Magnetická rezonancia mozgu bábätka.

blavacka321
18. dec 2019

Ahojte mate skusenost s mr mozgu babatka? Dietatko ma 8m a caka nas to v celkovej anesteze zachvilu,dovod je rizlicns poloha ociek,mie ako skulenie..prosim o skusenosti,velmi sa bojim

kacena4
18. dec 2019

pises trosku ako mimon 😀 ale nemas sa coho bat je tu dostatok diskusii v ktorych sa pise o MRI malych deti ako to prebieha na co sa treba pripravit a ze sa nemas coho bat drzim palceky

deti95060810
18. dec 2019

nemáš sa čoho báť...mojej dcére robili vyšetrenie v 6 mesiacoch...Vyšetrenia nedopadli podľa mojich očakávaní, ale už som si zvykla...Ak sa bojíš anesteze, tak buď v kľude...je to len taká slabá, aby bábo bolo v kľude. Pár minút po vyšetrení bude prebudené...Kde vám to robia?

blavacka321
autor
18. dec 2019

@deti95060810 robia to v bb.akoze,samotneho vykonu sa nebojim,skor vysledkov,netusim co vsetko to moze byt.mame odlišné ocka,dotoho sa teraz zacala tak divne kyvat..co bolo vam? Vysledky boli hned? Ďakujem krasne

blavacka321
autor
18. dec 2019

@kacena4 to vies,dieta na prsniku a tel v fruhej ruke.ja sa skor bojim vyskedku

gigihadid
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
18. dec 2019

@blavacka321 nám v MT, výsledky boli myslím o pár hodín....cysta na mozgu

blavacka321
autor
18. dec 2019

@gigihadid nie,ma.celu tu ocnu gulu troxhu akpby zrotovanu nadol,proste akp ked svetlá na aute natacas.jedno je rovno a jedno je nizsie.ale.ma.celkovo asymetricku tvar,ta jedna ocna strbina je ina.ale.kebyze na to neupozornim.tak 99 percent ludi to nevnima

lukasko12
18. dec 2019

Aj my sme boli na MR ked sme mali 3roky no ho za bála som sa toho veľmi oni mu dajú taky ukludnovak po ktorom zaspí pokiaľ ho vyšetria a potom ho budia s toho alebo sa budí sám no poviem vám bola to pre mňa hrôza malého vidieť ako vám klesá pred očami.Ale výsledok bol že máme retardaciu reči viac je ľavá strana v mozgu rozšírená ako na pravej.Ale už to zažiť nikdy nechcem

kacena4
19. dec 2019

@lukasko12 no tak tam nechod nechaj v nemocnici dieta same mozu ho vysetrit aj bez teba... co ti mam na to povedat!!?? ja som s detmi zazila vselica 50% zivota dietata stravila v nemocnici nie je to o tom co chcem ja ale o tom co potrebuje dieta ☹ obcas si nevyberies....
@blavacka321 no vies moja ked sa poriadne nevyjadris tak tazko dostanes adekvatnu odpoved 🙂 ak je to fyziologicke nic moc nezistia ak neurologicke mozu nieco zistit preto idete na vysetrenie aby sa nieco zistilo a mohlo sa to podchytit vcas a liecit - ber to tak cim skor tym lepsie ako neskoro a hlavu si obuchavat o stenu...

lukasko12
20. dec 2019

@kacena4 ja som uz bola a zvladla som to

kacena4
20. dec 2019

@lukasko12 ja viem ze si bola ale strasit mamicku ktora sa chysta ze to bola hroza je fakt uzasne... vobec to nie je hroza je to klasicke vysetrenie dnesnej doby - horsie je ked sa ti dieta zobudi po operacii na jiske napojene na vsetky mozne pristroje s ranou velkou napr. 20-30cm a ty tam len mozes stat hlaskat mu rucku a pozerat sa na neho pretoze si ho ani len nemozes zobrat do narucia a a pomojkat ho cez tie hadicky... takze nestras mamicky mri-ckom 😘 (sory)

meluela
20. dec 2019

@kacena4 vies co, ja to vcelku chapem ze to bola pre @lukasko12 hroza ... pre mna bola vtedy najvacsia hroza ked prvorodenemu isli napichnut na pohotovosti prvy krat kanylu a bolo to nic oproti tomu co sme riesili s mladsou, bola to zasa velka hroza ked som prvy raz zazila narkozu u deti a samozreje hroza to bola ked sme riesili operaciu ... jasne ze najhorsia bola ta operacia, ale ten stupen hrozy je velmi subjektivny a moja miera vystrasenia urcite nebola primerana objektivnemu riziku ... skor pri tych menej rizikovych veciach kedze som ich zazivala po prvy krat to vyletelo neprimerane vysoko ... a teraz by som mu uz tu kanylu snad aj sama napichla a obcas na mna ludia kukaju pri akych veciach som uz total kludna ...
@blavacka321 urcite super vec ze vobec vas niekto na to MR poslal, potom si treba hlavne dat zalezat na vybere lekara ktoremu budete verit (neviem ci si citala ip) drzim palce

meluela
21. dec 2019

@blavacka321 teraz ma este napadlo, to co popisujes su zrejme "oci zapadajuceho slnka" (setting sun eye), co je casto priznak zvyseneho vnutrolebecneho tlaku, vacsinou z dovodu nahromadenia mozgovomiesneho moku (hydrocefalus), ale moze sa vyskytnut aj len tak u uplne zdravych deti (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18334841), Kedze nepises ze by ste mali nejake ine priznaky (napr. zvracanie prudom), tak dufam ze je to aj vas pripad. Ale aj pripadny hydrocefallus sa uz dnes da vyborne liecit, len teda nepustit k tomu nejakeho fusera, aby sa v spravnom case zasiahlo, aby sa pouzila spravna metoda a kvalitny material pri co najsetrnnejsom zakroku.

blavacka321
autor
21. dec 2019

@meluela super clanok,qspon teda pre.mna.pisala.som.Ti aj ipcku