Magnetická rezonancia s 2,5 ročným dieťaťom

barbie1981
23. jan 2021

Ahojte maminky, idem so svojim 2 a 1/2 rocnym drobcom na magneticku rezonanciu do Martina. Na co sa mam pripravit? Na co sa pytat? Co si so sebou vziat? Aky su tam doktory a sestricky? Dakujem,ze sa podelite so svojimi skusenostami

natpre
23. jan 2021

Ahoj. Bola som teraz v januari s dcerou, a pohoda. Priprav si iba pevne nervy, pretoze pobyt v nemocnici co i len na jednu noc nikdy nie je prijemny 🙂 zober si so sebou len nutnosti, je to jednodnova zalezitost, nejake hracky pre dietatko urcite lebo cez covid su opatrenia prisnejsie a herna s hrackami je zatvorena. A nejake jedlo by som si asi vzala urcite. Doktori a sestricky su ustretovi a mili. Naozaj robia co mozu, a pomahaju ako sa da. Vsetko ti urcite vysvetlia. Doktori su povacsine velmi mladi a naozaj prijemni vsetci. Najhorsie je asi to, ked nemozes dat uz dietatku nic papat a jest, co pred MR nemoze po dobu 4 hodin.
Dufam, ze som pomohla, hlavne klud a pevne nervy!

barbie1981
autor
23. jan 2021

@natpre ďakujem za info, a ako dlho ste boli hospitalizovaný? Pustia vás po MR hneď domov? Bola si na izbe s malou? A mali ste izbu len pre seba? Bolo nutné pre testovať aj malú na Covid? Mala si nárok na stravu aj ty? Nevieš ci sú tam nejaké nadštandardné izby? Robili vám ešte v deň príjmu nejaké vyšetrenia? Bola nutná aj návšteva kardiológia ci len EKG? Prepáč za toľko otázok, prišiel mi len list kedy sa dostaviť a to je všetko, nemám o tom žiadne info. a bola si aj pri vyšetrení?

natpre
25. jan 2021

@barbie1981 boli sme na druhy den uz doma, ked sa dietatko preberie, tak ho sledujes par hodin, ako znasa ten oblbovacik a potom uz len cakas na spravu a idete domov. Na izbe som bola s malou, a este jednou maminkou s dcerkou. Teraz tam bol celkom plny stav. Test PCR sme museli mat obe, nie starsi ako 3 dni. O nadstandardnych izbach neviem, ale skor nie. Teraz je to tam rozdelene ze A-cko je Covid a B-cko NE-covid oddelenie. V den prijmu som bola len na anesteziologicke vysetrenie a asi hodinu a pol na prijme. Kym nas prijali to trvalo. Ekg malej nerobili, to asi aj zalezi s cim na magneticku idete 🙂 ospravedlnujem sa za neskoru odpoved. 🙂 hadam ti to este pomoze.

barbie1981
autor
25. jan 2021

@natpre ahoj ešte sa spýtam na stravu, mali ste tam nárok na stravu obidva dni? Ak vás prijali ráno ci ste už dostali obed, a na druhy deň či ste mali tiež obed? Aby som vedela co pobaliť a ďakujem za predošlú odpoveď

natpre
26. jan 2021

@barbie1981 stravu dostane len dieta, ja som sa stravovala sama, ale je tam k dispo chladnicka, kde si mozes odlozit svoje veci, ktore si oznacis. No jedlo zajednavaju az ked ta "ubytuju" cize ked vas vezmu poobede tak veceru uz by uz dieta malo dostat. To iste s obedom, ale pochybujem, ze vas tak rychlo prijmu. Mozno sa to tam uz upokojilo, ale ked sme tam boli my, vsetko trvalo velmi dlho. Za malicko 😉