Mali ste novorodenca, ktorý nekakal?

dusana000
7. jún 2023

Ahojte, chcem sa spýtať na skúsenosti Vás mamičiek. Máme doma 16 dňového novorodenca, ktorý je plne dojčený. V posledných dňoch trochu tlačí na prdíky, ktoré keď odídu tak je spokojná. Jeden deň to bolo horšie (dosť plakala a napínala sa), posledné dva dni je to skôr na večer cez deň je minimálne nekľudná pred tým ako pustí prdík. Keď ju uspíme tak spinká kľudne, občas sa zamrví napne a potom pustí prdík. Priberá dobre od prepustenia z pôrodnice pribrala za 12 dní 560 gramov. Problém mám len s tým, že nekaká - respektíve kaká po značnom tlačení jedenkrát za deň, včera nekakala vôbec. Viem, že plne dojčené deti nemusia kakať každý deň, ale všade sa píše v tomto zmysle o deťoch čo majú 6 týždňov a viac a o novorodencoch v jej veku obyčajne ako o kakajúcich niekoľkokrát za deň. Mali ste niektorá doma takúto situáciu?

minka201
7. jún 2023

@dusana000 Áno, moje bábätko od narodenia nekakalo každý deň. Niekedy až každé 4 dni. Tiež som sa čudovala, lebo iné kakali aj 4 krát za deň 🙂

martinka13
7. jún 2023

Syn v tom veku niekedy nekakal aj 10 dní. Bez problémov.

maryetta
7. jún 2023

Urcite nemusi kakat kazdy den.
Pomoz mozno trosku masirovanim bruska. Pripadne “pocvic” zlahka nozickami.
Mne dr odporucila aj masirovat spodok chodidla babatku. Ak je inac babatko spokojne tak je vsetko ok.

domka222
7. jún 2023

Dojčenej sa stalo aj 5-6 dní bez stolice. Pokiaľ neplače na výrazné bolesti brucha,tak sa nič nedeje

danieladeley
7. jún 2023

ano asi prvy polrok, max. bolo 11 dni

katrin69
7. jún 2023

@dusana000 Hohoo, moja bola expert, nekakala aj týždeň. Trpela silnými kolikami, lebo nevedela vytlačiť a pomáhali sme jej. Cvičili na bruško, cievkovali (alebo ako sa to dnes vraví...) Prebdené noci, čo som ju mala na sebe a ja som spala po sediačky... Ale keď jej to išlo samo, tak kypela až za krkom 😂

bimbina
7. jún 2023

Moja kakala asi že vkuse 😂😀
Keď dlho nekakala alebo som videla že ju tlači bruško občas , pomohla som si rektalnou rúrkou či ako sa to volá .

zuzinka888
7. jún 2023

Moje tri deti boli vecne posrate, mala som vzdy s toho depku. Furt💩💩💩 ale az za usami. To stvrte kakalo raz za 10 dni a bola to pohoda. On spokojny ja tiez.🤣