Malé fialové bodky na tele bábätka

hoffka777
14. nov 2019

Ahojte stretli ste sa prosím niektorá s malými fialovými bodkami na tele u babatka ? Krv mame Ok aj sono . A mal to iba na nožičke a uz to ma aj na ruke .
Ďakujem

bagre
14. nov 2019

ahoj, myslíš petechie? dcéra mala keď bola malinká, doktorka spomenula niečo také že sú oslabené cievy alebo čo...potom sa jej to prestalo robiť, tak som bola rada.

leangela
14. nov 2019

@hoffka777 mozu to byt male cievky, petechie, je to dost mozne, kym sa zosilnia, mne obcas vylezu aj teraz ...

hoffka777
autor
14. nov 2019

@bagre neviem či sú to petechie ale take mini fialove slabo ich je vidno a neni ich veľa na nohe asi 6 na druhej jedna na ruke asi 5

hoffka777
autor
14. nov 2019

@leangela a je to vazne ??? Ale keby asi bolo krv by nebola Ok .
A treba to ďalej niako riešiť alebo sa to objaví a zmyzne samé ?

sapetka
14. nov 2019

@hoffka777 no petechie na nohach u deti vacsinou znamenaju meningitidu.. ale to by mala vysoke horucky aj

katrin21
14. nov 2019

To budu hemangiomy..zmiznu casom

hoffka777
autor
14. nov 2019

@sapetka horúčky nemá vôbec je to usmievavé babatko

hoffka777
autor
14. nov 2019

@katrin21 ďakujem takze sa nemusim báť ? A to je normálne že sa objavia zmyznu a takto sa to opakuje ?

sapetka
14. nov 2019

@hoffka777 treba to zistit. Petechie nie su velmi normlane u deti. A na nohach.. co povedala ped? Moze to byt este t tesneho oblecenia. Mojmu sa teraz urobili ma tvari ale ma to zo streptokoka.. a raz sa mu urobili tiez ale to zo silneho placu pri ockovani.

hoffka777
autor
14. nov 2019

@sapetka povedala že to môže byt z tlaku že si to robi sám . Alebo oblečenie
Ale nic take neregistrujem zatiaľ . Ma to aj na jednej aj na druhej nohe a aj na ruke hore

katrin21
14. nov 2019

@hoffka777 ano, su normalne ale nezmiznu len tak rychlo..objavia sa po narodeni a potom postupne miznu. Nie opakovane. Dajte foto,ci vobec hovorime o tom.istom.😉
Mozno to je nieco ine, bez fotky tazko ..hemangion moze byt ako mala bodka ,ale aj ako vacsia hrcka,alebo zarovno koze..od cervenej az po fialovu...

hoffka777
autor
14. nov 2019

@katrin21
@katrin21 pozerala som na nete tak to nevyzera ono to je pod kožou a uplne mini malinke ako bodka

katrin21
14. nov 2019

@hoffka777 jaaaj tak uz viem..ano, to co mate vy som mala pri druhej dcerke..ked velmi plakala pri vojtovke,,vlastne jej od jedu popraskali zilky drobne..mala to ako cervene bodocky pod kozou, nemam uz foto,ale moze to byt aj toto..ak maly dost place,moze byt. Mala to hlavne ba rukach a nohach.

bagre
14. nov 2019

@sapetka áno, môže byť, ale tie petechie po zatlačení nezmiznú plus sú aj iné prejavy... Tie čo mala napr.dcéra sa stratili (cez pohár som skúšala zatlačiť, lebo som sa bála pri 1.dieťati)

hoffka777
autor
14. nov 2019

@katrin21 tak to potom nieje ono nedá sa to odfotit ked sa hybe a je to uplne slabulinko vidieť na fotke

hoffka777
autor
14. nov 2019

Skúsim zajtra odfotit a pošlem

katrin21
14. nov 2019

@hoffka777 ja skusim najst zajtra v externom disku fotky,co mala nasa petechie po cviceni

hoffka777
autor
14. nov 2019

@katrin21 Ok ďakujem

hoffka777
autor
17. nov 2019

@katrin21 niečo podobne to môže byt . Ja som to nestihla ani odfotit lebo uplne to zoslablo a niektoré aj zmyzli . Ale ked sa mu to zas vyhodí odfotim