Málo hormónov u 16-ročnej

erika201171
16. sep 2023

Pekný deň.
Pred týždňom som bola s dcérkou u gynekologičky,lebo má neznesiteľné bolesti,kŕče pred,počas a chvíľku po menštruácii.
Nič jej to nezmiernilo.
Lekárka jej urobila sono a povedala,že má málo hormónov a pri menzese krváca aj mimo,preto má veľké kŕče.
Jedna liečba je operácia a druhá je nasadenie hormonálnej antikoncepcie.
Ešte ideme o týždeň na odber krvi .
Máte skúsenosť s podobnou vekovou kategóriou dievčat ohľadom hormonálnej liečby ?
Tiež vedľajších účinkov ?
Vraj sa to napravý po pol roku, až roku užívania .Len sa bojím,aby to zas nemalo nejaký závažný vedľajší účinok.
Prípadne máte skúsenosť s nejakou prírodnou liečbou na úpravu hormónov?
Vopred vďaka za odpoveď.

anjelicek26
16. sep 2023

Ma malo hormonov a to vie zo sona?Predpokladam myslela endometriozu a Ta sa na sone da zistit len malokedy... Len silne podozrenie a treba laparku ...co sa tyka endometriozy samotnej Tak bohuzial vie to postihnut aj velmi mlade dievcata,susedkinu dceru operovali 14 rocnu a odvtedy je na liekoch. Vysadi ich AZ Ked bude chciet otehotniet a potom nasadi hned zasa. Mavala take bolesti,ze sa pokusila zabit....

martul
16. sep 2023

@erika201171 podľa sono zistila, že má málo hormónov?! To som ešte nepočula. Mne to robili na endokrinologii. Krv, moč nejaké iné vyšetrenia... nič? Len sono?

ivette1223
16. sep 2023

@erika201171 gynekologicka asi myslela na endometriozu. Zial je to nevyliecitelne, lieky iba ulavia na chvilu, maju velmi vela neziaducich ucinkov. Picha sa 1x injekcia na pol roka, nevien uz nazov, ponukali mi ju tiez.
Operativne sa riesia ložiska, zrasty, (myslela asi tie ktore krvacaju mimo) a cysty, ktore rastu a naplnaju sa krvou... ale nikto vam neruci za to ze sa tie loziska neobjavia znova. Zial, tuto pliagu mam aj ja, a dalsich xy zien, nikto nevie pricinu, teda ju nevedia ani liečiť.

erika201171
autor
16. sep 2023

@martul áno,zatiaľ sono.Na krv ideme o týždeň.

erika201171
autor
16. sep 2023

@ivette1223 nie,hovorila hormóny.A liečba hormonálna antikoncepcia a že sa to do pol roka upraví.Najneskôr do roka.Vraj mala viac takýchto dievčat a zaberá to.

ivette1223
16. sep 2023

@erika201171 tak co chce na hormonoch operovať? To mi nejak nesedi 🤔

erika201171
autor
16. sep 2023

@ivette1223 na hormony antikoncepciu.Na krvacanie mimo
operaciu.Ale že obe sa dajú liečiť antikoncepciou.

lilizzachy
16. sep 2023

Hlavne dajte dcérku vyšetriť či náhodou nemá trombofilny stav a antikoncepciu môže brať...neviem ako teraz, či sa robia pred tým testy, ale mne to zistili z krvi že nemôžem brat žiadnu antikoncepciu.

erika201171
autor
17. sep 2023

@lilizzachy ano,písala som,že ideme na krv o týždeň .

erika201171
autor
17. sep 2023

Mňa skôr zaujímalo,či má niekto v podobnom veku dcérku a či má skúsenosť s touto diagnózou( málo hormónov) a s hormonálnou liečbou.