Máme natierať kiahne masťou?

jajoto
23. okt 2013

Ženy radte máme doma ošpice - kiahne. Jedni hovoria natierať Tanno Hermal Lotio a iný zase že nenatierať iba tie čo svrbia Fenistilom......Nuž neviem čoho sa držať 🙂

zuzkanik
23. okt 2013

Nám pediatrička odporúčala natierať zeleným Tantum Verde. A zaberalo - vysúšalo aj menej svrbelo.

sakura77
23. okt 2013

ze ošpice,to prvykrat pocujem🙂 noo..moji mali obaja,na svrbenie velmi pomohlo klasicky tantum verde na kloktanie co je,natierat tym,uz ani neviem kto mi to poradila ale teda neskriabal sa ani jeden a potom som pouzivala tanno hermal ako pises ked uz zacali schnut...inak nic,len vydrzat...a prajem aby neboli horucky,moji mali na cca treti den teda dost vysoke...

jedina30
23. okt 2013

ahoj...my sme natierali s Tanno hermal Lotio a boli sme s nim velmi spokojni..syna nesvrbelo nic..davala som mu aj par dni Fenistil kv..bol sa aj sprchovat cistou vodou,ale potom som ho neutierala uterakom,ale len pritlacala na telo,aby sa mu ta voda vsiakla a znova namazala..v pohode sme to zvladli.. 😵 😵 (pocula som aj o natierani soda bikarbona + trochu vody-vraj to este menej svrbelo..)

zita19
23. okt 2013

Chod do takej lekarne co ma labak a kup tekuty puder. Stoji skoro nic a zlozenie je to iste ako komercne a predrazene vyrobky na kiahne

cerez
23. okt 2013

Rozhodne nie tekutý púder! Lacný a na figu.

katkamarosova
23. okt 2013

my sme nenatierali pudrom-skor sme to mali zakázane ...fenistil kvapky a natierat fenistil gel

ludka140281
23. okt 2013

fenistil kvapky a betadine roztok

nikatan
23. okt 2013

ahoj.my sme mali pred pol rokom ovčie kiahne.doniesom ich 12 ročný syn zo školy a mal ich hrozne málo a do dvoch týždnov to dostal aj vtedy 7 mesačný syn a ten ich mal hrozne moc.natierala som mu ích Tanno Hermal Lotio a fakt to zabralo a vôbec ho to nesvrbelo.mne to počas toho týždna ako som mu to natierala vysušilo ruky až tak, že mi popraskali do krvi, tak si myslím, že to každopádne zaberá 🙂

nana
23. okt 2013

My sme mali kiahne 3x a dr. nám kázala natierať fenistilom a kúpali sme sa v hypermangáne ..... Nakoniec to bola alergia na škrečka 🙂 hlavne že sme boli vždy v izolácii od detí a krvné testy na moje vyžiadanie kiahne ani raz nepotvrdili.....

brnka
23. okt 2013

Tanno Hermal len pri zlom priebehu, ak sa deti veeelmi skriabu. my sme kupali len v hypermangane a davali fenistil kvapky. A stacilo nam to 🙂

broonislava
23. okt 2013

Môj syn mal také silné kiahne, že sme skončili v nemocnici a chodili ho obzerať medici ako raritu, vyzeral, akoby mal pravé kiahne /tie z Afriky!/.Mal ich aj v nose, v ušiach, asi 1000 na tele, no hrôza. Ani som ho pod tými vyrážkami nespoznávala! Keď nás prijímali a zistili, že je natretý tekutým púdrom, tak ma riadne vyhrešili /ale veď mi to poradila detská lekárka/, takže vyumývali ho hneď, dali mi fľaštičku s hypermangánom, 4x denne som mu robila taký jemne zafarbený kúpeľ z pár zrniečok hypermang., a užíval niečo ako Fenistil tbl. alebo niečo také proti svrbeniu. Za týždeň nás prepúšťali, už sa mu to pekne vyschlo, takže ho to ani nesvrbelo. Podľa mňa zabrali tie kúpele a keď dcérka niekedy dostane kiahne, tak len toto budem aplikovať.

lexica
23. okt 2013

ahoj,nasa mala kiahne teraz na konci augusta a doktorka povedala ze uz sa na to nic nedava,len som jej davala stvrt dithyadentu na noc aby ju to nesvrbelo........nemali sme ich ale vela,takze asi preto nam ani nic nedala,myslim si, ze to asi zalezi aj od rozsahu a ako to to dieta zanasa,niektore maju aj 40ky teploty a vyhadzane su vsade.............ale viem, ze si kupuju aj homeopatika na kiahne a ze to zabera.......

bea13
23. okt 2013

my sme pri kiahnach podavali fenistil kvapky proti svrbeniu a kiahne sme natierali Tanno Hermal Lotio- take tekute mliecko na vysusenie a po prvom tyzdni sme kupavali v hypermangane, odbili sme to v pohode az na to, ze nam po niektorych kiahnach ostali na tele ich obrysy :( nie su to jazvicky, ale i po vyse roku ich tam vidim......

ikaika
21. aug 2022

@broonislava ahoj, ak si este pamatas, co vam davalo v nemocnici?
Mohla si tam byt snim?