Mám 16 rokov a problém s trojklanným nervom

bela908
28. jan 2021

Ahojte..už je to 3 mesiac čo sa liečim na trojklanny
Nerv
Mate stým niekto skusenosťi ?ako dlho vam to trvalo?
A čo vam pomohlo ?
Už by som sa stoho rada zbavila 😥mam len 16nácť
A ked sa usmejem som ako z hororu😔som zufala
Prosím poradte mi nejako.

eriksonka1234
28. jan 2021

@bela908 aké lieky berieš? Liečba neuralgie môže byť celoživotná, aj nemusí. Chvíľu je dobre, a pri ofuknuti, či prievane sa to znova zhorší.

bela908
autor
28. jan 2021

@eriksonka1234 beriem len Vitamin B12 a Vitamin C včera som douživala antibiotika
No neurologička mi povedala že som na tom dobre
Ale ja sa dobre vobec necitim a už to mam 3 mesiace

eriksonka1234
28. jan 2021

@bela908 Atb na neuralgiu? To som teda ešte nepočula. Ja beriem milgammu, gabapentin, keď je zle infuzky a od bolesti flektor. Ak sa necítiš dobre, treba konzultovať s Dr.

bela908
autor
28. jan 2021

@eriksonka1234 no mne predpisala Antibiotika😏
Na ifuzie a to sa da chodit na infuzie v dnešnej situaci ? A aj pomaha ta Milgamma?

eriksonka1234
28. jan 2021

@bela908 keď si zoženieš niekoho, kto ti to bude pichať, tak áno. Ja mam to šťastie, že ku mne chodí sestrička domov🙏 Pomôcť pomáha, ale ja to beriem už vyše roka a tiež dlho trvalo, kým lieky zabrali. Neviem ale, či u teba ide o klasickú neuralgiu, keďže si brala Atb. Pri neuralgii, sú príšerne bolesti.

bela908
autor
28. jan 2021

@eriksonka1234 tak teda mate štastie😃
aj ja mam bolesti aj ucho ma bolieva ,vytrhli mi aj zub vraj ten mi to zapričinil no nič sa nemeni

lrnka
28. jan 2021

@bela908 aj mne vytrhli zub s stále bolesť a zub bol zdravý som myslela že ten zub nerv v ňom a bolesť stále bola

kavicka12
28. jan 2021

Votriem sa,,ako všade..🤷🤦Chystá m sa na vytrhnutie hornej osmičky ale ešte som nenabral odvahu a vôbec ma ten zub neboli ,chcem sa vás spýtať aké to sú bolesti pri neuralgii zubárkai to naznačila vraj vytrhnemw a uvidíme,mňa boli ucho aj tvar ale tak ako z vnútra pri uchu ani to nevie m identifikovať,bolesti mám už viac jak pol roka ktoré samé prejdú ,2x za deň pravidelne každý deň keď prídu bolesti tak mam aj takú veľmi krátku bolesť akobi bodnutie v uchu alebo pichanie ktoré keby trvali viac jak sekundu tak to neprezijem veľmi je tá bolesť v uchu ostrá ,ale bez tej bodavej bolesti sa to DA zvládnuť len sa bojím teraz toho ťahanie tej osmičky hornej pri tej bolesti ma tá osmička vôbec neboli skôr spodné ďasno,teraz beriem nalgesin s asib4 deň a konečne má.nic neboli no cítim mierne pichanie v uchu občas

oliviabb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliviabb
29. jan 2021

@bela908 urcite treba milgammu, sa cudujem doktorke, ze Ti to nedala. To je na nervy, ktore mame vsade. Aj tu lampu by som skusila.

bela908
autor
29. jan 2021

@kavicka12 ano je to take pichanie v uchu a tlaky v nom tvar neviem popisat ani ja je to hrozna bolest

bela908
autor
29. jan 2021

@oliviabb a vy ste už tu lampu mali ?

sonka_miro
29. jan 2021

Presla som si tym 2krat, prvykrat to trvalo cca 3mesiace a pomohli mi az parafinove zabaly ktore mi davali na rehabilitaciach. Druhykrat ma to chytilo v tehotenstve a pomohla mi biolampa, milgama tabletky a pravidelne nahrievanie suchym teplom, ja som pouzivala solux - horske slnko mala som od mami pozicane. Drzim palce a skore uzdravenie

oliviabb
29. jan 2021

@bela908 pouzivala som ju na akne, ked mi fakt nic ine nezaberalo. Pomohla, ale vysledky som videla cca po 3 tyzdnoch. Drzim palce

natalia38
29. jan 2021

Dcera 14r tym presla minule vianoce, vylucili infecny povod, nasadili vysoke davky vitaminov, milgammu a podstivo musela chodit na rhb cvicenie (tvarova gymnastika ) Myslim ze najviac zabrala prave ta gymnastika, svqlstvo jej pekne rozhybali. Musi sa vyvarovat prievanu

bona1393
29. jan 2021

Pri záchvate pomáha vysoká dávka B12 methylkobalamínu (5000 mcg). Jesť b komplex forte, ostať psychicky v pohode. Najhoršia bolesť čo poznám. U mňa to trvalo asi pol roka, skoro na každodennej báze. Potom sa to začalo ukludnovať. A teraz už iba sem tam mám záchvaz a trvá pár sekúnd, alebo minút. Ale tú boelsť neprajem nikomu. Ďalej pomáha Q10, omega-3 mastné kyseliny. Všetko čo je na regeneráciu nervov.

kavicka12
29. jan 2021

@bela908 😳 tak potom oplatí sa ťahať hornú osmičku?

eriksonka1234
29. jan 2021

@kavicka12 nechápem, keď zub nie je pokazený a neboli, prečo ho chcú trhať?? Akože hop alebo trop a uvidí sa? Ja by som do toho nešla.

bela908
autor
29. jan 2021

@kavicka12 no ak nieje pokazený tak ja by som dotoho nešla