Mám vybrať 3,5 ročnému synovi okuliare?

hatsepset
30. sep 2015

Nas 3r8m syn skuli slabo jednym ockom - vsimli sme si to iba ked sa hra a daco drzi nablizko a potom ako keby jedno oko zo skulenia odbehne vpohode, druhe pomalsie. A niekedy si aj zakryval to skulave ocko a pozeral zdravym - ked som mu zakryla zdrave a pytala sa ho nech mi ukazuje co kde je tak pekne ukazal prstom aj trafil, ale nechcel takto dlho pozerat - sli sme k ocnej ta pred rozkvapkanim nevidela chybu, porozkvapkani uz bolo jasnejsie ze ano jednym skuli trochu. Predpisala mu okuliare 1,5+ 1,75+ a povedala ze to su velmi slabe dioptrie ...co sa mi nezda :D ja som myslela ze slabe su tak do 1.... kazdopadne citam rozne nazory a neviem ci mu teda okuliare ist vybrat...uz teraz viem ze to bude boj lebo je dost zivy :D ale tak hadam by si zvykol 🙂 - ocko mu prelepovat netreba ...tak teraz neviem ci poskodim ci polepsim tymi okuliarmi 🙂

zuzub
30. sep 2015

pokiaľ mu očná dala okuliare tak ich asi potrebuje.a dioptrie 1,5+ 1,75+ sú slabšie lepšie akoby mal mať o 3 roky 5tky, či? môj syn nosí 0,75 od 2 a pol roka a v pohode zvládame.čím menšie dieťa tým si skôr zvykne 😉

inulienka11
1. okt 2015

Moj maly mal v tom istom veku presne take iste dioptrie.zvykol si bez problemov
teraz ma 9 rokov a ma 1 -tky takze sa mu to za tych 5 rokov zlepsilo

albao
1. okt 2015

Mali sme podobnú dilemu, ale dali sme po konzulácii s vaicerými známymi lekármi. Zrejme mu na očkách namerala viac, zvyknú sa dávať slabšie, aby sa očko "trénovalo". Aspoň u nás to tak je. A ak má tendenciu škúliť, neváhala by som ani chvíľu ... Do 6 rokov sa očko vyvíja, mnohé sa mu zlepší prirodzene, troške pomôžu okuliare, a po 6 roku vám ostanú slabé okuliariky, ktoré azda do dospoelosti ani nebude potrebovať. Teda nám očná povedala, že v tomto veku s takýmito 1.5 dioptriami je veľká šanca, že v dospelosti nebude mať nič. Jediné čo sranda nei je, je to škúlenie, to sa naopak už po 6 roku nedá napraviť inak ako nosením okuliarov každý deň, tak nech si radšej na škúlenie nenavykne

natalym
1. okt 2015

Moje obe deti majú okuliare od 2 rokov a pekne fungujeme.

bonaqa2013
1. okt 2015

skús ešte iného lekára. a uvidíš. moja jedna dcéra nosí okuliare od 3 rokov. Teraz je 2 na ZŠ a bez nich nevidí poriadne ani čítať. Chýbajú jej.

krumpolek
1. okt 2015

ak si nie ste istá, tak určite skúsiť ešte ďalšieho lekára, zrak je veľmi dôležitý a netreba čakať, ale riešiť to. napr. u nás v triede v škôlke z 20 detí asi 5 nosia okuliarky.

kacena4
1. okt 2015

no neviem ci ti vadi esteticka stranka a praktickost okuliarov alebo ci ti ide o zdravie syna. v kazdom pade ak mas pochybnosti neries ich na konovi ale s inym lekarom. na nete je kooopu zavadzajucich clankov. ale ako pise albao okuliarky treba dat aby sa ocko nezhorsilo a skulenie neostalo aj do dospelosti, nechces mat predsa skulave dieta v skole a to doslovne ☹ (sorry za tvrde slova) radsej s peknymi okuliarmi, ci kontaktnymi sosovkami ako s ubiehajucim ockom, ktore sa da este teraz skorigovat. malickym detom to zvyknu operovat ked je velka odchylka. malu koriguju okuliarmi, tak ber ze ste to vyhrali tymi okuliarmi a noste ich poctivo. nech si ide vybrat krasny ram so zahnutymi usnicami az poza uska aby mu pri skakani nepadali - su speci pre "pojasene" deti, alebo su aj speci okuliarky na gumicku "prilepene" rovno na celu tvar, urcite si vyberte kostenny ram nie kovovy ktory ma na nose neviem ako sa to presne odborne vola take "stojanceky" (hrozne slovo 😀 ) a tie by mu pri skakani mohli vadit

xevulax
1. okt 2015

Ak cam predpisala okiliare tteba ich aj nosit a nie rozmyslat ci treba ci nie! U deti okuliare vedia ocko liecit neslizia len na korekciu (tak ako u dospelych). Moja nosi okuliare od 2,5 roka tiez zacala skulit, namerali jej az 4! Ky diepotrie (inak u deti sa "sila" dioptrii vraj berie inak ako u dospelych, nam bolo povedane ze 4ky su u deti ok, okuliariky dala vsak 2,5ky s tM ze potom da vacsie ale po kontrole sa rozhodla ze neda ze jej tieto stacia, skulenie sa upravilo, mala si sama pyta okuliare lepsie s nimi vidi, my sme si na nu zvykli bez nich nam je uz uplne zvlastna. A u nas fungovalo ze si sama vybtala okuliariky ake sa jej pacili, takze ich nosila s radostou. Netreba to podcenit lebo o par rokov si mojmo budes hlavu trieskat

pumpkincake
1. okt 2015

Nie nechaj tak a pockaj nech sa mu zhorsi zrak este viac 😀 ..to su otazky. Ked mu dr predpisala tak mu ich asi treba.

babulina
1. okt 2015

nasej dcere napisala lekara do okuliarov len polku s nameranych dioptrii takze chyba moze byt vacsia nez sa ti zda, okuliare dostala ako 5rocna, vzila sa a s nimi priam dokonale, od okamihu ako ich dostala ich nedala dole, urcite okuliarky vybrat a presvedcit dieta aby ich nosilo

majmoska
23. dec 2018

Dobry vecer prosim.vas poradte mi som zufala.neviem co mam robit mam 6 rocnu dcerku ktora mi zacala skulit najprv jej pan doktor vipisal 2 na prave oko a na lave trojki a lepit oko trochu sa jej zlepsilo potom sme isli naspet a povedal ze by bolo dobre jej dat väcsie dal az 4 ki a 3,5 ki odftedy zacala viacej skulit bojim sa nechcem aby skulila a oba je uz stoho smutna prosim aby mi niekto poradil kam gde mam ist

jeemima
23. dec 2018

@majmoska ahoj ja mam 6 rocnych chlapcov, na preventivke teraz v sept neprecitali pismenka tak nas poslali na ocne tam nam dali dioptrie 1,25 a 1,75 jedenmu a druhem 1,45 a 0,25 , kedze ale to vyzeralo u jedneho na horsiu ocnu vadu tak sme sa objednali do martina uvea klinik boli sme na dokladnom vysetren a vysledok 3 a 3,5 a druhy ma 4 a 5 ;/ , my sme si ani envsimlu ze jeden skuli, ale ze ma skryte skulenie a ak nedostane dipotrie take ake mu vychadzaju tak to skulenie bude naberat na sile.....skulenie ide ruka v ruke s tupozrakostou a ta sa da podchytit iba v detskom veku....odporucam ist k odbornikom / mne sa pozdavalo bud VESELY v BA - to ale je pre nas daleko, alebo Martin UVEA, aj v BB je ambulancia tupozrakosti chvalia si to, ale tam nas nechceli zobrat , Martin a BA su sukromne tak isto vezmu.....taktiez povedali ze je ovela efektivnejsie ocko nezakryvat ale dat taku dioptriu ako vychadza aj ked vychadza vysoka ....niektori lekari davaju slabsiu diptriu z dovodu ench si dieta zvykne atd, ale vraj to tak nie je dobre lebo dioptria sa potom bude zvacsovat. vraj je lepsie dat taku ako vychadza aj ked to ma byt vysoka, ze ocka sa potom urcite zacnu lepsit a dioprtria pojde dole

jeemima
23. dec 2018

@majmoska este mi napadlo pri skuleni davaju do skiel tzv cylindre a tie "vyrovnavaju" ocka , aby nesli do skulenia, urcite po sviatkoch dvihnite telefon a volajte, ale vyberajte take ambulancie kde sa venuju detom a tupozrakosti, okuliare predpisu hocikde , ale malokto ma skusenost s detmi a ozaj vie zhodnotit detske oko

majmoska
24. dec 2018

Dakujem vam za nazori urcite niekoho vyhladam ale neviem gde,som z velkeho krtisa neviete ci V banskej bystrici alebo B ratislave to mame daleko a ci by nas zobrali ,lebo som uz volala aj do lucenca oni ni nemozu a tak neviete niekoho?

majmoska
24. dec 2018

Hjoj boze☹ona mi takto neskulila odftedy ako sme boli na preventivke a pani doktorka povedala ze ona do vdialki dobre nevidi isli sme ocnemu raz take vipisali lepili sme bolo dobre trosku tak nechapem naco väcsie,druhy vraveli ze aj oni boli na preventivke a boli mali vipisali im okuliare a nevibrali a doteraz dobre vidia ze mi zeny to prehaname lebo sa bojime a tak