Mám malej podať čípok na teplotu?

bubunko1
6. aug 2011

Ahojte mozete mi poradit mame teplotu 37.7 treba podat cipok malicka ma13tyzdnov. ☹

happy8051
6. aug 2011

odporuca sa podava medikamenty nad 38,0

mirka212
6. aug 2011

ahoj mne dr vravela ze cipok alebo sirup na znizenie teplota sa podava az 38 ked ma dieta

lucia81
6. aug 2011

Čípok sa u detí podáva až pri teplote nad 38, do 38 nič.

maryanna
6. aug 2011

aby sa jej dobre spalo v noci tak by som dala čipok, lebo mne malý keď mal hoc len takú teplotu nevedel zaspať.
ale cez deň by som nedala nič zatiaľ, uvidíš či sa pridružia aj iné príznaky (kašeľ, sople a pod) alebo to prejde len tak
ak to bolo z očkovania tak to prejde samo, ale na noc by som čipok dala

atrami
6. aug 2011

ak si merala v konečníku, treba odrátať 0,5 stupňa, to je potom 37,2 je to len zvýšená teplota. Čípok až od 38,0

nasta197
6. aug 2011

teplota merana v konecníku digitálnym teplomerom je normalna do 37.7 ! viem to od sestričiek z detského odelenia a mam to overene 🙂 aj odskusane

andreaju
6. aug 2011

Niektori pediatri dokonca odporucaju nepodavat antipyretika do 38,5 /hodnota v ritke po odratani 0,5/ ak dieta nejavy znamky unavy,nie je mrzute,skratka je ako inokedy.Ale na noc by som radsej dala aspon cipok a teraz ked je teplo vela pit-mliecko/kojene a vodicku,lebo dehydratacia zvysuje teplotu.A sledovat teplotu,ci nejde radikalne nahor.Inak na vecer sa teplota fyziologicky zvysuje,takze niektore deti maju podvecer bezne okolo 37st.C.a hlavne ked menej pili ked je teplo.

katmi
6. aug 2011

za teplotu sa povazuje teplota nad 38stupnov Celzia.. to co mate vy sa povazuje iba za zvysenu teplotu...

renabr
6. aug 2011

ked dáš dietatu niečo na zníženie teploty a má teplotu do 38, tak mu krásne podkopneš imunitu, do 38 sa s tým telo vysporaduva samé a buduje si imunitu...antipiretiká podávať až od 38...kontrolovať dieťa a vela tekutín...

koniarova
6. aug 2011

Teplota u tak malého dieťaťa sa musí ihneď riešiť. Keď vystúpi na 38, daj čípok a choď na pohotovosť. Tá teplota má nejakú príčinu, to musí určiť lekár. Neexperimentuj, nad 38 sa poraď z lekárom, veď má len 3 mesiace.To nie je ako u starších detí.

modrofuzik11
20. okt 2013

nie, az ked bude teplota vyssia. moze ist o normalny vykyv. keby to neprestavalo, tak chod ku lekarke. my sme davali cipky iba vtedy, ked teplota bola v noci a bola velmi vysoka. inak si s tym telo poradilo samo.