Mám 14 rokov a zajtra mám prvú rehabilitáciu kvôli skolióze

zdrsjsjiwwi
15. okt 2020

ahoj, zajtra idem 1. krát na rehabilitáciu (mám miernu skoliozu. Môžem sa prosím spýtať, čo ma tam čaká? Mám 14 rokov.

0silvia0
15. okt 2020

@zdrsjsjiwwi budes cvicit pod dohladom fyzioterapeuta

nika82
15. okt 2020

cvicenie cvicenie cvicenie, ona ti ukaze cviku a ty ich doma budes opakovat

zdrsjsjiwwi
autor
15. okt 2020

@nika82 aha,takže nebude nutné tam chodievať viac krat za týždeň?

zdrsjsjiwwi
autor
15. okt 2020

@0silvia0 A to budem cvičiť v nejakom športovom oblečení, alebo v spodnom prádle? Lebo moja kamarátka pred 3 rokmi vravela, že musela cvičiť v spodnom prádle

nika82
15. okt 2020

@zdrsjsjiwwi to ti uz ona poviem ako chodit a cvicit teplaky a tricko

oli18
15. okt 2020

@zdrsjsjiwwi jedina pomoc na skoliozu je cvicerie. Sustavne, lebo hrozi aj vacsie zakrivenie chrbtice. Poznam viac pripadov. Jednu operovali v Brne, nepomohli jej, ma hrb. Dalsia bola pol roka v sadre od krku po panvu. Dalsej bola voperovana tyc k chrbtici. Urychlene len preto, ze rodicia dali nemocnici velky sponzorsky dar. Takze rozne moze skoncit skolioza. Takze cvic vo vlastnom zaujme.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
15. okt 2020

tieto cviky sa zvyknu robit v pradle, lebo terapeut musi vidiet, ci sa robia cviky spravne, ci sa spravne zapajaju svaly a pod. Ved si daj 3/4 leginy alebo sortky a nejaku sportovu podprsenku. Hanbit sa nemusis ;) a hlavna tarcha bude na tvojom domacom cviceni.

zdrsjsjiwwi
autor
15. okt 2020

ďakujem všetkým, ešte som nepsomenula to, že mám aj prepadnutý hrudník od narodenia, a hlavne preto sme išli k ortopedovi, a tam mi zistila skoliozu, ale vraj to nieje nič vážne, dostala som aj popruhy a aj masažny polvalec

0silvia0
15. okt 2020

@zdrsjsjiwwi neboj sa, dnes ma problemy s chrbticou kazdy druhy clovek. Hlavne poctivo cvic.

janinah
15. okt 2020

na 1.reh. by si mala ísť s rodičom...nie si plnoletá

zdrsjsjiwwi
autor
15. okt 2020

@janinah však pôjdem s mamou. Nevravela som že idem sama

motyl29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
att123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika82
29. dec 2020

@att123 vela bab ti uz minule odpovedalo ze co treba

zdrsjsjiwwi
autor
29. dec 2020

@nika82 môžem sa spýtať čo sa tu stalo? :D

nika82
29. dec 2020

@zdrsjsjiwwi neviem prečo ich zmazali