Mám pocit, že môj 8 mesačný synček má preležaniny na ľavej strane hlavičky

6. mar 2022

Ahojte Maminy, prosím vás mám 8mesacneho chlapceka a mám pocit, že lávu stranu má preležaniny, že má nepekne tvarovanú hlávku v zadu, doktorka stále hovorí , že je to ok .čo poviete? Dakujem za názor

maria898
6. mar 2022

Verte mi ze toto je este krasna hlavicka

autor
6. mar 2022

@maria898 Dakujem , len som z toho nešťastná , lebo som polohovala poctivo a nakoniec .....

luccija
6. mar 2022

Mne sa vôbec nezda

autor
6. mar 2022

@maria898
@luccija Maminy a prosím vás , ak dieťa už dlhšie sedí lóži atd.ešte sa hlavička zaguľatil ?

iwesska
6. mar 2022

Ja tam nic nevidim😳Nechci vidiet,ako vyzera naozaj zanedbana zlezana hlava u starsieho dietata🙈 Nasa mi to totiz nejak zabudla spomenut,ze to treba riesi,ja ze to sa casom vyrovna. Nevyrovnalo.🤷‍♀️

marzuz89
6. mar 2022

Ani mne sa nezda, ze by mal zlezanu hlavicku, je skoro uplne rovnomerne zagulatena.

@iwesska zabudla spomenut? Ved to je uloha rodica, aby dbal na svoje deti, nezanedbala to ona🤔 jasne, ze treba rovnomerne polohovat, aj sa vam to podarilo potom skorigovat prilbickou?

pribinak
6. mar 2022

Ale veď toto nie je zlezana hlavička. To robia aj tie vlasky a hlava nie je dokonalá guľa, musí byt nejak aj tvarovaná
Tvoje dieťa má peknú hlavičku

jana_eyre_2
6. mar 2022

Tvar hlavy sa vyvíja dlho, takže ak aj má nejaké nerovnosti, ktoré ja vôbec nevidím na fotkách, tak sa upravia vekom.. ale nema podľa môjho úsudku vôbec zlezanu hlavu, má ju peknú.. a je už aj dosť veľký, predpokladám že lozi, hýbe sa, takže tam už nejaké preležaniny nehrozia..

petamich
6. mar 2022

nie ja tam ziadne prelezaniny nevidim, podla mna to je pekna sumerna hlavicka

luccija
6. mar 2022

Neviem či sa zagulati veď tvar je už daný
Ale má naozaj peknu guľatu hlavu aj licka🙂nevidím nič zvláštne.Este, keď mu vlásky narastu zase to bude vyzerať inak

autor
6. mar 2022

@luccija Dakujem , áno má licka riadne , ale synček sa už ako pampusik narodil ))))

kacena4
6. mar 2022

ak by mal zlezanu hlavicku (nie prelezanu) vzadu tak by mal "sisatu" hlavu do spica a to nema, ma krasnu hlavu
my sme mali a aj nas operovali

iwesska
6. mar 2022

@marzuz89 Nie,to je uloha lekara,aby na preventivnych prehliadkach skontroloval telo od hlavy po paty a upozornil prvorodicku,co je este v poriadku a co nie,ako spravne novorodenca polohovat a nenechat matku hladat to na Googli🙄 Nie kvakat o sprostostiach, odskocit sa pocas poradne najest a cakat od matky,co ma skontrolovat. Viem to porovnat,lebo sucasna lekarka to vsetko robi,bez toho,aby som jej ja hovorila,co je sucast prevencie. Samozrejme,ze sa to nepodarilo skorigovat,lebo som o ziadnej prilbe nemala ponatia. Takze ma 11r.a na jednej strane sikmejsiu hlavu. Nastastie mu to prekryvaju vlasy.

11iva11
6. mar 2022

Myslím, že tvoj syn má úplne v poriadku tú hlavičku.

maria898
6. mar 2022

Hlavicku nerieste robili ste vsetko ako treba a ma ju naozaj peknu ja nic nevidim ze by mal zlezane.

autor
6. mar 2022

@maria898
@11iva11
@kacena4
@luccija
@petamich
@jana_eyre_2
@pribinak
@marzuz89
@iwesska
@luccija teraz pozerám, že mi preskakuju písmenka , chcela som napísať že práva strana hlavičky je uležaná ,alebo menej zagulatena , alebo mne šibe už na hlavu ozaj .
@maria898

petamich
6. mar 2022

nie ani jedna strana nie je zlezana - asi ho privelmi sledujes, ma peknu symetricku hlavicku

autor
10. mar 2022
autor
10. mar 2022

Baby tak ja som asi ozaj psych.

tanuuulka
10. mar 2022

ahoj, ty si mama, ty daj na svoj pocit a keď sa ti niečo nezdá, choď s ním na neurológiu. ty vieš najlepšie, aký je, ako vyzerá, čo sa ti na ňom nezdá, prečo si z toho nervózna. určite choď, keď pre nič iné, tak pre vlastný pocit, že malý je v poriadku. mám dve deti a u oboch sa mi osvedčilo, že každá pochybnosť matky je niečo, čo treba pozrieť. a keď mi lekári u dcérky "veštili" pre jej väčšiu hlavičku potenciálne mentálne poškodenie (ako polročná bola za to na magnetickej rezonancii), stále sme si s mužom hovorili, že to tak nesmie byť, veď aká je krásna a múdra. výsledok? 2 ročná slečna už polroka bez plienok, krásne rozpráva, chodí, hrá sa, veľa si pamätá, vyspevuje, no úžasná šikulka. naopak, keď sa mi niečo nezdalo, aj keď lekárka vravela, že to je ok, nenechala som to tak, kým sa mi na syna nepozrel odborník.

autor
10. mar 2022

@tanuuulka bola som na meraní už dávnejšie , vyšlo bez deformity, ale mám pocit akoby sa to zhoršilo , už som objednaná , A Dakujem , máš pravdu, treba dať na pocit