Mám pocit, že trojročný syn nemá dobrý sluch

kejkej
2. nov 2013

ahojte maminky, potrebujem radu...ň
mame tri mesiace a mam takz pocit ze moj syn nepocuje.... mozem hrkalkou hrkat alebo hoc co ine, neotoci sa za tym.
ale ked mu cmuknem pri usku tak zazmurka. neviem ako to mam brat...
viete mi niektora prosim poradit?
Dakujeme...

cerez
2. nov 2013

@kejkej V nemocníci po narodení vám nerobili vyšetrenie sluchu? Určite by som sa obrátila na pediatra a žiadala o vyšetrenie sluchu.

lusyke
3. nov 2013

Je to ten vek kedy deti začínajú počuť len to čo chcú. Priateľova neter robila to isté keď mala 3 roky. Aj my sme mali podozrenie že nepočuje dobre. Teraz má skoro 6 a sluch má určite dobrý. Aspoň ten hudobný určite keď ju chcú aj do zboru na spev a tanec 🙂 Ale keď máš strach tak choď na vyšetrenie a budeš kľudnejšia.

danim
3. nov 2013

@kejkej tak 3 rocny, ci 3 mesacny ??
@lusyke

lusyke
3. nov 2013

@danim aha fakt som si všimla až teraz že v nadpise je 3 ročný a v texte 3 mesiace. Ako je to @kejkej ?

abbie
3. nov 2013

@danim
@lusyke jasne, ze 3 mesiace ma ... 3 rocnemu hadam nehrka hrkalkou 😀
3 mesacny sa este nemusi otacat za zvukom, na najblizsej poradni ti to povie aj pediatricka 🙂

lusyke
3. nov 2013

@abbie Prečítala som si nadpis a text som len tak preletela takže som si ani nevšimla že tam píše 3 mesiace a nad hrkálkou som sa už ani nezamyslela. Nabudúce budem čítať pozornejšie 🙂

danim
3. nov 2013

@abbie mame doma uz cca 2,5 r dieta , tak po precitani nadpisu ma tiez hned napadlo, ze "pocuje len co ono chce " 3r deti sa tak javia casto 😉

danim
3. nov 2013

@kejkej spomen to pediatrovi na poradni a ten urobi bezny test- ako vysetruje deti, ich vyvoj... a sam posudi, ci reakcia dietata je prisluchajuca, resp neocakavana.. a bude to riesit.. tu to mamy tazko vyriesia.. ( len co sa vystresujes, lebo my sme to dieta nevideli- a nie sme jeho lekari )

lusyke
3. nov 2013

@kejkej aby som ti teda poradila. Naša na hrkálku v 3 mesiacoch tiež nereagovala. Dieťa v tomto veku ešte len začína rozlišovať odkiaľ zvuk prichádza. Počuje ale nevie odkiaľ. To príde časom. A pokiaľ viem tak chlapci majú vývoj ešte trošku pomalší ako dievčatá 🙂To že zažmurká pri cmuknutí je určite dobré znamenie. Ale ak máš pochybnosti tak sa na to pri najbližšej návšteve lekára opýtaj.

kejkej
autor
3. nov 2013

Ahojte
Dakujem a ospravedlnujem sa ale moj syn ma len 3 mesiace... Nadpis zmenil zrejme admin ja som zadavala len do nadpisu sluch... Dakujem za komennty... Na poradni to urcite budem riesit