Má vaše dieťa Aspergerov syndróm?

niektoakoja
18. okt 2021

Dobrý deň, máte niekto detičky s aspegerovým syndrómom?
Môžem sa spýtať či si neodvodzuju úplne nesprávne slová, ktoré nemajú kde počuť ? Príklad syn má rád aktivity ako brúsenie ktoré vidí niekde vonku a zaujíma ho to ako to funguje a zacne slovo brúsiť opakovať na ľudí .. idem brúsiť a povie meno človeka

zojazoja
18. okt 2021

starala som sa o take dieta dlhe roky, ked sa hravala, rozpravala si velmi zvlastne pribehy, vety, slova, nikto tomu nerozumel len ona. nič sa s tym nedalo robit, tak to proste je u takychto deti

niektoakoja
autor
18. okt 2021

@zojazoja a bolo to i také že ten slovník bol neslušný i keď to nemá to dieťa kde počuť? S manželom a ani nikto doma nič také nevraví, na televízor moc nepozerá ,teraz trošku začal , no už dávnejšie bolo to , že napríklad idem brúsiť mamu alebo hral sa s detskou pílou že na dvore reze drevo a potom to obracia proti ľuďom že idem dorezat a povie to na niekoho na koho to smeruje .. doma nič také ani nepočúva a som z toho taká zarazena najmä keď to povie v spoločnosti . Každý sa v prvom rade díva na rodiča že u nich také počuje, no pritom to tak nie je.. a ak sa môžem spýtať ako zvládalo škôlku, školu?

zojazoja
18. okt 2021

@niektoakoja ale tak podla mna to robia aj deti co nemaju tento syndrom....je to taka prirodzena agresia...jasne, prisiel vek, ked najlepsie slovo na cely den bolo hov.o.....ale vazne, chodila som xy deti opatrovat a u vela z nich nastalo obdobie skaredych slov..školka katastrofa, prvy, drhy rocnik katastrofa :D :D ..ale bolo to pred cca 13 rokmi...vtedy az tak neriesili choroby tohto typu....potom presla na inu skolu a tam to bolo lepsie, uz mala ulavy rozne..učenie jednotky, jej to ozaj pálilo, ale vsetko okolo toho cista katastrofa..čisty boj..cela rodina na nervy 🙂...treba naozaj vediet pracovat s takym dietatom, to chce odbornost

niektoakoja
autor
18. okt 2021

@zojazoja a čo sa týka rovesníkov v škole vedeli to i rešpektovať? Alebo prípadne vedelo sa to dieťa zapájať s detmi do hry? Či bolo skôr uzavretejsie?

kacena4
18. okt 2021

každý asperger je iny, neda to to v globale povedat ze dieta bude takto a takto reagovat spravat sa... ak ma velku fantaziu vie si z knizky, reklamy, letaku... do hocikial vytiahnut moment a ten dookola opakovat casto nevhodne. treba byt len trpezlivy a chapajuci a hlavne uz davno som sa prestala sustredit na ludi okolo mna co si o mne/nas pomyslia. proste ak mam "ine" dieta nie je co riesit... nebude zapadat do priemeru aj keby som sa rozkrajala a nie do hry sa nezapaja, nema potrebu, ale su aj extroverti ktory musia byt stredobodom pozornosti a chcu vsetky hry riadit a potom je problem drzim palceky

zojazoja
18. okt 2021

Presne ako to kacena4 popísala.. Do bodky suhlasim. Mohla by som mesiac pisat rozne situacie..
Je to fakt nadlho.. Proste je ina, svojska, nezapada do ziadneho kolektivu, ma svoj svet, svoj spôsob relatívnej komunikácie, svoje cinnosti... Vsetko je proste iné.

zojazoja
18. okt 2021

@niektoakoja nie, nikdy nezapadla. Vzdy mala len jednu, max. 2 kamaratky, mimo skoly v inych kolektivoch si zije svoj zivot, nezucastnuje sa nicoho kolektivneho,

niektoakoja
autor
18. okt 2021

@kacena4 ďakujem, môj syn má 4 roky no ale niekedy dá naozaj zabrať sa mi zdá aj že sa zabrať aj za dve deti.. a obávam sa nástupu do škôlky a školy ,hlavne ma mrzí ,že hovorí také slová nevhodné , no snažím sa nevšímať si to okolie , no niekedy je to naozaj až nadmieru hlavne keď ľudia nevedia čo je vo veci ... Presne tak nejako .. a i keď mamičky dávajú veľkú pozornosť deťom, tak si všímam že okolie niekedy pozerá pohrdavo malému bol syndróm diagnostikovaný nedávno , no je to niečo nové pre mňa, nevedela som sama o tomto syndrome