Mám podozrenie na autizmus u 9-mesačnej dcérky

6. mar 2024

dobrý večer prajem baby ..mám trošku obavy a som aj smutná...mám 9mes dcérku ona v jednom kuse buď skáče búcha si hlavu trepe nohami alebo zápästím krúži a hlavne vtedy sa začne trepať keď vydí radosť ináč je ona proste zlate bábo reaguje aj na svoje meno počula som už aj slovo mama a dada a dosť je aj komunikatívna..aj keď jej dávam papať chvílkami sebou trepe..ako ste to mali vy?

pribinak
6. mar 2024

Toto je čo Nová móda? Hľadať autizmus u každého druhého dieťaťa?

Však nemôžeš čakať že 9 mesačne dieťa bude ležať ako mŕtvola. Samozrejme že trepe rukami kope nohami ….

Čo vlastne od nej chceš?

natall113
6. mar 2024

Má 9 mesiacov, objavuje svoje telo, neštuduj každý jej pohyb

autor
6. mar 2024

@pribinak nehnevajte sa akože ale ja som sa normalne opýtala.. prečo máte niektoré stále zapotrebu rypnúť?!

21anjelik19
6. mar 2024

Nehnevaj sa ale 9 mesačnému dieťaťu určovať autizmus ? Chod sa napiť vody a ukľudní sa

thoughtfulweirdo
6. mar 2024

Môžeš byť pokojná, bábätká aj batoľatá sa trepú. Ešte nemajú toľko vyjadrovacích možností, takže veľmi intenzívne využívajú tie, ktoré majú. A áno, aj moje obe sa trepali jak besné, aj oveľa neskôr než v 9m, aj rôzne iné "divné" veci robili a normálne z toho vyrástli 😁

evka_21
6. mar 2024

U 9 mesačneho dieťaťa je dosť ťažké identifikovať autizmus 🤷🏼‍♀️ podľa mňa sú normálne prejavy v rámci veku... Aj môj syn mal obdobie cca v roku, že si búchal hlavu alebo sa na gauči hádzal 🤭 proste ho to bavilo... Teraz má dva roky a hádže sa o zem 😂 keď mu niečo nedovolím lebo skúša hranice alebo sa trepe ako ryba na súši keď mu davam jesť

zuza265
6. mar 2024

Vsimla som si, ze su deticky, kt mali autizmus a zacali blabotat, mozno prve slova/neslova a potom prestali. Je velmi skoro na urcenie diagnozy, avsak podla mna ak sa nieco nezda, porad sa a odbornikom🙂

pribinak
6. mar 2024

Nehnevám sa a nerypem….ale urobiť diagnostiku 9 mesačnému bábätku by odmietol aj najväčší odborník na svete

simona20201309
6. mar 2024

Tvoj príspevok je sám o sebe chaotický - 9mes skáče? Počula si ju povedať mama, dada? Podľa mňa bude len aktívnejšie, možno hyperaktivne dieťa ;) po maminke...?
Autizmus sa takto určite neprejavuje.
Pozri si podobné videá na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=9VoushTH20Q
simona20201309
6. mar 2024

Je komunikatívna, reaguje na meno....
Je spusta iných diagnóz, prečo všetkým hneď napadá autizmus?

nikaeli
6. mar 2024

Stiahni si aplikáciu ASDetect, vyber vekovú kategóriu a pozri si sprievodné videá - uvidíš, ako sa v danom veku prejavuje dieťatko a zároveň uvidíš, aké správanie môžeme považovať za 'patologické'. Potom vyplň dotazník. Ak by vyšlo dcérke skóre smerujúce k PAS, poraď sa s lekárkou, prípadne kontaktuj CVI (centrum včasnej intervencie), pozrú sa na ňu a podľa potreby nasmerujú ďalej. Držím palce, aby bola dcérka ok a tvoje obavy zbytočné 🙋🏻‍♀️

30katrusa40
6. mar 2024

V takom nízkom veku ťažko niekto určí diagnózu. S diagnostikou sa začína medzi 2-3 rokom. Niekedy nedokážu ani hneď stanoviť diagnózu a trvá to aj vyše roka pokiaľ sa niečo potvrdí. Je skrátka živá a prišla na to že má končatiny a skúša čo dokáže. A len otázka 9 mesačná a uz skáče ?

autor
6. mar 2024

@30katrusa40 bolo to myslené tak že napr keď je v pávuku* prepáčte zabudla som to tam dopísať

autor
6. mar 2024

@nikaeli ďakujem skúsim

30katrusa40
6. mar 2024

Buďte kľudná. Skôr si všímajte či dieťa vyhľadáva vašu prítomnosť. Mám syna s auti. Nemal rád keď ho niekto pri hre rušil. Keď niečo mal v ruke nezdvíhal.vec vyššie aby sme si to.vsimli. bol vo.svojom.svete. najväčšie problémy prišli okolo 17 mesiaca života. Vtedy mi bolo jasné že nie je v poriadku

nika11103
6. mar 2024

@pribinak presne moje slova. Ja mám pocit že to je fakt už dnes “moderne@ autizmus asperger adhd atd atd

thereisabear
6. mar 2024

Dalo by sa to zistiť aj v tomto veku, ale toto na autizmus veľmi nesedí. Na meno by pravdepodobne nereagovala alebo len slabo.

yoxinka
6. mar 2024

Nerieš autizmus, ale pavúka. To vyriešiš tak, že ho vyhodíš. Možno vie, ako jej pavúk škodí a preto sa tam trepe, lebo chce z neho von 🤪. Máš úplne normálne dieťa, nesleduj každý jej pohyb a nehľadaj diagnózu. Ale toho pavúka sa zbav.

barka1
7. mar 2024

V dnešnej dobe niekto používa pavuka? Preco? Dieta vybrat, dat na zem, nech si lozi. Pavuk dieta chodit nenaučí 🤦🏻‍♀️

mogaa
7. mar 2024

No naša to robí od narodenia....je to uplne normálne u maličkých detí, nemôžu len nehybne ležať, či sedieť, majú priveľa energie....to zistíš o pár mesiacov keď začne behať....nehľadaj problém tam kde nie je

dadka1997
7. mar 2024

Ma 9 mesiacov 😅😅😅 co cakas ? Skor mas byt rada, ze mas aktivne babatko a nie nachadzat a sama si diagnostikovať svoje dieťa 😅 boze matky 🫣🫣🫣🫣

kacena4
7. mar 2024

v prvom rade u 9m sa autizmus diagnostikovat takmer vôbec nedá este je skoro. jedine ak by bolo dieta z tazkym mentalnym postihnutim, t.j. zaostavanie celkoveho psychomotorickeho vývinu co predpokladam ze nie je leziace dieťa ktore si neudrží hlavicku ... takze neboj 9m dieťa objavuje same seba a mrvi sa bezne

viestta
7. mar 2024

@pribinak ja neviem, ale ja sa snad dockam aj toho, ze budu skumat prejavy autizmu aj vo vnutromaternicovych pohyboch plodu... Toto je uz posadnutost za kazdym prejavom hladat autizmus

ahhola
7. mar 2024

Vydis🤔🤣to predcasne

janababana
7. mar 2024

Ja sa vobec necudujem, ze maminy sa boja pri normalnych prejavoch svojich deti, ze to je autizmus a spol. Clovek otvori fb, rozbehnu sa mu reels a tam podchvilou videa typu “ako som vedela uz v 3 mesiacoch ze moja dcera ma PAS” alebo “5znakov ze trpite adhd v dospelosti”. Lutujem lekarov, ak musia popri skutocnych poruchach riesit este aj toto. Autorka - drzim palce, nech je mala naozaj ok, ale to co pises vyzera na normalne neposedne decko 🍀♥️

jaskolka
7. mar 2024

Úprimne.. A čo teda by mala robiť? Veď keby ležala ako drevo bez pohybu, neusmievala sa, neprejavila nijako emócie, to by už bolo skôr ba diagnózu. 9 mesačne zdravé dieťa sa ma hemzit, pohybovať, plazit, stvornozkovat, naťahovať za všetkým, zaujímať o okolie. Toto všetko tvoje dieťa robí, nehľadaj mu neexistujuce diagnózy

timea301196
7. mar 2024

@viestta presne. Všetky vidia autizmus 🤣

Zachvíľku husiu chcieť aby dieťa po narodení už rečnilo, chodilo