok moze tak isto vyvolavat ekzem, ako zivocisne mlieka.

este som nepocul, ze by mal niekto problem , koli mandlovemu mlieku. mozes pit akekolvek rastlinne mlieko ...mandlove, orechove, makove, ryzove, sojove ..

didileo
18. feb 2018

sójové radšej vynechaj, miesto neho ovsený nápoj od FY ASP (od FY Zajíc tiež mi nerobilo dobre), majú ho vo freschi

psicekakocicka
autor
18. feb 2018

@ukulela no ved, musim ist do mesta, tu mame len jednotu a v nej len kokosove a mandlove a bezlaktozove...

psicekakocicka
autor
18. feb 2018

@prevenar a co uz mam jest, ked vsetko pecivo obsahuje lepok, ja uz fakt neviem, ci nejake suchare alebo co...aj muku som kupila spaldovu a zistila som, ze aj ta obsahuje lepok...keby sa dal aspon chleba upiect z nejakej bezlepkovej muky

psicekakocicka
autor
18. feb 2018

@psicekakocicka mliecne som vynechala vsetko, aj to uz je pre mna problem, si to ustrazit, lebo ja nemam alergiu na nic, len kvoli tomu malemu...kozna povedala, aby som nejedla orechy, kakao, citrusy...ze mlieko mam pit, lebo potrebujem vapnik, ked kojim, ale malemu sa to upravilo prave po vynechani toho mlieka....len dufam, ze to zmizne a nezostane mi alergicky...on mal len zostyri cervene flaky na krku, raz boli suchsie, raz uplne akoby zapalene, inak prvy ten fliacik sa mu objavil na 3. den po prvom ovkovani....

psicekakocicka
autor
18. feb 2018

Dakujem vam, pojdem do dmky a nakupim si ryzove aj ovsene aj do foroty, aby mi nechybalo...inak u nas ten exem neni az taky hrozny, len flaky na krku a jeden malilinky na licku, tak dufam, ze sa mu to uplne strati...ale aj tak ma to trapi, lebo niekedy to mal hrozne, cervene, az take napuchnute, teraz uz to ma vysusene, ale niekedy kusok toho fliacika scervenie...

lavieenrose
18. feb 2018

@psicekakocicka aj neockovane deti mavaju ekzemy..a inac bezlepkovy chlieb sa da aj kupit..aj bezlepkova muka a znej sa da upiect chleba

psicekakocicka
autor
18. feb 2018

@lavieenrose no ved prave, aj ja poznam take deti, co nie su ockovane a maju atopicky ekzem, ja len dufam, ze z toho vyrastieme...myslela som si doteraz, ze kojenim ochranim dieta od vselijakych alergii a chorob, ale ako vidim, tak to nieje zaruka...a uvidim teraz, po dalsom ockovani, co spravi ten ekzem...

lavieenrose
18. feb 2018

@psicekakocicka vraj obdobie 1. ockovania je bezne obdobie objavenia sa atopickeho ekzemu...no moj muz ho ma od malinkeho babatka...nevyrastol z neho ..ma vseliake alergie aj bol dojceny vsetko skusali aj tak ekzem mal a stale ma

prevenar
18. feb 2018

@psicekakocicka ..no, budes si to musiet nastudovat. - YOUTUBE - napr. mozes jest milion veci, my sa stravujeme cela rodina bezlepkovo nejakakych 5 rokov (?) ..a cca rok nekonzumujeme ziadne zivocisne produkty k tomu. takze vsetko sa da 🙂

spalda je len iny druh psenice. psenica, raz, spalda a pod . ..to vsetko obsahuje lepok.

drzim palce.

maminka1986
18. feb 2018

@psicekakocicka moj maly ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka takze ani len pečivo davat pozor na vsetko pije sojove chuti mu dalsi kamoskin detto sojove je velni chutne ryzove o nicom..mi je smuesne ze sojove nie a Bukovsky len sojove vsetko aj recepty a kolke deti na nom vyrastajú...lepok somarina vysadzat privofis si celiakiu praveze vysadenim
Ja mam 32 ekzem od narodenia neponohlo nic alergiu a citrusy ananas hrizny alergen paradajky....
Kojenim ze uchranis od alergiu 🤣😂😂😂odkial taka "múdrosť" ved do mlieka ide všetko co zjes cize aj umeliny pesticidy atď takze to je taka somarina ze az
Vyskusaj mlieka ktore ti paauje chuťovo aj ja uz sojove pijem je super

maminka1986
18. feb 2018

@psicekakocicka ked pises ze mlieko ked si vysadila bolo ok no daj bacha na mlieko avsetkooooo mliecne ci bude ok
Moj mal suchu kozu hnacku vracal ekzem na licach zle spaval beprospueval a alergia na bielkovinu kravskeho mlieka to sa zistuje len z krvi na gastrologiu

didileo
18. feb 2018

každý organizmus je samostatné chemické laboratórium, zásadné výsledky výskumov ale platia pre každého, no odchýlky tiež, to čo vyhovuje mne, nemusí tebe a naopak. Takže vyskúšať musíš na sebe, v nízkych dávkach. Ak vidíš zlepšenie po vysadení mlieka, tak vynechaj všetky mliečne výrobky. A na vápnik sú ďalšie náhrady. Držím prsty.

psicekakocicka
autor
22. feb 2018

@maminka1986 ja som prave terazz pisala na forum, ze malemu sa zhorsil ten ekzemik, ale on ma hnacky, teda riedku stolicu a dost pachnucu, to mu zacalo este pred tym ekzemom...a vcera som sa vylakala, lebo mal v stolici- riedkej ako vzdy, hlien a troxhu krvi a celu noc mi zle spal, akoby ho brusko bolelo...a bojim sa aby nemal celiakiu, lebo, je mozne, ze by takto reagoval aj na bkm cez moje mlieko, keby sa mi donho dostalo len nepatrne mnozstvo bkm napriklad z peciva? Ze ci to skor nebude lepok....

maminka1986
22. feb 2018

@psicekakocicka ahoj tazko povedat ale aj pri bkm jeckrv v stolici a ani znama nemohla kojit!!! Mal bkm a len na sojovom vyrastol a je zdravy dospelý chalsn
Byt tebou uz davno som na gastre poskodia sa mu črevá alergiou aj celiakiou! Takze zajtra hned k dr bez ze mal krv aj hlien

maminka1986
22. feb 2018

@psicekakocicka a ano moze reagovat aj na neptarne mnozstvo...známej mala mala tak silnuuu alergiu ze tam kde krajali syr na doske a jej chlebik tak sa zacala dusit taky silny zachvat alergivky dostala tak bacha nato utekaj na gastro a nerob pokusy na vlastnom dietati...

psicekakocicka
autor
22. feb 2018

@maminka1986 prosim ta, ako to tvojmu zistili? Moj ma tiez strasne riedku stolicu, az vodnatu pachnucu a vcera mal aj hlieny a krv v nej....a okrem toho ten ekzem....a spina sa akoby ho brusko bolelo, aj vracia, ale niekedy fakt riadne vyvracia...ja uz neviem...idem k dr na vyter a crp, ci nema nejaky zapal kvoli tomu hlienu a krvi....

psicekakocicka
autor
22. feb 2018

@maminka1986 ved ja som uz bola u dr s tym ekzemom, aj u koznej, ta povedala ze mam pit mlieko lebo pottebujem vapnik ked kojim a co sa tyka riedkej stolice, aj kamaratky vraveli ze aj ich deti maju riedke....az vcera som sa vylakala skrz ten hlien a krv a jasne ze to idem riesit....a ten znamin syn z tej alergie navyrastol?

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka z alergie vyrastie tak ze vysadis mlieko a VSETKO CO MA BIRLKOVINU KRAVSKEHO MLIRKA cize chlieb kde davaju mlirko rozky masla natieeky kooomplet vsetko az pitom zmizne za rok az 3....ale NESMIE NIC MLIECNE zistia len zKRVI TRVAJ NA VYSETRENI GASTROLOGI odjial si? Velmi dobra dr szepeova je v martine aj v ziari nad hronom byva a koniec koncov Jed VRACIA EKZEM HLIEN KRV PACHNE STOLICA neviem naco cakas vsetko co je pri ALERGII BKM ma priznaky tvoj maly chudiatko netrap ho

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka vapnik mas v kalciu!!! Nie v mlieku tam je minmum radsej di sirup davaj svojmu dietatu tym robis zle..abi moja dr ma neposlala sama dom sa objednala na gastro i ked som vedela ze bud alergia alebo inyolerancia...byt tebou bud presran jest ABSOLUTNE VSETKO KDE JE BKM ci keksiky natierky vojoladu Mlieko a vsetko jde je CITAJ ETIKETY aj kazein je Mlieko aj mliecna bielkovina atd srvatka....priste prisna dieta ked chces kojit! Ja som kojila 3 tyzd
Alebo prestan kojit uplbe prejdi na rastlinne mlieka za rok dva to pominue trlo mudi zabudnut na alergiu a prestat vytvarat protilstky

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka crp nebude mat ani nic aj mojmu to robili a nic ...sama vifis ked mu podas mlieko ma ekzem a brusko boli zvija sa lebo ma krce velke zle ti spi...myslim ze som povedala dost a vsetko
Ked sa ovjednaa na gastro a potvrdi sa to tak za rok dva pri diete mate pokoj ziadne crp somariny ine ked ti vracia ekzem to nema so zápalom nic spolocne

maminka1986
23. feb 2018

@psicekakocicka este dodam krv ma v stolici lebo sa poskodzuju črevá uz az moze dojst iplne k ich poskodeniu :(

psicekakocicka
autor
23. feb 2018

@maminka1986 dneska som bola u dr urobil mu vyter prehliadol, ze alergiu urcit to sa moc teraz neda ked kojim, ale ze ked mal krv v stoici ze bude nejaky zapal v crievkach, ze mam davat prob dophilus infants ....ze mam obmedzit teda mlieko (ze obmedzit, ved ja som ho uz davno vysadila) ...no uvidim co ten vyter, na buduci tyzden budu vysledky . Budem sa teda pytat na to gastro...a netreba najprv na aletgologiu? My patrime do ziliny, ale uz jedna maminka tu na mk mi odporucala tu pani sepgeovu dr....

psicekakocicka
autor
23. feb 2018

@psicekakocicka a ked je na etikete napr peciva pisane ze moze obsahovat stopy mlieka, to sa moze jest? Lebo som si vsimla ze to pisu vsade.