Mali ste dieťa so skrotálnou herniou?

petsta
24. apr 2014

Pred rokom som bola so synom na urológii, lebo sa mi nezdal jeho miešok a doktor mi povedal, že má hydrokélu. Nevedela som vtedy poriadne čo to je. Doktor vtedy odporučil operáciu-plastiku, ale nejako som nechcela, tak mi povedal, že však sa to dá aj odložiť a mali sme prísť o rok. Rok prešiel a ja som sa rozhodla, že vyskúšam iného urológa, ktorý aj operuje, s tým, že sa idem k nemu aj objednať na operáciu a popýtať sa hlavne všetko okolo operácie. Tento doktor mu však urobil vyšetrenie a povedal, že to nie je hydrokela, ale skrotálna hernia - miešková hernia, alebo pruh v miešku. Prekvapilo ma to, ale hlavne som nevedela ani čo to je a nejako mi to ani nevysvetloval a dal mi na výber, či chcem s ním ísť na operáciu, alebo počkáme, že však možno z toho vyrastie... Tak samozrejme som si vybrala druhú možnosť. No doma som hneď sadla na internet a študovala som. Od doktora som odchádzala s tým, že ak to netreba operovať, tak to nebude nič moc, ale dozvedela som sa že je to ešte horšie. Nechápem ako je možné, že na slabinách mu nič nie je vidieť, má len riadne nafúknutý miešok na ľavej strane. Ráno to má dobré, ale príde večer a má to veľké a tvrdé, teda nie úplne tvrdé, ale pružné. Máme prísť o pol roka na kontrolu. No neviem, že by čakal, že to bude lepšie? To bude mať syn 7 rokov a bude prvák. Máte s tým skúsenosti? Mám toľko otázok, že neviem ktorou začať.

nika12010
24. apr 2014

Ahoj, moja mamka ma v starostlivosti chlapceka z detskeho domova a ten k nam prisiel ako 1,5 rocny a mal presne to iste, to vajicko mal velke ako 2 golgofe lopticky vedla seba...neviem k comu to prirovnat, vyzeralo to strasne... Aj v nasom pripade to lekari nechvali tak a cakali ci to nezmizne samo, no nemizlo to, povedali ze operacia bude mozna az ked dovrsi 5rokov... A ked ich dovrsil a stav sa nezmenil tak ho hned obkednali na operaciu. Operacia prebiehala bez komplikacii, v narkoze a nebolo to nic strasne, prvy den po operacii uz chodil a ani sa nestazoval na bolest, asi o 2 dni ho pustili domov, malicku jazvu mal prelepenu asi 2tyzdne a po odlepeni uz vajicko vyzeralo tak ako ma vyzerat 🙂 hernia je pruh a nenechavala by som to tak, pokial to do teraz nezmizlo tak neviem ci to este zmizne ☹ vraj to moze aj poskodit plodnost ked sa to tak necha,,,a to by si asi nechcela svojmu syncekovy... ☹

090379
25. apr 2014

Ahoj, mam 3 ročného synčeka,tiež mal také nabehnuté vajíčko, boli sme na pohotovosti na urológii, lenže zistilo sa že jemu sa tam spravila iba nejaká vodná zásobáreň, ale urológ v Košiciach v nemocnici nám povedal, že ak by to bola hernia, tak by ho hneď operovali a to mal vtedy iba 2 roky. Tak neviem ako to je...Napríklad na normálny pruh ho operovali ešte keď nemal ani rok...všade lekári hovoria ináč. Takisto mi hneď po operácii už skákal po postieľke, v nemocnici sme boli 3 dni