Mali ste rotavírus?

andrejka1312
10. jún 2017

Ahojte ktora s vas si prešla s rotavirusom?My sme si nim prešli od minulej soboty syn 1rok a 8mesiacov a dcera 4roky a 8 mesiacov hnačky,zvracanie a teploty v nedelu sme boli na pohotovosti poslala nas domov že mame davať hylak,smectu a probiotika...v pondelok som bola u obvodnej dala mi ors prišla som domov a maly na chrbatiku a zadku cerveny flak tak zase k dr a poslala nas na infekčne..vo štvrtok sme prišli z nemocnice boli sme tam 3dni...MM hnačkoval ešte pred tym ako to mali deti potom to dostali deti potom ja v nemocnici a mm zase hnačkuje a zvracia chcem sa spytať možu to deti teraz zase dostať od mm alebo už nie ked maju par dni po tom?
Ďakujem za všetky odpovede

denisa098
10. jún 2017

Dcerka mala 8 mesiacov ked to dostala,muz prisiel z prace,raz sa vyhnackoval dcerka dostala horucky,hnacky a vracala,boli sme na influziach v nemocnicipar dni.Tam ma upozornovali ze sa stava ze sa vrati druhy krat.Zo tri dni hnackujete atd potom trosku pauza a vrati sa velmi casto zase.Daj ked tak len bezlaktozove mlieko,uvar ryzovy odvar na pitie pripadne do ryzaku zarob sunar.Papat len uvarenu ryzu a vela tekutin ale to isto uz vies ked ste boli v nemocke.Deticky vie ta pliaga velmi trapit tak aby sa ti nezdalo chodte radsej do nemocky nazad.Jednej mamicke sa tam drobcek vysusil,, odvodnil ,musela u davat pit po lyzickach veli opatrne.Drzim palce nech to nedostanete,pripadne ak to este nemaju a maju aj chut do jedla utekaj k svokre na par dni,mozno sa tomu vyhnete.

denisa098
10. jún 2017

Nie sunar do ryzaku ale bezlaktozove mlieko do ryzaku,to by si mu viac uskodila ako pomohla a najskor len take slabsie mliecko.Prepac

didileo
10. jún 2017

Proti hnačke si usuš stopky z črešní aj do zásoby. Pár stopiek (cca 7) daj do šálky a zalej vriacou vodou (cca 1 dcl). Zakryté luhuj min. 5 min. Lyžičkou chlipkať čím horúcejšie. Tie isté stopky môžeš zaliať aj viackrát. Neviem, či to pomôže na ROTA-vírus, ale za skúšku to stojí. To je taká rýchla domáca pomoc aj pre dospelých. A samozrejme k lekárovi - infúzie kvôli dehydratácii. Držím palce.

andrejka1312
autor
11. jún 2017

Ďakujem baby..takže keď to maju ešte a teraz to ma mm tak sa im to môže ešte vrátiť?

zuzka1008
11. jún 2017

@andrejka1312 pokial je to rotavirus , ten sa drží v domácnosti aj niekolko dni, skúste ísť s deťmi mimo, kým bude muž ok

maminkasisa
11. jún 2017

ahoj, ak to uz mali, tak od tvojho muza by uz nemali dostat nazad...
my sme to mali cela rodina, deti skoncili v nemocnici na infuzkach, potom aj ja, posledny moj muž.... deti uz boli doma z nemocnice, ked to dostal mm, vsetko som oprala, spalna, detske, osusky, uteraky.... kefky nove, mala som aj lampu, ktorou som vysvietila dom.... nam sa to nevratilo...
drzim palce... v nemocnici mi kazali hracky namocit do octovej vody, oplachnut, vysusit..../take ake sa daju.../ syn mal 2 roky/

andrejka1312
autor
11. jún 2017

Aj ja som namočila a vyumyvala všetko v octovej vode poprala všetko čo sa dalo 🙂 a čo ste im davali postupne papať?dnes som im dala dietnu polievku neosolenu zajacovu

slniecko323
11. jún 2017

@andrejka1312 od manzela to uz nedostanu.. a co papat? Ryzu, zemiaciky, masko...

andrejka1312
autor
11. jún 2017

@slniecko323 a postupne ake jedla ste pridavali deťom?nechcem im uškodiť tak sa radšej pytam 🙂

slniecko323
11. jún 2017

@andrejka1312 cakam prve, ale.som.zdravotnik, tak.som Vam na to odpovedala 🙂 Najprv dajte lahsie jedla, nezatazujuce traviaci trakt.. ved nejde o mesiac, ale cca o tyzden, nech sa obnovi crevna mikroflora.

babatkoo
11. jún 2017

@andrejka1312 ahoj, drzim palce nech ste cim skor zdravi vsetci. Mozem sa spytat mali deti ockovanie proti rotavirusu?

juli268
11. jún 2017

@babatkoo. Ja mam dceru ockovanu a rotavirus uz prekonala dva krat krce v bruchu.... Syna som uz nedala ockovat pretoze mi to prislo ako vyhodene peniaze a uz to tiez mal jeden krat a drzal sa lepsie ako dcerat

andrejka1312
autor
11. jún 2017

@babatkoo dakujem a ani moje deti su neni zaočkovane
@juli268 a boli ste s detmi aj v nemocke? počula som že ked to dieťa dostane druhy krat tak to ma lahši priebeh

babatkoo
11. jún 2017

@juli268 moje je ockovany a mal to tiez 1 x. Nastastie to zvladol lepsie ako my rodicia.

juli268
12. jún 2017

@andrejka1312. Boli sme na infuzkach s obidvoma

lenka3101
13. jún 2017

ja som dala zaockovat proti rotavirusu a 18 mesacna dcera chytila pre zmenu adenovirus + salmonelu, oba spolu dokopy (ja som bola akurat v 6. mesiaci tehotenstva )

miskamiska1301
20. jún 2017

Ahojte baby,nás pustili z nemocnice min. týždeň vo štvrtok,tiež moju 4. mesačnú dcérku potrápil rotavírus!momentálne sme na bezlaktózovom mlieku+jej dávam probiotika aby sa upravila črvená mikroflóra...ale chcem sa vás opýtať,akú mali vaše deti stolicu po prekonaní rotavírusu?môže byť,že kým sa dá úplne do poriadku,tak má ešte stolicu takú žlto-tmavo zelenú?až do čierna!

andrejka1312
autor
22. jún 2017

ahoj @miskamiska1301 ano može moja mala ju mala tiež taku a aj maly takže je to ok..čiernu nemali moje deti...ale ak si si neni ista spytaj sa obvodnej lekarky 🙂

didileo
22. jún 2017

Prepáčte, že teraz nehovorím o ROTAvíruse. Moje dieťa, keď malo tmavo, tmavo zelenú stolicu, tak jedna pôrodná baba (má už viac ako 80 rokov/ mi povedala, že to je hladová stolica. Stalo sa nám to počas dojčenia. Potom som začala pomaličky prikrmovať a stolica sa fakt upravila.

miskamiska1301
23. jún 2017

@andrejka1312 ahoj,už sme zistili príčinu!mala predpísaný nutrilon low lactose a po ňom mala takú tmavo zelenú stolicu,aj ju z neho zapekalo!takže sme ho zrušili a dávame bebu do ryžového odvaru.dcérka nie je kamarátka s nutrilonom🙂

andrejka1312
autor
25. jún 2017

@miskamiska1312 tak super ani moja dcera nebola kamaratka s nutrilonom iba s bebou