Maminky, ktoré prestali cvičiť Vojtovku so svojimi deťmi

evitka83
3. jan 2016

Ahojte, chcela by som sa popytat maminiek, ktore cvicili dlhsie s detmi s potom to prerusili, resp. skoncili predcasne, ci sa vam u deti napravil problem, kvoli ktoremu ste cvicili, alebo ste sa k tomu museli vratit. Nepytam sa maminiek, ktore si to parkrat odplakali a potom s tym sekli 😉
Cvicim s malou vyse 3/4 roka kvoli tomu, ze vyrazne zaostavala za ostatnymi detmi v motorike. Ma 18 mesiacov a nechodi, aj plazit a stvornozkovat zacala az po roku. Teraz zacala chodit popri nabytku. Okrem cvicenia chodime na plavanie a fitlopty. Pointa je, ze moja dcera sa zacala hybat vzdy, ked som jej dala pauzu od vojtovky kvoli chorobe atd. Vtedy zacala stvornozkovat, pri dalsej pauze sa postavila a pri dalsej chodit pri nabytku. Vzdy ked som sa vratila k cviceniu, tak ziadny pokrok sa nekonal. Su tu maminky, ktore maju podobnu skusenost s detmi? Vratili ste sa k cviceniu, alebo ste s tym sekli, ked nastali pokroky u deti?
Dakujem

pribinak
3. jan 2016

Ved presne toto povedz neurologicke a nech vam da cvičiť koncepciu Bobath, alebo nieco kondične

bonaqa2013
3. jan 2016

@evitka83 cvičenie by mali ukončiť až lekárka, alebo fyzioterapeutka..... My sme cvičili v Olomouci, a dcéra už chodila aj sama, a stále sme mali cvičiť resp. prestávať cvičiť postupne. Lenže ja som bola taká z toho už unavená, že som s tým sekla razom..... V Mt sme cvičili rok - bez úspechu, a v Olomouci 1 rok, ale naučili nás pekne chodiť. V súčasnosti má dcéra 5,5 roka, a chodí, behá, prelieza .....