Malý penis u 8 ročného chlapca

filipko_melanie
5. sep 2021

Ahoj baby, trosku chulostiva téma. Týka sa toho, že môj 8 ročný syn má veľmi malý penis, mam pocit ze co bol bábätko mu ani nevyrastol a je taky istý. Neviem teda, že či to pri chlapcoch tak býva a vyrastie až v puberte, alebo to mam riešiť a povedať pediatricke??Doteraz som myslela, že je to okej, ale ako rastie, ma 140cm tak sa mi to už nezdá...

anjelicek26
5. sep 2021

Toto neviem, ci je zrovna tema na verejne forum. Penis by mal rast primerane s postavou, plus v puberte este prida... ale rastie "umerne"... ak mas pochybnosti (akekolvek), treba to riesit cez pediatra a potom urolog... Ale citlivo, 8 rocne dieta to vnima uz asi dost...

filipko_melanie
autor
5. sep 2021

@anjelicek26 Veď práve preto som sa radšej spýtala tu, mamičky co majú chlapcov a majú skúsenosť...lebo ja si myslím to iste...a presne preto, že je dosť hanblivh a citlivy

anjelicek26
5. sep 2021

@filipko_melanie mrzi ma to, moj starsi ma 140cm a teda (boze to je tema 🙏😂 ) ma penis 4-5x dlzkou ako ked sa narodil... ak ti to trochu orientacne pomoze. Urcite sa na to spytaj (mozno aj bez neho) najprv pediatra, ako sa take veci riesia a co sa da urobit.

mareszka
5. sep 2021

@anjelicek26 fuuu prepáč ale také zákerné mamičky ...
Ona sa len.pýta ...
Hneď sa rehoceš ...toto je faloš v dnešnej dobe ...
Dúfam že sa ti uľavilo ....😏

anjelicek26
5. sep 2021

@mareszka ty si citala, co som pisala, alebo len tak od boka strielas 🙄

bbebe
5. sep 2021

@mareszka no podla mna sa vobec nerehoce. normalne reaguje.

domka222
5. sep 2021

@mareszka myslím, že nič zlé nenapísala.
Pekne jej vysvetlila a to, že dala (bože, to je téma 😂), nemyslela vôbec ako výsmech, skôr že je to veľmi chúlostivá téma.
@anjelicek26 aspoň trochu poradila, ty si si len rypla, nič iné

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maris5
5. sep 2021

Ked chodia na preventivne prehliadky tak doktorka im nepozera semenniky? Ze pri tom to spomenut?

andrea78
5. sep 2021

@filipko_melanie podla mna ten rast hormony v puberte urobia, este to ma cas.

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@maris5 Nie, nepozerá...aspoň ta naša nie

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@miriam11 Ďakujem...myslela som skôr tak ci to je normálne, či to není nejaká vada alebo neviem...keďže má operovali aj jeden semenník, či mu niečo nepoškodili alebo tak

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@andrea78 dakujem💜

oli18
6. sep 2021

Ved kazda vieme, ake rozne pohlavne organy maju dospeli muzi. Takze je to uz geneticky dane a myslim, ze ani lekarska veda si s tym neporadi. To by potom mali vsetci podla zelania 😉

lubomir_j
6. sep 2021

@filipko_melanie ahoj ja mam tiez cerstvo 8 rocneho syna a tiez mam pocit ze dole to ma rovnako (ok mozno trosinku viac) . Doktorka ho aj pozera( chcela vediet ci pretiahne predkozku) a nikdy nic nepovedala. Najblizsia preventivka je v 9 rokoch ale priznam sa ze ja by som sa zatial nestresovala...resp.ma nenapadlo to riesit😉

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@lubomir_j ďakujem, ja len pre istotu, keďže mam chlapca a dievča a neviem to porovnať

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@oli18 nemyslím na to, len ci je to ok som sa pýtala, lebo pred 4 rokmi mal operáciu, tak ci mu nepoškodili niečo alebo tak, ale čo mi maminky písali sk súkromné správy, tak je to ok

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
althejka
6. sep 2021

@filipko_melanie pokial mal urologicku operaciu a je v sledovani, myslim ze by lekar sam upozornil,ak by nieco s vyvojom nebolo v poriadku. okrem toho pride puberta, vyska vystreli, hormony tiez urobia svoje a vsetko ma svoj cas.

andrea78
6. sep 2021

@filipko_melanie neboj sa, to bude ok, nas bol tiez operovany, proporcne zmeny fakt nastanu v puberte, ozajstnej puberte a na tu ma tvoj chlapec este cas, hormony to spravia, uvidis, nestresuj sa😉

mondolina
6. sep 2021

@filipko_melanie
môjmu začal rásť teraz v 12 rokoch, dovtedy tiež len červíček.
operácia s tým nič nemá, nakoľko sa jedná o hormonálnu záležitosť.

ivetz
6. sep 2021

@filipko_melanie Na Tvojom mieste by som túto otázku položila jeho detskej lekárke. Mám 17 ročného syna a asi do 15 rokov mu lekárka v rámci preventívky kontrolovala aj túto časť tela. Mamičky na tomto fóre Ti asi neporadia... Ak by som nenašla pochopenie u pediatra, tak by som ho zmenila...

alana1
6. sep 2021

ked nastupia hormony v puberte, zacne sa to upravovat, neboj sa ...moj ma 11r a tiez ho sem-tam ockom pozriem , ked sa sprchuje, ci uz...ale este nie.

kiki68
6. sep 2021

Ja by som neplasila, cele je to o hormonoch, cize na to ma cas a porastie v puberte. Myslim, ze okolo 17tich by to malo byt uz hotovo tou velkostou. A neviem co by pri 8 rocnom robili akoze. Ved Este nie je v puberte ani

dominika_sk
6. sep 2021

Vieš že je to aj geneticka zaležitosť. Ak jeho otec nema velky penis tak ani u dieťaťa sa s tym neda ratať.

ewka0012
6. sep 2021

ja mam tiez ten isty problem so synom a som rada ze to tu niekto riesi, ma 9,5r a podla mna ma penis ako od mala, u nas vsak nastal este vacsi problem lebo mu vobec nesla stahovat predkozka,mal ju prirastenu,tak bol na obriezke v 7rokoch.odvtedy sa mi zda este mensi, kedze mu tam nevisi ta predkozka a mam pocit ze ho este nejako stahuje dovnutra.ked sa na neho pozriem aky je vysoky a uz dost zmuznel, zhrubol,tak cikula nikde, mam este 3rocneho a ten ho ma pomaly vacsi ako starsi syn. kamoska ma ,aj v rodine mame rovnako stareho chlapca a ti teda maju vacsieho o dost, no neviem co robit, asi sa spytam pri najblizsej prehliadke k 10tim rokom doktorky. je to ozaj taka chulostiva tema,ze neviem ako to urobit pred nim.urcite mozu byt aj decka ustipacne alebo sa posmievat, ved chodia spolu na zachody-pisoare aj sa spolu prezliekaju.

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@dominika_sk 😄😄😄😄 práveže nie, preto sa pytam

filipko_melanie
autor
6. sep 2021

@ewka0012 Vraje je to normálne, tak sa to uoravi, veľa mamiciek mi písalo aj súkromné spravy. A vám všetkým ďakujem za názor.

galioska
6. sep 2021

@filipko_melanie ako je na tom s váhou? Čítala som ,že pribratejsi chlapci majú optický menší penis, ale pravdou je, že sa to len zdá... Samozrejmá sú aj vrodené chyby ale obrátila by som sa na lekára aj keď podľa mňa až puberta ukáže o čo ide...

kallanchoe
12. jún 2022

@filipko_melanie môj ani nie 3 ročný ho má rovnakého ako 6 ročný🤷....otca majú rovnakého...😉🤣....podľa mňa v puberte sa to spraví...