Mám 18 rokov a večer mávam zvýšenú teplotu

skvrnka14
22. nov 2015

Dobry den, mam 18 rokov. Uz od vyse 2 mesiacov mam vecer zvysene teploty do 37.3-37.8 s obcasnymi prestavkami, ale skoro stale. asi 4x to slo nad tuto hranicu. bola som pomedzi to aj nachladena, ale nic vazne. myslela som si, ze mam mononukleozu, lebo sa objavila v mojom blizkom okoli, tak som sla na krv, ale krvny obraz bol v poriadku.
teraz ale od utorka ma mierne boli hrdlo, medzi piatkom a sobotou ma zacalo boliet viac a nahmatala som si aj zvacsene uzliny na krku asi tak 1.5cm. mala som takisto vcera horucku 38, mandle mam akoby zriasene (neviem ci by take mali byt alebo nie) trosku cervene. takisto vzadu na hrdle som vcera mala biely pas (asi) hnisu, dnes uz len trosku toho tam mam.. takisto mam aj trosku za mandlami biele. vcera vecer som navyse dost silno zacala kaslat, velmi ma steklilo v prieduskach pri nadychu aj vydychu, co ma stale nutilo kaslat. takisto som bola aj zachripnuta. hrdlo ma boli teraz uz menej a to hlavne v oblasti uzlin, len pri prehltani jedla alebo tekutin, co sa da prezit.. teplotu mam 37.5 ale uzliny su na hmat trosku bolestive..
zajtra idem ku lekarke.. ale neviete co by z toho mohlo byt? nebudem tam vyzerat ako hypochonder? je mozna angina alebo mononukleoza ked je v mojm blizkom okoli? alebo len nachladenie?

bianca
22. nov 2015

@skvrnka14 mononukleoza sa nezistuje z krvnejo obrazu.Treba specialny a zaroven bezny odber na EBV a popritom aj CMV + pečenove testy a ultrazvuk.Po preukazany bude nasledovat dieta a telesne setrenie

moni244
22. nov 2015

@skvrnka14 len nachladnutie podla mna, uz sa tolko nesleduj, lebo fakt vyznies ako hypochonder

seahorse27
22. nov 2015

Na tvojom mieste by som k tej lekarke isla, rozhodne nebudes vyzerat ako hypochonder. Vyse 2 mesiacov mas zdravotny problem a to nie je ok, tiez tie zdurene uzliny su podozrive. Ak mas hnis na mandliach, je mozne, ze mas hnisavu anginu. Netreba to podcenit, pretoze neliecena moze viest k reumatickej horucke.

maria123
22. nov 2015

podobne mala moja 19rocna minuly rok,daj si urobit krvny obraz a j diferencovany KO,mojej dcere zistili znizene leukocyty,trombocyty a mala vysoke monocyty, a aj ine rozhadzane hodnoty...aj pri opakovanch odberoch,prip.nech ta posle na hematologiu-ked mas aj tie zvacsene uzliny a opakujuce teploty,treba to riesit,dcere z krvi zistili,ze zrejme skryto prekonala inf.mononukleozu-mal spoluziak-