Má zmysel dávať antibiotiká?

mischel12
16. aug 2024

Prosím poraďte mi ,som zúfalá. Určite zavolám lekárke,len chcem vedieť či má zmysel ešte dávať atb. Syn berie od stredy ospen 400 má streptokokovu angínu. Lenze 3davky mi vyvracal a neviem či má zmysel mu dávať ďalšiu,keď asi opäť vyvraca. Včera vyvracal dve dávky tak som ho netrápia a pokračovala ďalej akoby sa nič nestalo. No včera večer opäť vyvracal . Poraďte prosím. Určite dnes budem volať lekárke.mam strach nakoľko viem,že streptokok nieje sranda. Ďakujem

martul
16. aug 2024

@mischel12 nás kvôli tomu hospitalizovali. Nijako mi syn neprijimal lieky, všetko vyvrátil. Tak musel na infúzie.

mischel12
autor
16. aug 2024

@martul lenze on pekne bral tie atb ,len včera vyvracal. Berie od stredy teda 7.08.2024 začať brať má ich brať 10dni

mischel12
autor
16. aug 2024

Včera vyvracal prvú,druhu,aj tretiu dávku.

zeldia
16. aug 2024

@mischel12 nesadol liek, to sa stáva zo začiatku ok potom niečo ako alergia a reakcia je vracanie. Ako sa ma? Mal ich brat do 17 čiže tri dni skôr skoncil. Ak sa ma stale zle dať iné antibiotika na doliečenie ak sa ma ok tak asi nevadi.

mischel12
autor
16. aug 2024

@zeldia už mu je dobré . Len sa obávam ,nakoľko too bol streptokok

anjelicek26
16. aug 2024

Ked lieky nedoberie, tak sa mu to vráti.

zeldia
16. aug 2024

@mischel12 toto vyrieši lekar nechaj na neho ak usúdi že treba zmení mu antibiotika za iné a dolieči sa to. Teraz skôr ide o to či dať ďalšiu dávku ja by som asi nedala pockala na telefón s lekárom.

zeldia
16. aug 2024

@anjelicek26 a ty máš doma vešteckú guľu? Že vieš čo sa stane? 😘

mischel12
autor
16. aug 2024

@zeldia máš pravdu ,určite zavolám lekárke a uvidím ako sa vyjadri

martul
16. aug 2024

@anjelicek26 blbosť jak mraky

anjelicek26
16. aug 2024

@zeldia
@martul nedolieceny streprokok sa zvykne pri každom ďalšom oslabení organizmu vrátiť. Preto je dôležité antibiotika dobrat do konca. Ziadna blbosť ako mraky🫣Stačí,keď im lekárka zmení typ,aby to už nevracal.

mischel12
autor
16. aug 2024

@anjelicek26 ďakujem

anjelicek26
16. aug 2024

@mischel12 držím palce,mne sa 2 ročný vtedy zaťal, všetko vyvracal, my sme skončili v nemocnici na infúzke🫣Ale o dva dni už potom bolo lepšie. Tiež mal riadne silnú angínu, ani piť mi nechcel poriadne.

prasiatko30
16. aug 2024

@martul to mas odkial? Podoprete nejakou studiou?

martul
16. aug 2024

Anjelicek26 napísala, že sa to vráti. Môže aj nemusí. Na to som reagovala, že je to blbosť. Nemusí sa to vrátiť.
Nie vždy som dobrala antibiotiká, skôr nie a nevrátilo sa mi to. Netvrdím, že je to správne, ale ani nebudem tvrdiť že sa to vráti. Nemusí.

prasiatko30
16. aug 2024

@martul lebo si nemala streptokok? Moje dieta malo rekurentne anginy vyse pol roka - kazdy mesiac poctivo dobralo sirokospektralne antibiotika, na ktore streptokok nereagoval - do 2-3 tyzdnov bol streptokok naspat az kym sa poriadne nepreliecilo atb na ktore bol streptokok citlivy a po liecbe, po 2 tyzdnoch od dobratia tohto atb sa robil vyter a az ked ten bol negativny tak mojla pediatricka povedat, ze streptokok je prec. Cize ano, nedobratie atb prip uzivanie atb, ktore nie je dostatocne silne moze tu bakteriu utlmit ale nie uplne vykynozit

martul
16. aug 2024

@prasiatko30 každá máme inú skúsenosť, ja som napísala svoju, ty svoju. Netvrdím, že som spravila vtedy dobre. Ale ani nebudem tvrdiť, že sa to vráti.

because
16. aug 2024

vseobecne predsa platí, že každé... opakujem každé antibiotiká sa musia dobrat celé.ziadne také,ze do ustupenia príznakov.takymto stylom sa iba pestuje rezistencia na atb(účinnú látku). tieto tieto strepto a stafylokoky su na to obzvlášť šikovné.

prasiatko30
16. aug 2024

@martul nehovor o tom co nevies - pokial ti dali atb vtedy ked si ich ani nepotrebovala tak jasne, ze ked si ich prestala uzivat aj pred tym ako si mala tak sa nic nestalo - aspon teda nic takeho co by si ty mohla vidiet alebo porozumiet (nebudeme sa tu dohadovat o zvysujucej sa resistencii na atb bakterii koli vysokemu uzivaniu atb aj v pripadoch kedy to nie je potrebne). V tomto pripade ma dieta diagnostikovaneho streptokoka, ktoreho treba preliecit - minimum 10dni atb - zvycajne penicilin alebo neviem ci je aj nieco ine. Ak nepreliecia tak ten streptokok sa znovu prihlasi o slovo. Takze prosim ta nezavadzaj

dennissa16
16. aug 2024

@martul ja som riadne preliecila angínu a predsa sa vrátila po 3 tyzdnoch a ešte ďalšie komplikácie k tomu, kvôli lekárovi. Streptokok je naozaj zahul a neprajem nikomu. Pritom vôbec nie som anginova. Naposledy som mala pred 10 rokmi a teraz za mesiac beriem už 4 balenie antibiotík.
Autorka volala by som lekárke, možno nech urobí kontrolný výter.

martul
16. aug 2024

@prasiatko30 No paráda, ty vieš teda lepšie čo mi bolo! Fantastické!

aimee77
16. aug 2024

@martul B hemolyticky streptokok, ak sa nedolieci, moze sposobit reumaticku horucku s postihnutim najma srdca-chlopni u dietata.Dr

prasiatko30
16. aug 2024

@aimee77 nevysvetlis🤷‍♀️

martul
16. aug 2024

@aimee77 môže, samozrejme. Zopakujem to milónty krát. Nikde netvrdím, že som dieťaťu nedala dobrať antibiotiká, nikde netvrdím, že to bolo správne, ja stále píšem len o tom, že to nie vždy vráti.