Má vaše dieťa Teleangiektatický névus?

stanusa999
21. okt 2011

Telangiektaticky nevus je cerveny flak, s ktorym sa dieta narodi, typicke je, ze sa nachadza v stredovej linii hlavy, t.j. zatylok, vnutorne kutiky ocnych viecok celo, pozdlz nosteka...zvacsa sa stratia do jedneho dvoch rokov zivota.
Ahojte. Moje dcery maju obe teleangiektaticky nevus. Starsia ho mala na zatylku, postupne vybledol, vytratil sa asi tak okolo roka. Teraz ho ma aj mladsia dcera, ma ho na cielku, v ocnom kutiku, trosku pod nostekom...maju to aj vase deticky???ake s tym mate skusenosti?

macamac
21. okt 2011

ahoj 😉
no má to môj syn aj dcéra
syn mal na nose, viečkach a v strede čela-tam dosť výrazné, také do písmena V
na nose mu vybledol,ale na čele-ak je spotený, unaháňaný alebo plače, sa mu to ešte objaví a to má už 9,5roka
dcéra má tiež na čele,nose a aj na krížoch 😕 tam je to dosť vidno /asi to má tetovanie 😀 😉 /, inak ona to na tvári nemá moc viditeľné,ale je to tam-má 2,5roka
ja som to mala tiež-a ešte si to aj pamätám, zmizlo mi to asi až po 10 roku 😉

vanessm
21. okt 2011

A naša malá sa narodila, mala to na viečkach, medzi očkami a zátylku, z viečok to zmizlo, z čela len zbledlo, ale je to viditeľné a má 4roky.

stanusa999
autor
21. okt 2011

Aj moja 3 mesacna dcerka to ma v tvare V na cielku, a ked place alebo sa zlosti, vtedy to riadne zosilnie a az zbordovie...ale mam pocit, ze jej to trosku zbledlo 🙂

anieli_1
21. okt 2011

moj syn to ma doteraz a aj moj muz a to bude mat tentorok 30 😀 😀