Magnetická rezonancia v narkóze v NÚDCH Kramáre

angelheart
20. aug 2020

Dcérku čaká MR mozgu v narkóze, má necelé 2 roky. Absolvovali ste, prosím, s dieťatkom toto vyšetrenie? Ako prebieha, na čo sa pripraviť? Mali by sme tam byť necelé 3 dni, tak by som uvítala aj info, čo všetko je na izbách, pre akú-takú predstavu, čo si vziať so sebou.
Vopred ďakujem za odpovede.

horalka1986
20. aug 2020

Na ake oddelenie idete? To je dost podstatne,kedze co poschodie,to ine vybavenie a ine pravidla. Ja ti odporucam vziat si vlastne jedlo pre teba. Kedze budes musiet byt pri nej tak sa nikam nedostanes mimo oddelenia. Co sa tyka MR, dcera bola. Nemas sa coho bat. Bude len prispata,nie uplne v narkoze. Neviem ci to vzdy prebieha rovnako ale dceru mi nechali na rukach a brali si ju az uspatu. Rovnako uspatu mi ju priniesli cize ta ani nevie co sa snou dialo.

angelheart
autor
20. aug 2020

@horalka1986 Ďakujem. Poslali nás na MR z neurológie, tak asi na neurologickom.

horalka1986
20. aug 2020

@angelheart hm, tam sme neboli. Ale teda, co som zazila ja, tak napriklad na urologii mas vsetko. Vlastnu postel, komoda, telka...na internom katastrofa. Postel si beries az vecer a rano do 7mej skladas. Ziadne hracky,nic. Na Uro je pekny detsky kutik. Takze drzim palce aby si mala to lepsie. Predsa len, 2 dni zabavit dieta, nieje sranda. 😉

angelheart
autor
20. aug 2020

@horalka1986 jemine, ďakujem za skúsenosti, uvidíme, kam sa dostaneme...

horalka1986
20. aug 2020

@angelheart pisala som susede. Ta bola s malym par mesiacov dozadu na neuro na operacii. Ked tak ti este napisem ako to tam funguje. Ona mala VIP ale urcite prekutrala aj ine izby. 😄

meluela
20. aug 2020

@angelheart ahoj, ja som s dcerkou bola viac krat, raz hore na neuro (7 posch) ale to uz bolo pred 4r, ostatne razy na chirurgii. ak sa ti da zavolaj si a objednaj si nadstandard, budes mat potom postel na cely den, vlastnu chladnicku a kupelnu. inak treba kazde rano spratat a odniest rodicovske postele. personal vacsinou ok, akurat ti nikto nic nepovie poriadne a sestricky na teba vysypu dlhy zoznam prikazov a zakazov. jedlo si ber vlastne (hlavne ranajky a vecere, obedy ako uznas za vhodne), ich jedlo je dost hnusne a drahe na to co poskytuje a to co je v bufete teda ja zrovna nemusim. ak ti nema kto doniest jedlo, tak sa da prezit aj tie ich obedy, taka horsia skolska jedalen. brala by som nejaku vlastnu dezinfekciu na povrchy zo sebou a este to prebehla na tom nadstandarde trebars takym obruskom dezinfekcnym, mam pocit ze to tam upratuju velmi zlahka. maju tam aj kazde oddelenie skolky kde sa da cez den pekne prehrat, neviem ako teraz cez koronu, asi sa menili pravidla. v den prijmu sa nic moc nedeje, akurat ta poslu na ARO vizitu teda ak vas tam neposlu este pri prijme. my sme to na neurologii schaosili a isli hned hore, na chirurgii sme vzdy najprv odsedeli v ambulanciach par hodin a az potom hore. cize prvy den si tam od rana a total nuda, druhy den beru deti vacsinou podla veku, obcas im vypadne prud a ine vtipne veci,ale tak okolo 10-11 by ste mohli byt hotovo. Anesteziologovia su fajn, s dcerkou ides v erarnom kociku so sestrickou dolu, ma uz v rucke kanylu co jej daju hore na oddeleni a dietatko nema stres, lebo kym je bdele si stale s nim. mozes potom pockat na chodbe pred MR dolu na radiologii alebo sa vratit na oddelenie, mas asi 40 min volno. potom ti daju dietatko a postupne sa prebera. v cechach sme v tejto faze boli na anesteziologii na pozorovani a dieta malo oximeter na prste, tu to nemaju zvykom. ale moja bola vzdy velmi rychlo hore. cakaj ze moze byt zla nalada. vysledkov sa tak rychlo nedockas ak sa nieco nezmenilo k lepsiemu. uz sme sli aj tak ze sme nemali nic a vysledky o 3t v ambulancii. ak mas niekoho kto ti na to pozre, mas pravo si pytat CD s vysledkami. kedysi ho davali v pohode, posledne razy mali nejaky problem. na 3 den okolo obeda ked sa niekomu uraci spravit prepustacie papiere tak okolo obeda mozte ist domov. ak sa mozem spytat, preco idete na MR (kludne radsej IP)? drzim palce

horalka1986
20. aug 2020

Tak,klasika. Postel nemas. Az vecer. Suseda tiez odporuca nadstandard lebo ked bola pred tym tak jedna stolicka na celu izbu. Ze cele zle. Ale drzim palce aby ste to zvladli.

angelheart
autor
20. aug 2020

@meluela @horalka1986 Ďakujem, posnažím sa veru, snáď vyjde ten nadštandard

meluela
20. aug 2020

@angelheart musis si ho vopred telefonicky objednat, inak bude pravdepodobne obsadeny

anulienka30
20. aug 2020

My sme boli v v polke juna na MR, ale lezali sme na ocnom. V den prijmu, som poobede uplne v pohode mohla ist s malou do bufetu. Na vysetrenie som isla s nou a so sestrickami, tam ju predomnou uspali a povedali mi, ze mam prist za polhodku, ze si mam skocit do bufetu...
mala to zvladla lepsie ako ja (ked som ju videla ako mi v rukach odpadla, nebolo mi vsetko jedno)
hned ako ju prebrali, tak bola asi este 10 minut otapena a potom uz bola uuuuplne v pohode....domov sme isli na treti den, hned rano...
ja som si zobrala s domov hrncek, kavu, pribor pre malu a pre mna nejake jedlo....
nehladovala som....
drzim palce, nech to mate rychlo za sebou

anulienka30
20. aug 2020

@meluela my sme mali tiez na prste ten oximeter...a ked prisli sestricky pre nu, dali jej to dolu....
a vysledky sme mali do par dni... (robili jej to v piatok a v stredu uz boli vysledky)

bobbena
20. aug 2020

My sme boli nedávno na MR, ležali sme na očnom... Ked Vám nevýjde nadštandard, skúste sa spýtať na normálnu posteľ, pri našej prvej hospitalizácii som mala tiež mobilné lôžko (večer vziať, ráno odovzdať), no pri druhej som mala šťastie na sestričky a dali mi možnosť mobilného alebo za príplatok (10€/noc) normálnu posteľ... Neviem ale, či je to možné aj na neuro...MR sme boli 2 noci.. A teda bol to poriadny rozdiel v tých posteliach 🙈

anulienka30
20. aug 2020

@bobbena ja som tiez mala tu postel za 10 eur na noc....tiez na ocnom...neviem ci je taka moznost vsade....

katesocka
20. aug 2020

@horalka1986 prosim ta, pises ze na urologii si mala aj postel. Na kolko dni ste tam vtedy boli? Lebo co som pocula, ked sa ide na 2 noci (pri cystoskopii) tak dostanem len rozkladaciu postel pripadne mozem na izbu matiek. Ideme v polovici septembra, doteraz sme boli len na 4tom a 6tom poschodi. K nadštandarde ani nesnivam, ten je obsadený zevraj az do budúceho roku.

horalka1986
20. aug 2020

@katesocka na dve len. Ale pozerala som izby a vsetci tam mali postel. My sme boli tiez na taktom niecom. Roztahovali jej mocovu trubicu. Dve noci a hneď rano sme padali domov.

katesocka
20. aug 2020

@horalka1986 a kedy to bolo? Lebo ako to by bolo super keby som mala aj ja postel... Daju sa zvladnut samozrejme 2 dni bez, ale... Doteraz sme boli 8 krat v nemocnici (6 krat v Galante a 2 krat v Bratislave) a posteľ som mala vzdy

horalka1986
20. aug 2020

@katesocka my sme boli na troch oddeleniach a vsade to je inak. Najcastejsie na internom na 6tom a tam je to naozaj otras. A to sme tam boli 3x po 10 dni cca a raz na 3 dni. Na URO sme boli tento rok koncom januara.

katesocka
20. aug 2020

@horalka1986 na 6tom? My sme tam boli teraz, ale na detskom, nemyslim ze to je interne, 2 noci no bola som max spokojna... Na 4tom sme boli so zapalom pluc pocas korony, boli pospajane oddelenia a dostali sme zadarmo nadstandard, tak to sa stazovat nemozem. Som zvedava na uro teda, viem ze to tam dlhsie prerabali, teda minimalne malovali v lete tak som zvedava...

pivonka01
7. júl 2021

@angelheart ahoj, prosim ta, boli ste na tom MR? Tiez nas poslali z neurologie, tak sa chcem spytat, ze ako to prebiehalo a pripadne, ci sa nieco zmenilo v porovnani s tym, co pisali baby vyssie, ktore vsak boli davnejsie. My ideme teraz na jesen. Dakujem krasne

angelheart
autor
7. júl 2021

@pivonka01 Ahoj, boli sme vlani v septembri. Ja som si tam zavolala kvôli nejakým informáciám, lebo najprv bolo, že budeme 2-3 dni, ale do toho prišiel sviatok, tak jeden deň mal byť navyše a hneď som sa informovala, či bude možné rezervovať nadštandard. Tak si to zapísala a že teda, ak náhodou nebudú predlžovať niekomu pred nami hospitalizáciu, tak tam budeme.
Keď sme prišli, tak mi ponúkli aj obyčajnú izbu, že by sme tam boli s dcérou samé, ale negarantovali samozrejme, či celý čas, tak som nakoniec aj tak vzala nadštandard. Dobre som spravila, lebo mali potom nejaký urgent príjem. Inak, tá izba mala klasickú postieľku pre malé deti a aj klasickú posteľ pre rodiča. Ako boli na tom iné izby, neviem.
Na nadštandarde sme mali chladničku, samostatné wc so sprchou, 2 veľké postele a 1 postieľku pre malú.
Prvý deň s malou nerobili nič, iba sme sa "ubytovali", druhý deň sme vystihli sviatok, takže tiež nič 🙈 . Na tretí deň jej robil MR, takže ráno nič jesť, ani piť, iba čakať, kedy príde na rad. Idú ozaj podľa veku, tuším okolo 9:30 alebo tak nejako to vyšlo. Po MR ide nazad na izbu. Moja malá spala po narkóze iba polhodinu. A potom som myslela, že rozoberie aj postieľku, hladná, smädná, katastrofa ... 2 hodiny ďalšie nesmela jesť ani piť. Našťastie pani z herničky mi strašne pomohla, hrala sa s ňou, spievala ... Potom to už bolo lepšie.
Keďže bolo s malou všetko OK, po dvoch hodinách najprv pila, potom aj máličko čosi zjedla, žiadne vracanie, žiadny problém, tak nakoniec sa ma opýtali, kedy chcem ísť domov. Tak sme šli ešte v ten deň v poobedných hodinách, keď ponúkli takú možnosť. Inak sa chodí na ďalší deň.

Jaj a toto boli "nekoronové časy", vystihli sme obdobie "medzi vlnami", rúško som mala iba keď som šla z oddelenia preč, na oddelení nie.

pivonka01
10. júl 2021

@angelheart jej, dakujem krasne za podrobnu odpoved a tiez za nadej ze nadstandard este stiham zarezervovat (my ideme v oktobri)

horalka1986
9. nov 2022

@pivonka01 ahoj, boli ste na tom MRku? Prosim ta, my ideme zajtra a len jedna vec ma zaujima, kedze na neuro sme uz medzi tym 3x lezali. Ide sa cez ambulanciu, ci rovno hore na oddelenie rano?

pivonka01
2. dec 2022

@horalka1986 ahoj, boli sme, ale asi to je uz pre teba neaktualne, ci? vsimla som si spravu az dnes - nebola som na MK asi rok :D

horalka1986
3. dec 2022

@pivonka01 už máme po, ale nevadí. Len som hľadala infosky, no momentálne ich môžem ja sama podávať ďalej, ak by niekto potreboval. 😀

ico1308
13. apr 2023

@horalka1986 ahoj prosim ta idem s dcerkou na magneticku a emg a ine testy do BA treba mi zajednat ten nadstandard izbu ci ako to tam teraz funguje? Nemam sajnu mam si so sebou brat jedlo aj pre malu? Asi tam budeme zo 2-3dni minimalne.dakujem krasne za info.na stolicke urcite nechce. Spat a aka je cena za nadstandard?dakujem za info

maya4890
14. júl 2023

@horalka1986 ahoj,prosim ta nevieš náhodou ci môžem na oddelenie vziať aj svoj vlastný kočík?alebo ci sa to niekde tam da uskladniť?

horalka1986
15. júl 2023

@maya4890 my sme uz kocik nemali, ale ked bola mensia, tak sme nemohli mat svoj. Muz ho musel vziat domov. Oni maju svoje kociky....ak sa to tak da nazvat. Skor nakupne kosiky. 🤣