Mám dať 5-ročnému zábal?

7. júl 2023

Ahojte mamičky mám dať 5 ročnému synovi zábal ?..už druhý deň teplotuje a pokasliava..teplota však nepresiahne 38.2 ( to bolo Max)..keď dám liek klesne len na 37.5 - až 37.9..dava sa v takomto prípade zábal aby klesla úplne alebo nechať tak ?

pribinak
7. júl 2023

Zábal pri omnoho vyššej teplote. Tu stačí studenou - nie ľadovou vodou ovlazit tvar a čelo

sorciera24
7. júl 2023

zabal? pri 38.2?....to fakt este nemal horucku?...pri 38.2 nerobim nič!...ani neznižujem.....telo teplotou bojuje, ak ju zražas, predlžujes chorbu...odporuča sa zražať liekom od 38,5 (ja davam od 39)....zabaly (resp. lepisa je sprcha) davam medzi 39,-40 (starsi syn je tkay horuckovy, ze on pri kazdom prechladnuti ma 40tky....a to uz ma 13r.).....pri tejto teplote, len pokoj na ložku, vela piť.....

hipuska
7. júl 2023

Ak tak málo klesne teplota, tak určite dávaš nízku dávku lieku. Napíš koľko si mu dala a koľko má kg. Takú nízku teplotu musia zraziť lieky

ema22270
7. júl 2023

V ziadno prípade len nad 39, ak by mu neklesala po lieku a aj to na 38 ked klesne, tak to je ok a staci to.

silvike
7. júl 2023

Pri takejto teplote urcite netreba zabal, dokonca ani liek na znizenie teploty. Aspon tak nam stale vravi nasa Dr. Pri teplote 38 najviac telo samo bojuje. Netreba za kazdu cenu oslabovat imunitnu reakciu. Nech choroba vyzrie a telo nech sa uci. Jedine, ze aj celkovy stav je taky, ze vidim, ze ma napr. 38,2 ale je cely mrzuty, placlivy, nemoze spat tak vtedy dam aj liek. Cize aj podla celkoveho prejavu, nalady dietata. A zabaly davam, ked ani antipyretika velmi nezaberaju a velmi rychlo ide teplota naspat ( to myslim nad 39)a este by sa nemal podat liek, tak vtedy dam zabal.

patka06
7. júl 2023

Pri 38,2 som ani lieky nedávala, organizmus sa prirodzene bráni - teplotu netreba za každú cenu znižovať.
Stačí kľudový režim, veľa veľa tekutín, ľahké oblečenie, neprikrývať a uložiť do chladnejšej miestnosti.
Liek ak dosiahne 38,5 a stále stúpa.
Zábaly až pri liekmi neznížiteľnej teplote nad 39

martinka13
7. júl 2023

Dávam obklad na čelo, aby som sa vyhla liekom. Lieky dávam nad 38.5

anavixy
7. júl 2023

Nie, fyzikalne chladenie sa ma davat az pri 39,5 alebo pri 39 pokial teplota nadalej stupa aj napriek podaniu lieku a nikdy nie pokial ma dieta studene koncatiny (vtedy je teplota na vzostupe). Lieky od 38,5 alebo minimalne 38,0 pokial je dietatu aj zle. Treba si uvedomit ze kazdy sposob fyzikálneho chladenia ze je pre dieta dost neprijemny a stresujuci, cim mensie je dieta, tym viac, takze by som ho praktizovala ako poslednu moznost…