Malo aj vaše dojča neúspešné skríningové meranie sluchu?

janalv
28. dec 2012

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s opakovaným skríningovým vyšetrením sluchu u dojčaťa. Prvé vyšetrenie bolo robené ešte v pôrodnici po narodení, ale bolo neúspešné. Sestričky nevedeli namerať správne hodnoty a museli to viackrát opakovať počas pobytu v pôrodnici, ale stále neúspešne. Potom sme sa tam ešte vrátili s 1mesačným bábom a ďalší krát ako 6týždnové, ale stále neúspešne. Síce mi tvrdia, že to nie je nič hrozné, pretože pri meraní na prístroji sú hodnoty, ale nie postačujúce, aby sa to považovalo na 100%. Nakoniec nám povedali, aby sme skúsili nejaké ďalšie vyšetrenie na inom špecializovanom pracovisku, prípadne v nejakej nemocnici, kde sú na to špecializovaní. Chcem sa spýtať, či už niekto toto absolvoval, aký je postup a či sú vlastne moje obavy o sluch dieťaťa opodstatnené, pretože pri rôznych zvukoch dcérka na to reaguje, či už na hračky so zvukom alebo aj na iné. Ďakujem.

mj28
28. dec 2012

Ahoj, moje obe deti nemaju ukoncene skrinigove vysetrenie sluchu .... vzdy sa naslo nieco,kvoli comu bolo neuspesne, raz dieta spalo,druhy x bolo hore,treti x plakalo, trebalo kvapkat rastlinny olej do uska - ze potom to pojde - potom bolo ze malo ste kvapkali a podobne,tak som to vzdala a neriesila toa tak kazdy ma zmerane len jedno usko... obidvaja su v poriadku a niekedy pocuju aj to co by nemali 😀 a aj nasa pediatricka povedala ze to nie je mozne aby takto prehanali tak male dietatkoeste k tomu v nemocnici,kde sa zdrziava tolko chorych ludi .... a aj tak to nie je 100% a ze casom sa ukaze ako na tom dieta je ...

mata1001
28. dec 2012

ahoj aj my sme absolvovali 3x skrining a neuspesne az posledny krat bolo uspesne.sestricka mi povedala ze ak by bol posledny skrining neuspesny tak nas posielaju do ba na nejake specialne vysetrenie...velmi velmi velmi som sa bala a modlila sa aby to dopadlo dobre...nastastie dopadlo ale boli to tyzdne strachu ze moje dieta nebude pocut...a este mi povedala ze nemusim sa bat ze staci ak dietatko sa suchne,alebo nespinka,plačka ze to uz nemusi ten pristroj zaznamenat...ze je velmi citlivy ...ale aj po jej slovach (chcela ma upokojit, ale sa jej to nedarilo)...som sa bala ako kazda milujuca matka...drzim palce nech ste zdraví...

zuzanaju
28. dec 2012

Ahoj aj u nás jednému z dvojčat vyšetrenie opakovali, pri opakovanom meraní mu nervózna sestrička stihla ako mesačnému povedať, že je nepodarený a potom vysvitlo, že setrička má zlé baterky v prístroji a po ich výmene, všetkým deťom prítomným v ambulancii zázračne prístroj ukázal dobré výsledky. Takže je to aj o inom......

mirkaove
28. dec 2012

ahoj, dcérke neprešli skreeningom ešte ušká teraz, naposledy sme boli na vyšetrení v novembri, bude mať o dva týždne rok, my sme boli v 4 mesiaci na vyšetrení v Ba -na Kramároch a tam nás objednali na ASSR vyšetrenie-robí sa v celkovej anestézii, boli sme obj. až na október no a dcérka ochorela, tak sme nešli,ale ďalší termín máme teraz 21.1.2013, tak to snáď výjde. Malá tiež reaguje na zvuky, keď jej poviem, nech urobí ťap, ťap, ťapušky alebo dá pá pá, tak urobí, reaguje aj na zvuky, tak dúfam, že bude všetko OK.

1katkas
3. jan 2013

moj mal jedno usko nevybavne a jedno vybavne... kazali mi po prepusteni z porodnice prist o dva tyzdne a vtedy uz boli obe uska vybavne.. asi myslis to

lucia2493
23. júl 2015

Ahojte baby idem s malym do BA na vysetrnie ASSR ako to prebieha a ake su vybavene izby