Malá, plne dojčená, nepriberá. Prečo?

sasa1234561
23. máj 2019

Prosím co to môže byť mala pribrala z a mesiac jba 180g je plne dojčena. Dr hovoril aby som si to sledovala a za ďalších 5 dní pribrala 80g. Papame každé 3 hodiny. A cca 60-80ml. Ďakujem za rady

korunka1
23. máj 2019

Takto...stačí zadať otázku raz.
Divím sa, že ak ješ každé 3hodiny, tak nepriberáš. Myslím samozrejme ironicky, neber si to osobne. Ale nechápem, či sa matkám vypína nejaká funkcia v mozgu a začnú vravieť v množnom čísle a poniektoré aj v zdrobnelinách, znie to smiešne.
A teraz vážne... je to už nejaká doba, ale mala som ten istý problém. Dcéra plne dojčená, mlieka dostatok , ale pribrala minimálne. Všemožné vyšetrenia absolvovala a nič, takže po 2 mesiacoch musela prejsť na umelé mlieko. To zabralo, žiadna tragédia.

ladyblcha
23. máj 2019

Ked jej sledujes cas na dojcenie, tak asi nie je plne kojena. Dojcit sa ma na poziadanie a nie podla hodiniek.

ladyblcha
23. máj 2019

@korunka1 😁👍

sasa1234561
autor
23. máj 2019

@korunka1 sorry. A to by ma mrzelo že UM dávať lebo tiež mam veľa mlieka. A nevieš príčinu prečo z tvojho mlieka nepriberal? Inak vďaka za odpoved

sasa1234561
autor
23. máj 2019

@ladyblcha to som povedala priemer ale papa aj skôr aj neskor kedy si vypýta sú dni keď papa aj po hodine a pol.

ladyblcha
23. máj 2019

@sasa1234561 tak ju prikladaj castejsie. Ci podla coho jej davas? Ked je az mrzuta a place?

bambuliii
23. máj 2019

@sasa1234561 moja dcérka za mesiac pribrala 630g a to je kojená na požiadanie, niekedy pýta aj každú polhodinu...a pediater mi povedal, že je to málo a že ak na ďalšej poradni nepriberie viac, tak jej predpíše UM. Čudujem sa, že pediater malej to nijako nerieši a nevysvetlil Ti možné riziká. Pretože túto otázku si mala položiť jemu a nie tu.

sasa1234561
autor
23. máj 2019

@ladyblcha boli dni keď som dávala aj každú hodinu len ona potom neje nechce a odtahuje sa alebo si len dudle bradavku a nič viac.

sasa1234561
autor
23. máj 2019

@bambuliii no ved hneď zobral krv všetko bolo ok. Ešte ma žltačku. Teda zvýšene hodnoty bilirubinu. Inak bolo všetko ok. A. Povedal ze ak nebude priberať bude sa to riešiť tak si ju vážim cca každých 5 dní a to pribrala 80g no tak uvidíme za ďalších 5 dní a keď zasa malo tak už asi bude niečo riešiť.

bambuliii
23. máj 2019

@sasa1234561 aj moja dcérka mala žltačku ešte v pôrodnici a to mi kázali ju budiť na papanie aj každú pol hodinu...a dostala sa z toho, išli sme normálne na 5ty deň domov. Skús ju teda kŕmiť čo najčastejšie, lebo ona musí veľa kakať...potom už bude priberať normálne tak ako má 😉 držím palce 👌 aj nám, aby teda nemuselo byť to UM 😥

bambuliii
23. máj 2019

@sasa1234561 mne v pôrodnici za deň pribrala 90g iba z materského mlieka...sestričky ani doktorka nechápali...ale ona fakt papala každú polhodinu a kakala v priemere asi každé dve hodiny

luba41
23. máj 2019

to je otázka do nejakej laktačnej poradne..tam može byt vela príčin u vás - nesprávneho prisatie-to je najpravdepodobnejšie, používanie cumla, málo kontaktu, časovanie jedenia, neuspávanie na prsníku atd..
@sasa1234561

ptmt1011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
korunka1
23. máj 2019

@sasa1234561 netuším,kde mohol byť problém. Jedla, bola spokojná. A tiež mala žltačku.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzulli1980
23. máj 2019

Môžeš mať slabé mlieko - v zmysle, že nie je dostatočne sýte, čiže nejde tak o kvantitu ako o kvalitu ... aj ja som mala "light" mlieko, dcéra tiež nepriberala ... museli sme prejsť na umelé.

majak622
23. máj 2019

Moja bola sice starsia ale od 4.mesiaca do takmer 7.mesiaca nepribrala absolutne NIC. Chodili sme na prevazenie, co tyzden a s dr.sme sa cca v 5,5 mesiaci dohodli na prikrmovani, pretoze mlieka bolo na rozdavanie, prisavanie ukazkove, USG bruska absolutne v poriadku, kakanie v norme, spinkanie podla tabulky. Navrhla mi najprv UM ale zavrhla som to, pretoze nebol jediny dovod. V 7.mesiaci prisiel zlom a odlepila sa od tych 7 kil a pomaly sla hore. Dnes ma 10 mesiacov, nadalej kojim a ma 9 kil. A mimochodom. Neexistuje slabe mlieko. To ti aj pediater povie. Pokial nepochadza este z cias dinosaurov.

sasa1234561
autor
23. máj 2019

@majak622 ďakujem to viem ze slabé mlieko neexistuje

shee11
23. máj 2019

@sasa1234561 ahoj, my chodime na gadtro kvoli neprospievaniu. dcerka uz ma 2 roky, 10 kg, 85 cm. Od narodenia nepila vela mlieka, na prsniku dve minuty max. prikrmy bieda, doteraz je malo, ale ked hej nieco chuti, vie zjest. nezistili jej nic, je ciperna, stale beha lieta, nie je chorlava. naposledy dostala take nutridrinky na priberanie. Nejak moc to neriesime uz 🙂

asia83
23. máj 2019

@sasa1234561 A určite jete veľa cukrov a tukov, aby z vášho mlieka vedela aj pribrať... Lebo darmo pijete vodu, z vody dieťa nepriberá... Dieťa priberá z toho, čo je v mlieku, ktoré pije. Ak tam nie je dosť tukov, cukrov a iných zložiek, z čoho má pribrať? No a tie zložky sa ako do matkinho mlieka dostanú? No zo zásob nie, ale z potravy, ktorú mamička papá. Jasnejšie som to už nevedela napísať.

nika3136
23. máj 2019

Ahoj. Moja malá takto slabo priberala, nakoniec jej nestačilo moje mlieko, začala som prikrmovať UM, do mesiaca prešla úplne na UM a pribrala hneď 1,5kg.

zuzana_j23
23. máj 2019

Moja nepriberala nič pretože si vytiahla len to mlieko ktoré jej samo odtieklo a to bolo tak 40 ml z jedného prsníka maximálne potom z druhého a to mlieko nieje sýte čo samo odtečie pri kojení ale až to zadné ktoré babatko vytiahne.. taze ja vidím problém tu.. slabé satie... určite by som to neriešila um.. zavolať laktacnu poradkyňu...u mna to nevyriešili ani 3 laktacne čiže malej už 8 mesiacov mlieko len odsavam 🙂

zuzana_j23
23. máj 2019

A skontrolovať uzdicky pod jazykom plus horná pera..

zuzanka2411
23. máj 2019

@sasa1234561 Kojim uz skoro 2mesacne dvojicky..za 10 dni pribrali po 800g obidve..cuckaju ale casto..prikladala som.si ich uz v porodnici aj v noci kazdu chvilu aby papali a aj doma im davam castejsie..nesledujem cas, sledujem deti a moje prsia 😄 telo a priroda to maju dokonale zariadene..nepotrebujes tabulky ani doktorov
A odkial vies ze vypije 60-80 ml?? Da sa to nejako odsledovat ked kojis? Mozno prave malinko vytiahne..a preto nepribera

sasa1234561
autor
23. máj 2019

@zuzanka2411 vážim si ju

zuzanka2411
23. máj 2019

@dzulli1980 toto je hlupost a mytus!! Neexistuje slabe a silne mlieko..to mas ako krv..nemas ju light alebo silnu proste he tam vsetko co ma byt..zeny neblaznite v tomto storoci taketo mudrost ze slabe mlieko

mogaa
23. máj 2019

@zuzanka2411 vidíš a napriek tomu že slabé mlieko neexistuje - existujú detičky čo napriek všetkej snahe a opatreniam z MM nepriberú😀

dzulli1980
23. máj 2019

Ja sa nepotrebujem s nikým hádať, ani nič dokazovať ... v období, keď sa mi dcéra narodila a keď som ju dojčila, zomieral mi otec na rakovinu, nemohla som jesť aj keď som sa snažila, jednoducho to nešlo, sem tam chlieb, sem tam šunka, viac som do seba nedostala ... nikto mi nevyvráti fakt, že keď som nič nejedla, mlieko som mala kvalitné ... nemohla som mať ... toto som myslela po pojmom slabé - "light" mlieko.
@zuzanka2411

kathhii
23. máj 2019

@sasa1234561
Ja by som ju nekrmila castejsie ako kazde 2-3 hodiny, lebo potom sa jej mieša natravené mlieko s cerstvym a nerobí jej to dobre, ved to by ani nestihla vyhladnut... a prides o bradavky... Skús ju potom este trocha prikrmit, dajme tomu odsatym mliekom, alebo v horsom pripade umelym...
Moje prsia su nastavené na 3 hodinove intervaly, 20 min pred krmenim ma zacnu boliet...
Ja som moju malu zo zaciatku tiez musela prikrmovat, nevladala jest, potom to uz bolo OK, po najedení od prsnika bola este stale hladná, tak som ju prikrmila....Ako uz pisali baby vyssie treba skontrolovat, techniku sania...
Skoda, že si nepamatam, kolko mi zjedla, ale mne sa zda, ze ked mala mesiac tak jedna takých 80... a priberala. Teraz máme 2 mesiace a jeme 90-120 ml.A po noci / vtedy neje/ sa dokaze nadlavit aj 200...